Eleganckie, dwupłytowe wydania "76" i "Shivers" już 5 grudnia trafią na półki polskich sklepów muzycznych. Prezentujemy artystów, których Armin zaprosił do współpracy przy produkcji swoich dwóch pierwszych autorskich albumów. 21 UserComments

Gwiazdy edycji specjalnych '76' i 'Shivers'

Artykuł dodano: 15 listopada 2011, godz. 10:22
Odsłony: 5491x
Albumy „76” i „Shivers” zostały wydane oryginalnie odpowiednio w 2003 i 2005 roku. W tamtym czasie Armin nie był jeszcze tak popularnym artystą jak w chwili obecnej, ale pomimo to udało mu się zaprosić do studia wielu znakomitych wokalistów i producentów.

Pierwszym z nich jest brytyjski wokalista i gitarzysta Ray Wilson, znany głównie jako głos słynnej grupy Genesis, gdzie zastąpił w tej roli znanego wszystkim Phila Collinsa. Ray wykonał z Arminem dwa napisane przez siebie utwory „Yet Another Day” i „Gypsy”, w których dodatkową atrakcją są partie gitarowe w wykonaniu Ellera van Buurena – rodzonego brata Armina i gitarzysty zespołu Bagga Bownz. Kolejną ważną postacią na płytach „76” i „Shivers” jest z pewnością Justine Suissa, pochodząca z Wielkiej Brytanii wokalistka i autorska tekstów, współtworząca wraz z Above & Beyond projekt OceanLab. Jej niesamowity głos można usłyszeć w utworach „Burned With Desire”, „Never Wanted This” i „Wall Of Sound”.

  

Utwór “From The Heart”, który znalazł się na „76” powstał we współpracy z Ferrym Corstenem, odpowiedzialnym za projekt System F, który w latach 2001-2003 święcił triumfy na światowej scenie klubowej, dzięki wielu niesamowitym kultowym już produkcjom, takim jak „Out Of The Blue” czy nagrany razem z Arminem van Buurenem „Exhale”. Album „Shivers” został wzbogacony o innowacyjne dźwięki amerykańskiego duetu Gabriel & Dresden, który nie tak niedawno został reaktywowany nową kompilacją i zapowiedzią nowego autorskiego materiału. Produkcja „Zocalo” to zdecydowanie jeden z najciekawszych elementów drugiego albumu Armina, z miejsca okrzyknięty hymnem wielu imprez i dzięki któremu Gabriel & Dresden zyskali ogromną popularność i sławę.

  

Kiedyś gwiazda projektu iiO i utworu „Rapture”, teraz jedna z najchętniej wybieranych wokalistek z bardzo oryginalną, niespotykaną barwą głosu. Mowa oczywiście o Nadii Ali, z którą Armin bardzo chętnie współpracuje do dzisiaj. Na ostatnim albumie „Mirage” wykonała utwór „Feels So Good”, natomiast na „Shivers” uraczyła swoim wokalem produkcję „Who Is Watching”. Kompozycją kończącą drugi autorski album Armina van Buurena jest „Serenity”, napisana wraz z holenderskim pianistą Janem Vaynem, który zasłynął tym iż jako jeden z pierwszych zaczął łączyć muzykę klasyczną z popularną i zagrał na imprezie inaugurującej prezydenturę Billa Clintona w 1997 roku. Singiel „Serenity” okazał się wielkim przebojem i został wybrany na oficjalny hymn imprezy Sensation White 2005.

   

Dodatkowo w utworze „Shivers” możemy usłyszeć rozpoczynającą karierę wokalistki Susanę, w „Empty State” Brytyjczyka Mica Burnsa na wokalu i Markusa Schulza jako współproducenta, niesamowity głos Martijna Hagensa w „Golddigger”, holenderski duet Remy’ego i Rolanda Klinkenberga w „Bounce Back”, belgijskiego DJ’a i producenta Laurenta Véronneza aka Airwave w energetycznym „Slipstream”, brytyjską wokalistkę Victorię Horn w utworze „Wait For You” czy holenderski zespół Krezip, który wsparł Armina przy komponowaniu „Stay”.

    

Premiera: 05.12.2011 (ProLogic Music)
Płyty już w przedsprzedaży. Uwaga! Nakład limitowany!

Więcej informacji na www.prologicmusic.pl oraz na www.facebook.com/prologicmusicpl

 
Komentarze
 • damian94091515 listopada 2011, godz. 23:09
  Co do płytek, to jak już wcześniej pisałem zakupię z przyjemnością. A co do dzisiejszego trance'u, to też czasem mam wrażenie, że kiedyś było lepiej, ale jak zastanawiam się na wyborem top 5 do Tune of The Year, to mi te myśli przechodzą. Owszem wychodzi dużo słodkich wokali i mnóstwo utworów podobnie brzmiących, ale perełek również jest dużo. Wystarczy wziąć do ręki chociażby album Orjana, albo UR 5.
 • ayu116 listopada 2011, godz. 16:45
  A gdzie ta przedsprzedaż?
 • Mario16 listopada 2011, godz. 17:24
  na www.empik.com ;)
 • Luc Deep16 listopada 2011, godz. 20:17
  na "Shivers" Armin się skończył......
 • Celinka529 listopada 2011, godz. 11:20
  mniamm<3
 • korusek19 lutego 2012, godz. 21:48
  Armin van Buuren feat. Justine Suissa - Burned With Desire
  Armin van Buuren feat. Jan Vayne - Serenity

  :)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (21)