Przez ostatnie kilka tygodni mogliśmy głosować na najlepszą piosenkę wyprodukowaną przez Belgów. Grono stu wybranych utworów pojawiło się na specjalnie stworzonej przez Tomorrowland playliście! 0 UserComments

Hit Dimitriego Vegasa i Like Mike'a najlepszą belgijską produkcją wszech czasów

Artykuł dodano: 7 grudnia 2021, godz. 07:37
Odsłony: 431x
Przez ostatnie kilka tygodni mogliśmy głosować na najlepszą piosenkę wyprodukowaną przez Belgów. Grono stu wybranych utworów pojawiło się na specjalnie stworzonej przez Tomorrowland playliście na Spotify. Sprawdźmy jakie hity się tam znalazły!


Znane postacie w TOP 10

Pierwszą dziesiątkę otworzyła znana producentka muzyki techno - Charlotte de Witte ze swoim tegorocznym singlem pod nazwą Doppler. Wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, że jest to piosenka wydana w 2021 roku, a mogliśmy wybierać utwór z byle jakiego roku. Oznacza to tylko, że produkcja belgijskie DJ-ki bardzo spodobała się internautom.
Na miejscu dziewiątym znajduje się ponadczasowy hit legendarnego belgijskiego producenta Netsky'ego pod nazwą Come Alive, który został wydany w roku 2012. Jest to połączenie dwóch ulubionych gatunków Belga czyli drumstepu i drum n' bassu. Następną produkcją z listy jest mniej znany utwór, bo chodzi tutaj o piosenkę o tytule Affilitto stworzoną przez nieistniejącą już eurodance'ową grupę Fiocco. Utwór powstał w 1997 roku i jak dobrze wiemy utrzymamy jest w klimatach eurodance.

Miejsce siódme i pojawiają się kolejne znane twarze ze świata EDMu. Dimitri Vegas & Like Mike oraz duet Woflpack plasują się na szczęśliwej siódemce ze swoją znaną produkcją pt. Ocarina, która została wydana ponad 8 lat temu i utrzymana jest w klimatach legendarnego Seek Bromance od Tima Berga.

Posłuchaj Ocariny od Dimitriego Vegasa, Like Mike'a oraz Woflpack


Na szóstej pozycji mamy prawdziwy hicior. Alors on Danse od Stromae to kolejny utwór z listy Made in Belgium Top 100, które jest doskonale znany przez polskich słuchaczy. Wydana pod koniec 2009 roku piosenka Paula Van Havera przez 5 lat utrzymywała się na listach przebojów na całym świecie. Osiągnęła pierwsze miejsce w takich krajach jak Polska, Niemcy czy Rosja.

Pierwszą piątkę otwiera kolejny hit dobrze znany polskim fanom muzyki radiowej. W 2014 roku zaledwie 21-letni producent Lost Frequencies wydaje kawałek pt. Are You With Me, który osiąga ogólnoświatowy sukces i podbija serca fanów w Wielkiej Brytanii, Rumunii jak i również u nas w Polsce. Utwór sprzedał się w Belgii nakładzie 200 tysięcy egzemplarzy i uzyskał status uwaga - pięciokrotnej platyny!

Lost Frequncies - Are You With Me, posłuchaj


Ostatnią pozycję przed podium zajmuje naprawdę wiekowa produkcja, bo z 1993 roku. Chodzi tutaj o utwór pod nazwą The First Rebirth od duetu Jones & Stephenson, którzy stworzyli ten hit w gatunku hardcore techno. Starzy wyjadacze na pewno będą wiedzieli o jaki utwór chodzi. Kawałek uznaje się za hymn muzyki Dutch Gabber.

Netsky, M.I.K.E. Push, Dimitri Vegas & Like Mike. Zaszczytne podium

Podium otwiera DJ, który juz wcześniej pojawił się na tej liście. Chodzi tutaj o Netsky'ego, który po raz kolejny pojawia się w zestawieniu tym razem z remixem do piosenki brytyjskiego producenta Rusko pt. Everyday. Utwór został wydany w 2011 roku i od tamtej pory zdobył na YouTube ponad 30 milionów wyświetleń. Kto by pomyślał, że utwór z gatunku drum n' bass zostanie tak bardzo doceniony.

Rusko - Everyday (Netsky Remix), posłuchaj


Na drugim miejscu pojawił się DJ o wielu pseudonimach, Mike Dierickx, Push, ale najbardziej znany jest on jako M.I.K.E. Push. Stworzył on ponadczasowy singiel Universal Nation, który został nagrany w 1997 roku, a wydany rok później. Jest to jeden z hymnów muzyki trance i do tej pory jedna z najbardziej rozpoznawalnych melodii w historii tego gatunku. Ciekawostką jest fakt, że utwór został wydany w tej samej wytwórni co The First Rebirth od Jonesa & Stephensona czyli w Bonzai Records.

Nie mogło być inaczej. Ten utwór mógłby być hymnem Tomorrowlandu, a może nawet belgijskiej muzyki elektronicznej. Absolutna legenda wśród muzyki festiwalowej. Mammoth od Dimitriego Vegas, Like Mika oraz gwiazdy niemieckiej klubówki - MOGUAI'a stworzony w 2013 roku został wybrany wśród fanów najlepszą elektroniczną produkcją wszech czasów pochodzącą z Belgii.

Utwór doczekał się rok później wersji z wokalami brytyjskiego piosenkarza Juliana Peretty. Może piosenka nie zdobyła dużej popularności w rozgłośniach radiowych, ale zdecydowanie skradła serca fanów na wielu festiwalach muzycznych.

Posłuchaj całej playlisty Made in Belgium Top 100 na Spotify


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)