Do akcji The Apollo Aid Foundation przyłączyli się tacy artyści, jak Solarstone, John 00 Fleming czy Mark Sherry. Obok nich, na liście około 50 artystów znajdujemy dwóch naszych rodaków. 0 UserComments

Indecent Noise i Thomas Datt uczestnikami wielkiej akcji

Artykuł dodano: 15 marca 2016, godz. 14:14
Odsłony: 2652x
W ostatnich miesiącach przybyło wiele akcji charytatywnych, prowadzonych przez twórców muzyki klubowej. Jednak żadna z nich nie miała takiej siły, jak brytyjska The Apollo Aid Foundation, założona przez Dana Willisa (1/2 Neptune Project) oraz Nicka Tucketta.
Jak tłumaczyli sami zainteresowani w wywiadzie dla portalu edmtunes.com (źródło: http://www.edmtunes.com/2016/03/apollo-aid-foundation-ushers-change)

"Zainspirowaliśmy się tym, że kilku artystów już działa charytatywnie i pomyśleliśmy, że poprzez zjednoczenie naszego środowiska możemy wywrzeć większy wpływ niż pojedynczy artysta. Stawiamy na budowę czegoś, co będzie działało jako wezwanie do akcji dla całego przemysłu oraz jako narzędzie, które pokaże reszcie świata, jak pozytywna i piękna może być społeczność muzyki dance."

Jak będzie działała ta wyjątkowa fundacja? Tłumaczy to wykres przedstawiony przez The Apollo Aid Foundation:Darowizna od każdego uczestniczącego artysty w jednej imprezie na rok idzie w kierunku jego ulubionej akcji charytatywnej (50% dochodów). Fani również będą mogli pomagać, dzięki tzw. Apollo Aid Fan Fund, dający możliwośc głosowania na organizacje, którym Apollo Aid Foundation będzie przekazywała część środków (40%). 10% to planowane wydatki na działania operacyjne.

W akcję zaangażowało się już około 50 artystów z całego świata, m.in. Andy Moor, Bryan Kearney, John 00 Fleming, Manuel Le Saux, Mark Sherry, ReOrder, Roger Shah, Solarstone oraz Thrillseekers.

Wśród artystów, którzy wsparli akcję, odnaleźć możemy nazwiska dwóch naszych rodaków: Indecent Noise'a (Aleksandra Stawiereja, właściciela wytwórni Mental Asylum Records) oraz Thomasa Datta (urodzonego w Polsce Thomasa Krakowiaka, który od 1992 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych).

"Z jednej strony, otrzymaliśmy propozycje wsparcia od kilku promotorów i lokali z całego świata do promowania imprez charytatywnych, będziemy współpracować z Exchange LA (klub w Los Angeles - przyp. red.), który będzie gospodarzem pierwszego eventu Apollo Aid Foundation w tym roku. 100% zysków ze sprzedaży biletów zostanie przekazane na potrzeby akcji, zaś line-up będzie składał się z artystów należących do Apollo Aid Foundation [...]."

Jak zapowiedzieli organizatorzy projektu, już wkrótce zostanie otwarty sklep na stronie www.apolloaid.org, z którego będzie można nabyć m.in. ekskluzywne koszulki.

Co myślicie o tym przedsięwzięciu? Przyłączycie się do niego?
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)