Minął rok od śmierci i_o. Deadmau5 i Jauz oddają hołd zmarłemu przyjacielowi. Przypominamy sobie jego historię i sprawdzamy rocznicowe wypowiedzi artystów. 0 UserComments

Jauz w rocznicę śmierci i_o: 'Nigdy nie przestanę być smutny'

Artykuł dodano: 28 listopada 2021, godz. 19:27
Odsłony: 510x
Minął rok od śmierci i_o. Deadmau5 i Jauz oddają hołd zmarłemu przyjacielowi. Przypominamy sobie jego historię i sprawdzamy rocznicowe wypowiedzi artystów.


i_o, Fawkes, Glock, brzmi znajomo?

Garret Falls Lockhart znany wcześniej pod pseudonimem Glock i Fawkes, finalnie i_o był twórca gatunku techno.  24 listopada ubiegłego roku na oficjalnym Twitterze @i_oofficial pojawił się post oznajmiający o śmierci 30-latka. Był to trudny okres dla całej społeczności EDM, wielu współtwórców i wszystkich najbliższych.

Dość obszerna grupa fanów oraz przyjaciół zebrała siły, aby powiedzieć pare słów odnośnie tego tragicznego zdarzenia. Głos zabrali Rezz, NGHTMRE, Deadmau5, a szczególnie Jauz, który był jego najlepszym przyjacielem. Czytamy ich wypowiedzi!

Jauz x i_o - Truth, posłuchaj


Jauz, a dokładniej Sam Vogel wiele przeżył z i_o, wnioskując po jego wpisach i wspólnych zdjęciach widzimy, że trzymali się razem nie tylko w świecie muzycznym, ale także poza nim. Chłopaki podjęli się współpracy przy tworzeniu piosenki o tytule Truth - słuchając jej z perspektywy czasu możemy doszukiwać się w niej więzi jaka ich łączyła. Utwór jest bardzo energiczny, wesoły, a nazwa Truth jest więcej niż trafna - czytając dotychczasowe posty Jauza odnośnie śmierci przyjaciela.

Jak i gdzie zaczynał i_o?

Świeżo upieczony producent wydał swój pierwszy utwór jako i_o w grudniu 2017 roku i szybko mógł się rozwinąć dzięki eksperymentalnemu brzmieniu acid techno. Był wspierany przez Armina Van Buurena i Erica Prydza, którzy na koncertach grali jego muzykę oraz proponowali Garreta jako support przed ich występami.

W 2019 i 2020 roku i_o wydał trzy EP-ki, które stały się albumem zatytułowanym 444. Fani pisali legendarne trzy cyfry pod postami na Twitterze, pomimo już uśpionego konta, możemy czytać wpisy takie jak: „444 śledzi mnie” co wskazuje na to, że owa liczba została już sentymentalnie przypisana przez fanów do jego twórczości i będzie ona kojarzona z jego muzyką.

Założyciel koncernu Mau5trap - Deadmau5 wypowiedział się następująco o członku swojej wytwórni w oświadczeniu dla Billboard:

Trudno wiedzieć, od czego zacząć, Garrett po raz pierwszy pojawił się na mau5trap w 2017 roku z wizją projektu i_o — to był jeden z tych momentów, w których od początku wiedzieliśmy, że jest wyjątkowy. To była absolutna przyjemność i zaszczyt pracować razem z nim i jego niesamowitym zespołem przez ostatnie kilka lat, budując ten pasyjny projekt od podstaw. Miłość i wsparcie, które otrzymaliśmy od rodziny, przyjaciół i fanów z całego świata, były niezwykle przytłaczające.

Nigdy nie zapomnimy tak wielu kultowych chwil z naszym ukochanym przyjacielem Garrettem; jest ich zbyt wiele, by je policzyć – kontynuuje oświadczenie.

i_o był rodziną i integralną częścią historii mau5trap poprzez liczne wydania płyt, wydarzenia i trasy koncertowe. Jego podejście do gatunków i muzyki zapoczątkowało ruch i było bezprecedensowe. Garrett był miłym i kochającym przyjacielem z niesamowitą wizją swojego projektu i prawdziwym artystą swojego pokolenia. Nigdy nie zostanie zapomniany i zawsze będzie z nami na parkiecie.

Rodzina chłopaka zwraca uwagę na ważne szczegóły i w rozmowie z jednym z elektronicznych portali dodaje: 

Po 5 miesiącach testów wniosek jest taki, że chociaż Garrett cierpiał na depresję i lęki, nie odebrał sobie życia. Mamy nadzieję, że przedwczesna śmierć Garretta może zostać wykorzystana do stworzenia i normalizacji rozmów dotyczących problemów ze zdrowiem psychicznym, zdając sobie sprawę, że może to być choroba podstawowa wymagająca pomocy medycznej.

Jauz w rok od śmierci i_o

Wspomniany na początku artykułu Jauz z uwagi na siłę więzi jaka ich łączyła zdecydowanie najbardziej odczuwa jego stratę, oczywiście zaraz po najbliższej rodzinie. W rok od śmierci i_o, czyli 24 listopada 2021 roku, na jego profilach w social mediach pojawił się bardzo szczery wpis:

Bardzo się starałem dzisiaj nic publikować, ponieważ wiem, że by cię to wkurzyło. Minęło jednak 12 miesięcy od momentu kiedy straciłem swojego najlepszego przyjaciela, więc wypada powiedzieć kilka słów.
Wciąż jest smutny każdego dnia gdy wchodzę do studia i zdaję sobie sprawę, że osoby, na której mogłem polegać nie wiedząc co robię ze swoim życie nie ma.
Wciąż jestem smutny każdego dnia gdy patrzę na mojego psa Bailey'a i myślę jak bardzo się nawzajem kochaliście i jak szczęśliwy byłeś kiedy ją w końcu zdobyłeś.
Wciąż jestem smutny gdy myślę o żartach, które tylko ty byś zrozumiał. [..]
Nigdy nie przestanę być smutny, ale również uczę się jak być szczęśliwym w tych smutnych momentach.

Cieszmy się, że chociaż jego muzyka pozostanie z nami na zawsze.

i_o - AM 444 EP, posłuchaj na Spotify

Sprawdź także

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)