Komunikator głosowy Discord na przestrzeni lat zdobył dużą popularność nie tylko wśród graczy, ale też biznesmenów czy właśnie DJ-ów. Dla fanowskiej społeczności artystów jest to idealne miejsce! 0 UserComments

Jesteś fanem Swedish House Mafii? Oficjalny kanał na Discordzie otwarty!

Artykuł dodano: 19 stycznia, godz. 15:54
Odsłony: 531x
Komunikator głosowy Discord na przestrzeni lat zdobył dużą popularność nie tylko wśród graczy, ale też biznesmenów czy właśnie DJ-ów. Dla fanowskiej społeczności artystów jest to idealne miejsce, żeby porozumiewać się między sobą odnośnie najnowszych premier, wymieniania się poglądami czy po prostu słuchania razem muzyki. Takiej inicjatywy podjęło się szwedzkie trio - Swedish House Mafia, którzy stworzyli dla swoich słuchaczy własny serwer.


Discord coraz powszechniejszy wśród artystów?

Serwer na owym komunikatorze autorstwa SHM nie jest jedynym, który powstał z inicjatywy artysty stricte elektronicznego. Wcześniej takim projektem zajęli się np. Jonas Aden czy Skrillex. Istnieją też serwery, które zostały założone przez całe wytwórnie. Można mówić tu o przykładzie Monstercat, NCS czy tzw. Seeking Blue, które jest serwerem stworzonym przez ludzi odpowiedzialnych za kanał MrSuicideSheep. EDM-owych Discordów przybywa co raz więcej, a właśnie artyści ze Szwecji zajęli się tym jako następni. Co można tam znaleźć i ilu fanów można tam spotkać?

Przeczytaj też: W 2021 roku na świecie królował tech house, a w Polsce DJ KUBA & Neitan - raport

Oficjalny serwer szwedzkiego trio został już zweryfikowany przez administrację komunikatora i uznany za autentyczny. Posiada on cztery sekcje: Welcome, Updates, Community oraz Labels, gdzie w tej ostatniej możemy znaleźć informacje na temat Axtone, Refune oraz Size Records.

W zakładce community możemy znaleźć memy, artworki, wątek dotyczący produkowania muzyki oraz zdjęć. Znajdzie się też tam miejsce, którzy będą chcieli posłuchać muzyki skandynawskich producentów, bo z tej okazji przygotowano dla nas kanał z wiecznie grającą playlistą utworów od znanej trójki. Warto też wspomnieć, że całym serwerem zajmuje się Aros Anthony, czyli współpracownik Swedish House Mafii.

Serwer Swedish House Mafii elementem promocji płyty?

Jak dobrze wiemy, wielkimi krokami zbliża się pierwszy studyjny krążek grupy, który będzie nosił nazwę Alive Again. Znajdą się tam wydane wcześniej utwory czyli np. Moth To A Flame, It Gets Better czy Lifetime. Czego w następnej kolejności powinniśmy się spodziewać ze strony projektu?

Na pewno nowej muzyki, ale mało kto spodziewał się, że SHM zajmie się własnym serwerem Discorda. Pewnie został on stworzony w celach, żeby z okazji nadchodzącej premiery zebrać najwierniejszych fanów w jednym miejscu po to by mogli swobodnie wymieniać się poglądami pomiędzy sobą.

Co dalej? Jaki będzie kolejny ruch ze strony szwedzkiego projektu? Może merchandise czy reedycja albumów kompilacyjnych? Teraz wystarczy tylko czekać na Alive Again!

Posłuchaj najnowszego wydania Swedish House Mafii pt. One Symphony

Sprawdź także:

'Frankenstein' Swedish House Maffi i A$AP Rocky'ego coraz bliżej?
Minęło 10 lat od legendarnego występu Swedish House Mafii w Nowym Jorku
Swedish House Mafia wyprodukowała 45 numerów na nadchodzący album

Zdjęcie: RUKES.com
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)