Przed kilkoma dniami szeroko pisaliśmy o dwudziestce w karierze Orkidei. Okazuje się jednak, że w tym samym czasie swój jubileusz świętuje Ferry Corsten. 22 UserComments

Jubileusz Ferry'ego Corstena

Artykuł dodano: 4 grudnia 2011, godz. 01:06
Odsłony: 3095x

Przed kilkoma dniami szeroko pisaliśmy o „20” – dosłownie i w przenośni – w karierze Orkidei. Okazuje się jednak, że w tym samym czasie swój jubileusz świętuje Ferry Corsten. Właśnie ukazał się bowiem specjalny mega mix z okazji dwudziestu lat aktywności artystycznej tego holenderskiego didżeja i producenta.

 

Set wydany został w postaci aplikacji dostępnej na iPhone’a. Ferry Corsten 20 Years App składa się z trzydziestu czterech nagrań, które Corsten wydał także pod pseudo System F czy jako członek projektu Gouryella. „Czas mija szybko, kiedy dobrze się bawisz!” – mówi Ferry i dodaje – „Ostatnie 20 lat upłynęło w okamgnieniu, a ja czekam już na następne. Mam nadzieję, że fani będą czerpać tyle radości z korzystania z tej aplikacji, co ja. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie. Bez was nie byłbym dziś w tym samym miejscu”. W aplikacji oprócz samej muzyki zostały zawarte też zdjęcia didżeja, obrazujące przebieg jego kariery na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat (pochodzące między innymi z występów na festiwalach czy pracy w studiu). Program jest zsynchronizowany z iTunes i gwarantuje też łatwy dostęp do dyskografii Corstena. Cena aplikacji wynosi € 4,99.

Więcej informacji o samym programie na www.ferrycorsten.com/20

Przypomnijmy, że Ferry Corsten zaczynał swoją karierę od wydania „Spirit of Adventure” pod tym samym pseudonimem, by już wkrótce przekonać, że liczbą aliasów mogą z nim konkurować niemal wyłącznie Mike Dierickx, Oliver Lieb i Laurent Véronnez. Największe sukcesy odnosił jednak jako System F, wydając pod tym pseudo dwa albumy, Albion – dzięki któremu zdobył rozgłos także na Wyspach, Moonman (remix „The Orange Theme”), jako członek projektów Mind to Mind (razem z Pieterem Bervoetsem z Rank 1) i Gouryella (do wydania „Ligaya” wspólnie z Tiësto) i wreszcie, od czasów „Right of Way”, pod własnym nazwiskiem. Dziś bez wahania można powiedzieć, że wymienionym wyżej albumem Ferry Corsten zainicjował próby łączenia trance’u z electro, nagranym razem z Guru „Junk” – trance’u z rapem, pod koniec lat 90. stał za Dutch trancową rewolucją, a dziesięć lat później był odpowiedzialny za powrót melodic i uplifting trance. Poza tym muzyk prowadzi wytwórnię Flashover i organizuje imprezy pod szyldem Full on Ferry.

Komentarze
  • mindcrasher4 grudnia 2011, godz. 02:25
    No facebookowi narzekacze a gdzie narzekania, że "trzeba mieć ajfona" ?
  • - Carlos -4 grudnia 2011, godz. 09:02
    Gratulacje, ferry jako jedyny z czołówki nie poszedł w POP i się nie sprzedał, pokazał klasę, że można przetrwać w czołówce tyle lat, i być cały czas w dobrej formie;)
  • Cinek__4 grudnia 2011, godz. 10:26
    Wielki szacunek dla tego pana :) Wielu młodych producentów inspiracje z jego twórczości i to z pewnością się nie zmieni. ;p
  • Jerycho19884 grudnia 2011, godz. 11:20
    Brawo Ferry, oby tak dalej ;) A miks ten mam nadzieję będzie dostępny w niedalekiej przyszłości również dla nie posiadaczy iPhone'a
  • Trix114 grudnia 2011, godz. 12:25
    Gratulacje dla Ferrego za całokształt pracy choć teraz nie śledzę już jego kariery tak jak dawniej to i tak jest to dla mnie wielki człowiek. Right of Way to jeden z tych krążków do którego zawsze chętnie wracam. Następną taką perełką w karierze tego pana jest dla mnie już znacznie nowsze Twice in a Blue Moon no i nie zapominajmy o rewelacyjnych kompilacjach z serii Once Upon a Night.
  • UcieX4 grudnia 2011, godz. 12:48
    Teraz się zaczną 20-lecia :P
    Czekam/poszukam mix w necie ;)
  • UcieX4 grudnia 2011, godz. 12:49
    Teraz się zaczną 20-lecia :P
    Czekam/poszukam na mix w necie ;)
  • Martini5204 grudnia 2011, godz. 13:02
    Świetna kompilacja :) jako, ze jestem posiadaczem iPhone'a to już mam tą aplikacje :D
  • Martini5204 grudnia 2011, godz. 13:02
    Świetna kompilacja :) jako, ze jestem posiadaczem iPhone'a to już mam tą aplikacje :D
  • Martini5204 grudnia 2011, godz. 13:05
    Świetna kompilacja :) jako, ze jestem posiadaczem iPhone'a to już mam tą aplikacje :D
  • Mario4 grudnia 2011, godz. 13:10
    Gratulacje i mega szacun! Dla niego pojechałem specjalnie do Pragi na T i nie żałuję ;) Dzisiaj w głośnikach Twice in a Blue Moon świetny album do którego często wracam tak samo jak do tych starszych.
    Happy B-Ferry :D

    p.s Niech go w końcu ktoś ponownie zaprosi do Polski !! tym bardziej ,że przyszły roku wydaje nowy album (Luty?) :P
  • topereq4 grudnia 2011, godz. 13:41
    Ferry skonczyl sie na kill'em all :p az szkoda słuchac tego co teraz tworzy.
  • topereq4 grudnia 2011, godz. 13:42
    Ferry skonczyl sie na kill'em all :p az szkoda słuchac tego co teraz tworzy.
  • damian9409154 grudnia 2011, godz. 14:03
    Dla mnie to jest wielki mistrz! Świetny dj, świetny producent, który tworzy i gra muzykę różnorodną i który kreuje trendy zamiast je powielać. Do tego promuje w swojej wytwórni i w swojej audycji radiowej naprawdę zdolnych ludzi! Jak dla mnie jest niedoceniany, ale to chyba dlatego, że nie próbuje na siłę przebijać się do mediów.
    Swoją drogą obchodzi dzisiaj 38 urodziny!
    Happy Birthday Ferry! :)
  • chudy5d4 grudnia 2011, godz. 14:20
    mindcrasher: o 2:35 normalni ludzie śpią, a nie narzekają na brak iPhona... -.-
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (22)