W połowie poprzedniej dekady zapowiadał się na największą nadzieję trancowej sceny nie tylko w Holandii. Dziś wielu młodych słuchaczy ma prawo zapytać "Jaki Menno? A kto to w ogóle jest?". 21 UserComments

Klasyki na weekend: Menno de Jong!

Artykuł dodano: 14 czerwca 2013, godz. 18:04
Odsłony: 5196x
W połowie poprzedniej dekady zapowiadał się na największą nadzieję trancowej sceny nie tylko w Holandii. Dziś wielu młodych słuchaczy ma prawo zapytać "Jaki Menno? A kto to w ogóle jest?".
W czasie, gdy wydawał swoje najlepsze kawałki, był także jednym z ulubieńców polskiej publiczności, stałym punktem line-upów trancowych eventów i festiwali. Nigdy nie zawodził, po każdym z jego występów komentarze były tylko i wyłącznie entuzjastycznie. W październiku tego roku po długiej przerwie powróci do naszego kraju, by znów czarować ze sceny, tym razem Electik Music Festivalu w Poznaniu.Czym sobie zasłużył na zaproszenie? Wielu wielbicieli trance'u do dziś ma do niego wielki szacunek i sentyment, zwłaszcza za dostarczenie kilku nieśmiertelnych kompozycji, takich jak choćby już jego pierwszy, debiutancki numer "Guanxi", wydany w 2004 w Anjunabeats. W tym samym roku pojawił się jeszcze "Watermark", wydany pod aliasem Halcyon. Mniej popularny od "Guanxi", ale potwierdzający, że rodzi się wielki talent.


Menno de Jong - Guanxi (Original Mix)


Menno De Jong Presents Halcyon - Watermark (Original Mix)Miał wtedy niespełna 20 lat, szybko zdobyta popularność przeszkodziła mu w studiowaniu, ale trudno się dziwić, skoro kolejny jego track to była sławna "Tundra". Szybko umocniła jego pozycję, mimo że w 2005 roku żadne inne autorskie nagrania de Jonga już się nie pojawiły. Były jednak również remiksy, jak choćby ten kultowy dla Marka Ottena.

Tundra - Menno De JongMark Otten - So Serene (Menno De Jong's Heading South Dub Mix) ᴴᴰ [Vinyl Rip]


W roku 2006 dostaliśmy od Menno kolejne magiczne, niezapomniane melodie, tym razem stworzone razem z Leonem Bolierem w projekcie Solar Express - "Magma" i "Momentum". Słucha się tych utworów z uwagą przez długie minuty, melodie pięknie się rozwijają i owijają nas wokół palca. Jest w nich sporo melancholii, dzięki której potrafią poruszyć. Pojawiają się elementy, które mogą się kojarzyć z produkcjami Filterheadz czy Jonasa Steura. Przy okazji roku 2006 dorzucamy jeszcze remiks dla Karen Overton.

Menno de Jong & Leon Bolier pres. Solar Express - Magma


Menno de Jong & Leon Bolier Present: Solar Express - Momentum


Karen Overton - Your Loving Arms [Menno de Jong Durban '06 Mix]


Kolejny rok i następny sztos - "Nolthando"! Sprawdźcie koniecznie wersję z intro i z dołączonym filmem, prawie tak samo ekscytującym jak sama kompozycja. Jedno jest pewne - potrafił Menno pisać melodie zapadające mocno w pamięć! Na stronie B singla znalazł się hymn jego własnej imprezy, sygnowanej nazwą labelu Intuition Summer Event 2007, nagrany wspólnie z Re:locate. Jeszcze z 2007 pochodzi "Sjamaan", który naszym zdaniem kończy pierwsze etap działalności Menno de Jonga, ten najważniejszy i najbardziej obfity w magiczne rzeczy. Przyjemnego słuchania!

Menno de Jong - Nolthando (Intro Mix), video mix!


Menno de Jong feat. Re:Locate - Solid state (Intuition Summer Event '07 theme)


Menno De Jong Pres. Myth - Sjamaan
Komentarze
 • janbet14 czerwca 2013, godz. 18:13
  Tundra <3 <3 <3 Mam nadzieje, że Menno w październiku zagra z 2h na Electiku :D
 • Adwell14 czerwca 2013, godz. 18:34
  Ze względu na Menno, wybieram się na Electic. Dawno go nie było z tego co wiem, a możliwe, że zagra swoje najlepsze kawałki.
 • Mario14 czerwca 2013, godz. 18:41
  w tych klasykach zabrakło mi Spirit .. SOS 2008 jakoś po 5 rano i te szalejące niedobitki na jego secie :D Menno do to tej pory główny powód ,który ciągnie mnie na electica :) Obecnie może troche o nim przycichło ale jak już coś wydaje to też trzyma poziom. Turtle Paradise, Never Lost in Magic itd
  https://www.youtube.com/watch?v=QlvdrofBylE
 • shrek56514 czerwca 2013, godz. 18:47
  To jest coś
  Menno de Jong & Mark Otten - Mad World [Original Mix]

 • deep_spell14 czerwca 2013, godz. 19:02
  Pamiętam jego pierwszy występ w PL na EnTrance 2006..najlepszy trance'owy set jaki słyszałem kiedykolwiek w Łuczniczce.
 • damian94091514 czerwca 2013, godz. 19:20
  Mocno pomijany we wszelkich rankingach i zestawieniach i niedoceniany. Przeze mnie również. Ostatnio natknąłem się na jakiś jego podcast na DI.Fm i trzeba przyznać, że w dalszym ciągu gra przede wszystkim bardzo trance'owo, bez przesadnego sięgania po modern i house, jak czyni to większośc jego bardziej znanych kolegów!
 • Luc Deep14 czerwca 2013, godz. 19:44
  "Sjamaan" i "Momentum" to moje dwa ulubione numery Menno.

  Warto wspomnieć jeszcze o innym aliasie Sayla:

  Sayla - Majestic (Arizona vs Passiva remix)


  Zobaczymy co Menno pokaże w Poznaniu na Electik:) Ogólnie bardzo szanuję tego człowieka, jako jeden z nielicznych Holendrów trzyma przyzwoity poziom:)
 • Sceptre14 czerwca 2013, godz. 20:35
  Na ostatnim Trancefusion jeden z lepszych setów, fajnie że Menno powoli powraca :)
 • Knieja_8814 czerwca 2013, godz. 20:37
  A ja z kolei pamiętam jak zamiótł parking na SF 2008 :) A jego "Tundra" nie wymaga żadnego komentarza.
 • axel1914 czerwca 2013, godz. 21:25
  Pamiętam jak pozamiatał na Godskitchen i Ilny :), obecnie jeden z nielicznych który nie podążą za obecnymi trendami,ma swój styl, zresztą jego ostatnie produkcje tylko to potwierdzają!:)
 • marcoss8114 czerwca 2013, godz. 22:06
  Knieja_88: oj... Menno jak wtedy zagrał to plecy mnie przestały boleć :)
 • GDJB15 czerwca 2013, godz. 08:51
  Global Gathering 2009 ...piękny set! :)
 • kopen2315 czerwca 2013, godz. 10:18
  intuition sessions vol.1 south africa to jeden z niewielu albumów których nigdy nie skasowałem ze swojego mp3playera :)
 • Tomek77715 czerwca 2013, godz. 10:27
  zdecydowanie także rzuciło mi sie brak klasyka Spirit, a to przeciez równiez klasa sama w sobie :)
  ReLocate feat. Menno de Jong - Spirit
 • Sojka15 czerwca 2013, godz. 10:59
  To był dopiero świetny trance! Też często wracam do seta z enTrance 2006, na serio jeden z lepszych jakie słyszałem i wiele osób podziela tą opinię. Warto też wspomnieć o jego nowszych produkcjach, tj. Neve Lose The Magic oraz Modulate. Zachowane w starym dobrym klimacie i dostępne zupełnie za darmo :)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (21)