Minęła dekada, odkąd wydali swój pierwszy oficjalny singiel. Dziś są absolutnymi gwiazdami muzyki trance. Aly & Fila powracają z długo oczekiwanym, drugim studyjnym albumem „Quiet Storm”. 11 UserComments

Klubowe dźwięki z Kraju Faraonów powracają!

Artykuł dodano: 26 czerwca 2013, godz. 11:00
Odsłony: 3370x
Minęła dekada, odkąd wydali swój pierwszy oficjalny singiel. Dziś są gwiazdami i jednymi z najbardziej rozchwytywanych DJ'ów i producentów muzyki trance na świecie. Aly & Fila powracają z długo oczekiwanym, drugim studyjnym albumem.


W ciągu kilku lat stali się jednymi z najpopularniejszych producentów muzyki elektronicznej. Mają mnóstwo fan-klubów w niemal każdym kraju na świecie, w tym jeden z największych w Polsce. W skład egipskiego duetu Aly & Fila wchodzą Aly Amr Fathalla i Fadi Wassef Naguib, których drogi zeszły się w 1999 roku. Dziś są właścicielami prężnego labela FSOE Recordings, mają na swoim koncie debiutancki album „Rising Sun”, dwie części kompilacji „Future Sound Of Egypt” i prowadzą audycję radiową pod tym samym tytułem. Ich styl to charakterystyczne upliftingowe brzmienie okraszone poruszającymi breakdownami i dopieszczonymi wokalami. Wszystko w niepowtarzalnym egipskim klimacie, nadającym tajemniczego charakteru, który chcemy odkrywać niczym zabytkowe budowle w Kraju Faraonów.

Album „Quiet Storm” to drugi studyjny materiał Aly & Fila, tworzony ponad dwa lata z wielką muzyczną pasją i cierpliwością. Znajdziemy tu 16 utworów wyprodukowanych ze znakomitymi gośćmi, jak „Running Out Of Time” z Chrisem Jonesem, „Brilliant People” z Giuseppe Ottavianim, „Speed Of Sound” z Tricią McTeague, „Fireisland” z Solarstone, „Without You” z Susaną czy „Daydreaming” z udziałem polskiego talentu Arctic Moona.

Wsłuchajcie się uważnie, muzyczny sztorm nadchodzi…Tracklista:
01. Laily (Intro) (feat. Karim Youssef)
02. Running Out Of Time (feat. Chris Jones)
03. Mysteries Unfold (feat. Sue McLaren)
04. Speed Of Sound (feat. Tricia McTeague)
05. Fireisland (with Solarstone)
06. End Of The Road (feat. Jaren)
07. Daydreaming (vs. Arctic Moon)
08. Mother Nature (feat. Rafif)
09. First Sun
10. Your Heart Is Mine (vs. John O'Callaghan feat. Eli)
11. Quiet Storm (feat. Sue McLaren)
12. City Of Angels
13. Brilliant People (with Giuseppe Ottaviani)
14. Without You (feat. Susana)
15. Tula
16. Where To Now (Outro) (feat. Sue McLaren)

Premiera w Polsce: 25.06.2013 (ProLogic Music), JUŻ W SPRZEDAŻY!

Więcej informacji na www.prologicmusic.pl oraz na www.facebook.com/prologicmusicpl


Komentarze
 • DjRules26 czerwca 2013, godz. 12:03
  Moim zdaniem 2gi album Egipcjan niczym nowym nie zaskakuje,przesłuchałem na szybko i utwór ,,Tula'' wyróznia się z tej płyty a reszta kawałków to monotone brzmienie i wokal bez porywu.Debiutancki album o niebo lepszy,słucham go do dnia dzisiejszego,zawiodłem się:(
 • DjRules26 czerwca 2013, godz. 12:03
  Moim zdaniem 2gi album Egipcjan niczym nowym nie zaskakuje,przesłuchałem na szybko i utwór ,,Tula'' wyróznia się z tej płyty a reszta kawałków to monotone brzmienie i wokal bez porywu.Debiutancki album o niebo lepszy,słucham go do dnia dzisiejszego,zawiodłem się:(
 • marcoss8126 czerwca 2013, godz. 13:14
  Tula się wyróżnia?
  Activa - - Flashpoint (Original Mix)


  Jest kilka nieprzeciętnych kawałków, ale w moim odczuciu żaden nie przebija Speed Of Sound, który wg mnie jest najlepszym tego typu kawałkiem, jaki słyszałem nawet od ISOS 6. Przez wiele lat uważałem muzykę za najbardziej pedalską na świecie (przepraszam za określenie, ale inaczej nie mogę) i prawdę mówiąc trochę ich obwiniam za to, że wielu ludzi zwłaszcza w Polsce zniechęciło się do trance'u (takie pościełówy, jak "Key Of Life" albo "FKN feat. Jahala - Why (Aly & Fila Remix))". Co do albumu bardzo mi się podoba kawałek z Johnem, "First Sun", "City Of Angels" (lepszy niż niejeden Pure Mix), "Quiet Storm" no i świetne intro :) Próbuję się przekonać do kawałka z Giusepem, ale nie wychodzi :)
 • DjRules26 czerwca 2013, godz. 13:41
  @marcoss81 Trance ma sprawiać że ciężko ci odejść od pc,wieży itd i wyłaczyć te urządzenie na którym słuchasz bo za każdym razem przeżywasz tą muzykę w tej płycie brakuje tego, że jesteś jakby uzależiony od dzwięku (Trance ma cię wprowadzać w Trans w podróż gdzie możesz się rozmarzyć i zapomnieć o otaczającym nas świecie).Na tym polega fenomen tego gatunku jeśli masz chwilę to przesłuchaj sobie wrzucone przeze mnie kawałki na artykule Jerycho1988.I tak moim zdaniem stara szkoła była najlepsza jeśli chodzi o ten gatunek...a tu masz odpowiedz na twój utwór.
  Y68 (original mix) - Alex Morph & Woody Van Eyden Feat Jimmy H
 • Adie3026 czerwca 2013, godz. 14:06
  Odnoszę dziwne wrażenie, że nikt już teraz albumu nie potrafi zrobić sam. Szczególnie trancowi producenci ostatnio wszystkie albumy wydają na featuringu. I mało, który album jest dobry...
 • chudy5d26 czerwca 2013, godz. 14:38
  Ja niestety nie mogę się przekonać do tego albumu, zbyt przewidywalny, niektóre breakdowny są mało skomplikowane i mam wrażenie, że słyszałem je wiele razy. Na plus kawałek z Arctic Moonem i 'Speed Of Sound' - nietypowy jak na ten duet utwór, ale bardzo dobry. Dopisałbym jeszcze 'Fireisland', ale ten kawałek jest już od dawna znany. :)
 • Luc Deep26 czerwca 2013, godz. 15:54
  Debiutancki album zdecydowanie lepszy, ale znalazłem w nowym materiale coś dla siebie, jak rewelacyjne Tula oraz kawałki z Solarem i Giuseppe. Na pewno krążek lepszy od albumu Włocha, moim zdaniem:)
 • Jerycho198826 czerwca 2013, godz. 22:11
  Według mnie również album ten jest lepszy od albumu Ottavianiego.. Niemniej poza Tulą, Fireisland i Daydreaming te powyższe zapowiedzi aż tak nie zachęcają... Poczekam na całość, może będzie brzmieć lepiej...
 • Boryn27 czerwca 2013, godz. 19:59
  Ale wy narzekacie ciągle, aż śmiać mi się chcę. Album dobry !! wiele fajnych utworków i przede wszystkim trzymających ich dobry upliftingowy poziom. Wokale bardzo dobre a "Mysteries Unfold" przepiękny utwór. Ciesze się, że Aly & Fila trzymają się dobrego upliftingowego trancu i jak odchodzą od niego to tylko na trochę. Dla mnie póki co album roku. pozdr.
 • vanhool27 czerwca 2013, godz. 22:45
  Nikt nie narzeka tylko wyraża opinię że album "dupy nie urywa" i tyle. Tobie się podoba dla innych będzie wtórny, można znaleźć coś ciekawego, ale żeby się rozpływać jaki to za***.... album, bez przesady.
 • Didek18 lipca 2013, godz. 14:15
  Pomijając Fleminga to chyba najlepszy trancowy album w tym roku. Nie sądziłem, że to powiem, ale bardziej mi przypadł do gustu niż 'Magenta' :)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (11)