Jakiś czas temu zapowiadaliśmy kompilację Pets Recordings (wytwórni należącej do szczecińskiego duetu Catz N' Dogz) „Friends Will Carry You Home”. Właśnie ukazała się jej pierwsza część, promująca ją spora epka „Part 1”... 11 UserComments

Koty i Psy z SLG vs. Eltron John vs. The Phantom

Artykuł dodano: 6 października 2011, godz. 11:32
Odsłony: 5110x

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy kompilację Pets Recordings (wytwórni należącej do szczecińskiego duetu Catz N' Dogz) „Friends Will Carry You Home”. Właśnie ukazała się jej pierwsza część, promująca ją spora epka „Part 1”, a na niej... same perełki!

Pięć numerów, z których – ośmiele się zaryzykować takie stwierdzenie – każdy jest na swój sposób genialny! 3/5 tego zestawu to rzeczy krajowe, poza tym mamy tu też urzekającą „piosenkę” Death on a Balcony i bujający numerek od Coat of Arms. Ale, co nas bardzo cieszy, najlepiej wypadają tu Polacy.

Gospodarze przedsięwzięcia połączyli siły z SLG (z którym wiele lat temu wydali wspólną epkę, gdy jeszcze nazywali się 3 Channels), dzięki czemu powstał świetny numer „Polska 1984”. Data się zgadza z brzmieniem, choć oczywiście w 1984 to w Polsce królowali Krawczyk i Urszula, no ewentualnie Perfect i Lady Pank. W Stanach jednak zaczynały się Chicago House i Detroit Techno – oba te gatunki można tu usłyszeć. Konkurs – kto wyłapie co mówi jakaś pani w środku kawałka w naszym ojczystym języku?

Dwaj pozostali panowie to Eltron John i The Phantom – obaj mają już na koncie sukcesy poza granicami kraju, ale u nas jeszcze są słabo znani i zbyt mało doceniani. Eltron łamie spokojnie i głęboko, ale przy tym z porywającym motywem, od którego nie można się uwolnić, a The Phantom tym razem mniej połamany niż zwykle, choć perkusja szaleje tutaj inaczej niż w zwykłych housowych czy technicznych numerach. Doskonała robota, wszystkie trzy polskie numery na światowym poziomie, który najlepszy?

Komentarze
 • S-E-B-A6 października 2011, godz. 12:01
  świetne numery szczególnie „Polska 1984” wielkie brawa dla psów i kotów oraz SLG. Natomiast to co mówi Pani w kawałku to ciężka sprawa, mam nadzieję że udało mi się wychwycić chociaż drobne zarysy ;p "przyjechałam bo wiedziałam że tutaj można się spotkać z wieloma ludzmi i przede wszystkim posłuchac muzyki, w tej chwili muzyka ma tutaj dużo radości....chyba że pozostaje nam tylko muzyka, zmienia się czas" trochę bez sensu no ale tak to słyszę ;p
 • paulinka0006 października 2011, godz. 12:45
  Polska 84 ! ten kawałek niszczy :p 4:10 jak za starych czasów :D he :D
 • DeeJay ija...6 października 2011, godz. 13:06
  godny poziom utworów...
 • Jerycho19886 października 2011, godz. 19:24
  Kawałek kotów i psów czysta poezja, Ci panowie chyba nigdy nie zawodzą ;) Pozostałe 2 kawałki też na poziomie... Ogólnie Pets Recordings to aktualnie najlepszy label w kraju moim zdaniem ;) Cały czas pozytywnie zaskakuje ;)
 • Bartek_scv6 października 2011, godz. 20:05
  Jak dla mnie Polska 84 ! b dobry kawałek
 • mefistek6 października 2011, godz. 20:26
  Polska 84 grane na Audio ;))) wokalik mi przypomniał :P Kawałek chyba najlepszy z tego zestawienia :)
 • Kranczips7 października 2011, godz. 10:34
  The Fantom zdecydowanie nr 1 jak dla mnie, ale Polska 84 mu nie ustępuje aż tak bardzo. Krajanie z rodzinnego miasta cały czas trzymają wysoki poziom ;) Za to kawałek Eltrona Johna kompletnie mi nie podszedł.
 • k37 października 2011, godz. 11:06
  Njabardziej podchodzi Catz N DOgz & SLG - dobra imprezowa wkrętka. ;) Eltron hmm.. przypomina mi trochę Romana Flügela, a to dość specyficzny styl, być może nie dla mnie. Ale to nic nie znaczy bo Eltron fajnie pogrywa! :) Tha Phantom to nie za bardzo mój klimat.. ;)
 • paulinka0007 października 2011, godz. 12:59
  A co do Polska 84 to w tle słychać : "Przyjechałam bo w zasadzie tutaj można się spotkać z wieloma ludźmi i przede wszystkim posłuchać muzyki która w tej chwili dostarcza nam bardzo dużo radości, satysfakcji... i w zasadzie pozostaje nam tylko muzyka w obecnych czasach nie mamy nic..." tekst z filmu "Zew Wolności" :) 3:24
 • k37 października 2011, godz. 13:05
  Paulina wygrała konkurs, dostaje medal i ocieka zajebistością! :D
 • paulinka0007 października 2011, godz. 21:09
  Naczelny pewnie już myśli co by mi tu dać w nagrodę ha xD
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (11)