Dawno nie słyszeliśmy newsów od Krzysztofa Chochłowa. W związku z tym postanowiliśmy zapytać u źródła co słychać i jak słychać. Okazało się, że słychać akurat całkiem dużo, i to całkiem inaczej niż... 30 UserComments

Krzysztof Chochłow: 'Zaskoczę swoich fanów'

Artykuł dodano: 31 stycznia 2012, godz. 13:07
Odsłony: 11167x
Dawno nie słyszeliśmy newsów od Krzysztofa Chochłowa. W związku z tym postanowiliśmy zapytać u źródła co słychać i jak słychać. Okazało się, że słychać akurat całkiem dużo, i to całkiem inaczej niż dotąd.
Podobno coś szykujesz...

Tak, rok 2012 zaczynam od wydania kilku epek. Na pierwszej będzie nowy numer z wokalem – z głosem polskiej wokalistki znanej jako Baltica. Poza tym mam w planie wydanie numeru chilloutowego.

Z którym podobno wiąże się pewna historia...

Dokładnie. Pewnego dnia zadzwonił do mnie człowiek podający się jako pracownik TVP. Potrzebował ode mnie nagrania pasującego do atmosfery/klimatu, jaka panuje w górach. Pomyślałem sobie, że czemu by nie spróbować i zaproponowałem mu chiloutowy kawałek.Z chilloutem wbrew pozorom miałeś już do czynienia.

Tak, mam w swoim dorobku 2 takie nagrania. Pierwszy ukazał się na moim pierwszym albumie i był zadedykowany mojemu ojcu. Kawałek, ktory odesłałem, bardzo spodobał się bohaterom dokumentu. Jak sie potem okazało, uczestniczył w nim Marek Kamiński, bardzo znany polski polarnik i odkrywca.

Można to gdzieś zobaczyć?

Tak, filmik można obejrzeć na Vimeo, jego tytuł filmu to "Dla takich chwil warto żyć". Film opowiada o pierwszej polskiej wyprawie na najwyższy szczyt Arktyki (Gunnbjorn Field).

Dla takich chwil warto żyć


Skąd twój numer w redakcji TVP?

Numer chyba miał od właściciela warszawskiego klubu, w którym grałem. Myślę, że właściciel powiedział mu, że tworzę muzykę.., I tak to się pewnie potoczyło.

Jaki był twój rok 2011?

- Rok 2011 uważam za bardzo udany, począwszy od wydania kawałka „The Godfather”, który mocno supportował TyDi w swoim show Global Soundsystem. Miałem wiele ciekawych występów w klubach na Pomorzu, Dolnym Śląsku, kujawsko-pomorskim oraz na Podlasiu. Najbardziej podobała mi się impreza na zamku w Bytowie (Clubbing Castle Festival) oraz Global Gathering Polska, gdzie miałem okazję wystąpić B2B z DJ-em Zabor-em. Wspaniała atmosfera towarzyszyła nam przez praktycznie cały set, a było to dość trudne do osiągnięcia ponieważ właśnie wtedy, na mainstage występował Armin van Buuren. Zaowocowało to dalszymi wspólnymi imprezami, co również miło wspominam.

Pamiętamy jeden z naszych setów tygodnia, który razem nagraliście.

Tak. Co jeszcze? Jestem także bardzo zadowolony z remiksu dla Camilo Santi - Lovely Time, który został dostrzeżony przez - wg mnie -  królów akordów Rank1.

Camilo Santi - Lovely Time (Krzysztof Chochlow Remix) [Music En Route]Powiedz jeszcze o Clockwood...

- W 2011 uruchomiłem także nowy projekt Clockwood, pod którym będę nieco kombinował i eksperymentował brzmieniowo. Projekt ten swój „pierwszy raz” miał przy remiksie dla DJ-a Tiddeya do kawałka „Forbidden City”. W 2012 (o ile nie będzie końca świata) przewiduje sporo wydań, a na początek będą to dwie epki, które z pewnością zaskoczą moich dotychczasowych fanów. Mam nadzieję, że pozytywnie. Znajdziecie tam wiele stylów, takich jak tech-house, progressive, chillout i tech-trance.

Krzysztof Chochlow feat. Baltica - People say (Radio Edit) by krzysztofchochlow
Komentarze
 • Sojka31 stycznia 2012, godz. 11:38
  Taki wakacyjny klimacik :)
 • TomSqb31 stycznia 2012, godz. 12:00
  Z Balticą:D Słyszałem tą Panią na żywo i przyznaję że ma talent :D
  Heee Sojka a może na Sunrise to usłyszymy ;P
 • djdomber31 stycznia 2012, godz. 12:29
  Taa jak Baltica śpiewa live to ludzie mówią, że z playbacku a tutaj prosze bardzo live! Fajno:)
 • Copecky31 stycznia 2012, godz. 12:39
  pozdro domber :)
 • marcoss8131 stycznia 2012, godz. 12:43
  Całkiem udany kawalek, a od "Godfathera" się jeszcze nie odzwyczaiłem :)
 • maLyy31 stycznia 2012, godz. 13:23
  Dla mnie Baltica na EnTrance'11 była fajnym urozmaiceniem seta playersów :) Co do utworu, czy tylko ja mam wrażenie, że można go wrzucić do jednego worka z ostatnio masowo pojawiającymi się podobnymi trance'owymi produkcjami?
 • Jerycho198831 stycznia 2012, godz. 13:28
  Nigdy bym nie powiedział, że Baltica nie umie śpiewać... Nie lubię co prawda jej głosu, ale umiejętności wokalne moim zdaniem ona ma ;)
  Co zaś się tyczy tego kawałka z Balticą według mnie bardzo schematyczny i powtarzalny, ale już co się tyczy tego chilloutowego to echhh rozczula mnie ten kawałek :P Liczę na więcej kawałków chilloutowych od pana Krzysztofa ;)
 • Trix1131 stycznia 2012, godz. 14:45
  Zgodzę się z Jerycho1988 w 100% kawałek z Balticą szału nie robi.
 • Ditu31 stycznia 2012, godz. 14:49
  wakacyjny nawet wpadający w ucho wałek ;) ale chciałbym więcej chillu od Krzyśka ;)
 • damian94091531 stycznia 2012, godz. 15:46
  Szkoda, ze remix do Lovely Time przeszedł bez większego echa (albo mi się zdaje)
  Co do kawałka z Balticą, to spodziewałem się więcej.
 • Luc Deep31 stycznia 2012, godz. 18:37
  ech kolejny który mocno zmiękł, strasznie zwolnił a to People Say to jakaś pomyłka......syn marnotrawny...

  kiedyś tworzył potężnie, np:
  Grooveyard - Mary Go Wild! (Krzysztof Chochlow Remix)
  Krzysztof Chochłow - Reserve Midnight
  czy pięknie niszczący:
  DJ SEB B-Mass Noise (Matys meets Chochlow Remix)---chociaż oryginału nic nie przebije:):):)

  http://cykus15.wrzuta.pl/audio/7cPCMDMFYu4/dj[...]

  zobaczymy jakie okaże się jego progowo-techniczne oblicze.
 • MhoMuse31 stycznia 2012, godz. 18:43
  Ale się spasł :D
 • Maciejsan31 stycznia 2012, godz. 20:54
  Baltica fajna dupa :) lubię ją bardzo!
 • DJKC31 stycznia 2012, godz. 21:00
  noo.. faktycznie...na tym zdjęciu raczej wyszedłem jak kloc ;-) ale akurat tylko na tym ;-P..... a co do kawałków oblatanych... hmm niestety takie się dziś podobają i takie czasem trzeba robić... smutne ale prawdziwe... Tech-trance już się tak nie sprzedaje panie "Luc Deep", zapewne to zauwarzyłeś jeśli jesteś bywalcem klubów, aczkolwiek nie jest powiedziane że z tego gatunku całkowicie zrezygnowałem co będzie widoczne na skończonej już 2-giej Epce ;))) Pozdrawiam forumowiczów i dzięki za wszystkie komenty ;-)
 • adziec31 stycznia 2012, godz. 21:36
  A dla mnie Krzysztof dojrzewa w kierunku twórcy muzyki, nie mającej jeszcze klasyfikacji, wśród wielu współczesnych gatunków muzyki elektronicznej. Dojrzały wiek, spore doświadczenie, wrażliwość i niewypowiedziane jeszcze zdolności twórcze, tak przypuszczam, że kierują go do poszukiwań muzycznych zarezerwowanych, jak dotąd tylko dla kompozytorów muzyki klasycznej. Nigdzie nie jest powiedziane, że w świecie sztuki, mistrzowie muzyki będą do końca świata rzępolić na klasycznych instrumentach. Osobiście przepadam za czystym brzmieniem muzyki elektronicznej w każdym stylu. Krzysztof jest osobą, która może już "oszukiwać" melomanów zakochanych w muzyce klasycznej. Potrafi przenosić w nastroje, jakie nie są osiągalne w rytmie na cztery czwarte..Zresztą sam widzę, jak z miesiąca na miesiąc pustoszeją kluby muzyczne, w których królują tylko rytmy taneczne. Pokolenie dojrzewa, a twórcy... Niestety... A może się mylę? A może mój kolega właściciel podwarszawskiego klubu ma rację, że discopolo wraca?
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (30)