Czy zwycięzca DJ Mag TOP 100 DJs 2021 jest najpopularniejszym elektronicznym artystą w tym roku? Według statystyk miejsce na samym szczycie zajmuje ktoś inny. Sprawdź kto miał w tym roku największe zasięgi! 0 UserComments

Marshmello najpopularniejszym elektronicznym artystą w 2021 roku?

Artykuł dodano: 21 października 2021, godz. 15:45
Odsłony: 800x
Czy zwycięzca DJ Mag TOP 100 DJs 2021 jest najpopularniejszym elektronicznym artystą w tym roku? Według statystyk miejsce na samym szczycie należy do Marshmello!


David Guetta najlepszy, ale czy najpopularniejszy?

Coroczne notowanie DJ Mag TOP 100 w jednym wzbudza olbrzymie zainteresowanie, w innych zażenowanie. Pisaliśmy już o tym, że plebiscyt nie ma nic wspólnego z ocenianiem DJ pod względem ich dokonań muzycznych, tylko popularności. Głoś może oddać każdy, więc wystarczy mieć odpowiedni zasięgi lub spore budżety reklamowe aby wylądować w pierwszej setce. 

Od dwóch lat niezmiennie w rankingu DJ Mag'a króluje David Guetta. Czy zasłużenie? Nie można podważyć tego, że jest jednym z najpopularniejszych artystów na świecie, świetnym producentem i ostatnie lata zdecydowanie należą do niego. Głównie za sprawą nowego muzycznego nurtu jaki stworzył razem z Mortenem - future rave.

Tak brzmi future rave. Występ Davida Guetty dla Fun Radio


Problem tego głosowania jest taki, że nie jest ono w żadnym stopniu stosowne, ponieważ niektórzy DJ'e nawet nie informują swoich fanów o rozpoczęciu głosowania. Takimi artystami są chociażby Martin Garrix - od dwóch lat na 2. miejscu oraz Marshmello.

Marshmello numerem jeden

Algorytmy firmy Viberate zbadały kanały społecznościowe, kanały muzyczne i wyniki emisji radiowych każdego z topowych artystów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dzięki nim możemy bezstronnie i przejrzyście przyjrzeć się zasięgom i prawdziwej popularności wybranych DJ.

Liczby nie kłamią, a pięcioma najpopularniejszymi przedstawicielami EDM w tym roku byli The Chainsmokers, Calvin Harris, Alan Walker, Marshmmelo i David Guetta. Ostatni z wymienionych w rankingu jednak nie wygrał, a zajął drugą lokatę. Najpopularniejszym DJ'em okazuje się być Marshmello, autor hitowego Alone

Amerykański producent wygenerował na samym YouTube ponad 2 miliardy odsłon, zyskał 5.1 miliona obserwujących na Spotify, jego posty na Instagramie polubiono blisko 12 milionów razy, a wszystkie jego produkcje były shazamowane ponad 9 milionów razy. Zasięg jego playlist na Spotify to ponad 294 miliony, a tygodniowo jego materiały w serwisie YouTube wykręcają ponad 24 miliony nowych odsłon.

Dziesiątkę najpopularniejszych według Viberate uzupełniają Martin Garrix, Tiesto, Skrillex, DJ Snake i Alok.

Najnowszy hit Marshmello i Alesso - Chasing Stars

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)