Słuchamy najnowszego utworu Matrody i Bleu Claira. Czego spodziewać się po „PWR"? 0 UserComments

Matroda i Bleu Clair ponownie połączyli siły. Posłuchaj „PWR"

Artykuł dodano: 19 maja, godz. 15:27
Odsłony: 258x
 Słuchamy najnowszego utworu Matrody i Bleu Claira. Czego spodziewać się po PWR?


Bass house w świetnym stylu

Tak to już jest, że im bliżej wakacji, tym utwory są coraz luźniejsze i bardziej melodyczne. Dzieje się tak nie tylko w muzyce elektronicznej, ale niemal we wszystkich gatunkach. Muzyka elektroniczna ma jednak do siebie to, że jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu łatwo wychwycić tę zależność.

W związku z tym w ostatnim czasie pojawiały się, i nadal będą się pojawiać, totalnie luźne kawałki, które nie będą wymagały zbyt wiele uwagi od słuchacza. Nie ma w tym absolutnie nic złego, w końcu ludzie zajęci są wtedy utyskiwaniem na zbyt dużą temperaturę, sączeniem drinków i ogólnym resetem. Można powiedzieć zatem, że takie letniaczki" są wtedy nawet bardzo pożądane.

W związku z całą masą melodyjnych utworów znacznie ciężej zauważyć wtedy te bardziej rytmiczne, gdyż jest ich po prostu mniej. Warto zatem sprawdzać co jakiś czas, jak ma się scena cięższych brzmień, kiedy robi się coraz cieplej, by nie przegapić wielu perełek.

Przeczytaj też: Na Ibizie i Majorce wprowadzono nowe przepisy dotyczące spożywania alkoholu


Świetną propozycję przygotowali dla nas już teraz Matroda i Bleu Clair. W wytwórni Insomniac Records wydali oni bowiem utwór PWR. Jest to produkcja, która bez problemu znajdzie miejsce w wielu nadchodzących setach. Dlaczego? Utwór PWR przede wszystkim jest bardzo zgrabnie wykonany.

Wychwycimy w nim elementy typowe dla bass house'u. Nie brakuje też jednak motywów zaczerpniętych chociażby z deep house'u. Nade wszystko jest to przykryte mocnym wakacyjnym klimatem, który od razu przywodzi na myśl skojarzenia z imprezami na plaży o zachodzie słońca. Warto dodać, że artyści mieli okazję ze sobą już w przeszłości współpracować przy okazji utworu Disco Tool.

Jak widać, producentom dobrze się ze sobą współpracuje, co z resztą słychać w najnowszym kawałku. Utworu PWR posłuchasz już teraz za pośrednictwem platformy YouTube. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwuj nas na Facebooku

Matroda, Bleu Clair - PWR, posłuchaj

Sprawdź także:

- Galantis w klubowym wydaniu. Posłuchaj "1x1"
- Tak brzmi oficjalna kompilacja EDC Las Vegas. Na playliście aż 70 utworów
- Tujamo, Aron Chupa i VINAI. Energy 2000 w czerwcu stawia na EDM
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)