Drodzy Fani i Goście Mayday! Tak jak się Państwo z pewnością już dowiedzieliście, po pięcioletnim okresie oczekiwania, występ Svena Vätha na Mayday w Polsce, zaplanowany na dzień 10.11.2005, musiał niestety zostać nagle 18 UserComments

MAYDAY Polska - wyjaśnienie nieobecności Svena Vath'a

Artykuł dodano: 24 listopada 2005, godz. 19:41
Odsłony: 7499x

Drodzy Fani i Goście Mayday!
Tak jak się Państwo z pewnością już dowiedzieliście, po pięcioletnim okresie oczekiwania, występ Svena Vätha na Mayday w Polsce, zaplanowany na dzień 10.11.2005, musiał niestety zostać nagle odwołany.

Svena, a raczej samolot Lufthansy można już było usłyszeć na katowickim niebie, jednakże bardzo zła pogoda (mgła) pokrzyżowała zarówno jego plany jak i plany pilotów.

Decydującym było tutaj pojawienie się następującego problemu:
Z złożenia w przypadku większości dużych lotnisk możliwe jest nakierowanie samolotu na lotnisko podczas lotu bez widoczności zewnętrznej (np. podczas mgły) przy pomocy systemu ILS (Instrument Landing System). Używa się wówczas pewnego rodzaju "promieni ślizgających", które są wysyłane z ziemi w kierunku samolotu, aby mógł bezpiecznie wylądować.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele pojedynczych lotnisk, których warunki nie pozwalają jeszcze na zastosowanie tego systemu.

Ponieważ dokonanie oceny wizualnej przez pilotów okazało się w tym przypadku rzeczą ważniejszą od samych danych systemu ILS, a lotnisko w Katowicach właśnie nie spełniało warunków do lądowania przy użyciu przyrządów pokładowych (ogromna mgła uniemożliwiała zespołowi pilotów na dokonanie oceny sytuacji), załoga zdecydowała się po prostu zawrócić i polecieć z powrotem do Frankfurtu, unikając w ten sposób ryzyka niebezpiecznego lądowania.

Decyzję tą traktujemy jako DOBRĄ i SŁUSZNĄ, nawet jeżeli z tego powodu nie doszło do występu!

Sven Väth i cały zespół Cocoon mają mimo to nadzieję, że Mayday okazał się wspaniała imprezą, chociaż Sven na niej nie wystąpił. Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz przeprosić za nieobecność Svena, co wynikało z w/w powodu.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie zaistniałej sytuacji - nie wszystko leży w naszych rękach!

Talida Wegener
CocoonBooking

 

Liebe Mayday, Fans und Gäste,
Wie Ihr sicher alle mitbekommen habt, musste der geplante Auftritt von Sven Väth zur Mayday-Polen am 10.11.2005 nach über 5 Jähriger Wartepause für Polen leider kurzfristig abgesagt werden.

Sven bzw. die Lufthansa-Maschine war schon am Katowicer Himmel zu hören, doch das extrem schlechte Wetter (Nebel) machte sowohl Sven als auch den Piloten der Maschine einen Strich durch die Pläne.

Folgendes Problem war entscheidend:
Prinzipiell ist es bei den meisten größeren Flughäfen möglich, über das ILS (Instrument Landing System) einen Flughafen im kompletten Blindflug (z.B. bei Nebel)  auf einer Art  "Gleitstrahl" anzusteuern, der vom Boden aus an das Flugzeug gesendet wird, und es so sicher zu landen.

Allerdings gibt es noch vereinzelte Flughäfen, deren Gegebenheiten es noch nicht zulassen, dieses System auch einzusetzen.

Da die visuelle Einschätzung des Piloten den Angaben des ILS in diesem Fall übergeordnet ist und der Katowicer Flughafen eben diese Vorraussetzungen zum Landen nur über Bordinstrumente  (ILS) nicht erfüllt und durch den extremen Nebel eben keine Einschätzung seitens der Pilotencrew möglich war, entschied sich die Besatzung schlicht und ergreifend dazu, umzudrehen und wieder nach Frankfurt zurückzukehren und somit 0,0%  Risiko für eine unsichere Landung einzugehen.

Diese Entscheidung heissen wir nur GUT und RICHTIG, auch wenn es dadurch zum Ausfall des Auftritts kam.

Sven Väth und das gesamte Cocoon Team hoffen sehr, das Ihr trotzdem alle eine tolle Mayday hattet, auch ohne Svens Auftritt, und wir entschuldigen uns an dieser Stelle nochmals für Svens Nichterscheinen aus oben genanntem Grund.

Habt vielen Dank für euer Verständnis für diese Situation... - nicht alles liegt unserer Hand!

Talida Wegener
CocoonBooking

 

 

 

Komentarze
 • UnReALA24 listopada 2005, godz. 20:04
  gdyby Sven chcial na prawde zagrac to wzialby spadochron i skoczyl gdzies w okolicach spodka ;)
 • Domin-op24 listopada 2005, godz. 20:11
  troche fotek, kumpela mnie prosila zebym zrobil galerie, ja nie bylem wieczdjecia moje nie sa :] www.mayday.podolany.info
 • Laif24 listopada 2005, godz. 20:52
  FTB troche spóźniliście sie z ukazaniem tego oswiadczenia na stronie www.mayday.pl Juz dawno ono było :P
 • wolar24 listopada 2005, godz. 20:53
  itak było pieknie pozdro dla tych ktorzy tam byli :)przydały by sie jakies fotki na ftb moze sie doczekamy dzieki
 • Simmonn24 listopada 2005, godz. 21:07
  zycie jest wazniejsze od wystpu ale czy to jedyny i prawdziwy powod ??
 • xtc8624 listopada 2005, godz. 21:26
  piecierz od dawna wiadomo że FTB działało na korzyść mdt agency ;) a co do Svena Vath'a to on niebył gwiazdą numer jeden :) Dla mnie był Dj Hell a dużo ludzi przyjechało nie dla vath'a tylo dla chrisa liebieng'a podrooffka :D
 • djclever24 listopada 2005, godz. 23:26
  Moje fotki z Mayday mam tutaj jakby ktos chcial. Pod koniec sa najlepsze ;) ftp://83.17.185.118/clv/galerie/mayday/index.html Pozdro dla tych co tam byli :)
 • Mikołaj25 listopada 2005, godz. 12:44
  Heheh ale wyjebke may-day-owcom zastosowali... Dobrze ze na Tiesto Concert był Tiesto :)
 • Laif25 listopada 2005, godz. 14:54
  wyj****bke hmm?? jak dla mnie było oki, jakos nie płakałem z braku Svena, dla mnie Liebing i Angelo byli nr 1 tej imprezy, oczywiscie gośc od wizualizacji jak i ludzi odpowiedzialnych za oświetlenie bo było naprawde zaje fajnie :) Dzis od 23" na vivie chyba cos poleci- ogladajcie i wspominajcie :)
 • Szynak125 listopada 2005, godz. 16:43
  Znacie jakis link do sciagniecia setow???
 • Yomas25 listopada 2005, godz. 17:15
  Ale przyznajcie ze zachowali sie bardzo grzecznie ze wyjasnili w ten sposób nieobecnosc Vatha.
 • Ice_xxx28 listopada 2005, godz. 08:45
  no cale szczescie ze tiesto sie pojawil bo pogada tego dnia w wrocku tez nie byla ciekawa, wiec mialem obawy ze powtorzy sie np sytuacja z poznania, ze samolot musial ladowac na innym lotnisku i wystepy sie przesunely, albo co gorsza ze nie pojawi sie w ogole
 • Adekk28 listopada 2005, godz. 13:30
  Nom, naprawdę zachowali się w porządku wobec wszystkich, tłumacząc nieobecność Svena. Powód niby znany, ale czy to do końca prawda??
 • Rogal_28 listopada 2005, godz. 16:30
  link do setów był juz na ftb.pl jak pamietam ale nie w tym topicu ..
 • marcos875 grudnia 2005, godz. 14:36
  hehe nic sie nie stalo ja mialem taka kape ze nawet nie wiedzialem kto gral a kto nie :P
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (18)