Przez całe lato dzienna liczba ofiar pandemii oscylowała wokół kilkunastu, dziś było to 58 osób. To dwa razy więcej, niż w ostatnich dwóch tygodniach. 2 UserComments

Minister: Organizowanie imprez w klubach jest zakazane we wszystkich strefach

Artykuł dodano: 6 października 2020, godz. 19:13
Odsłony: 3782x
Przez całe lato dzienna liczba ofiar pandemii oscylowała wokół kilkunastu, dziś było to 58 osób. To dwa razy więcej, niż w ostatnich dwóch tygodniach. 

Minister zdrowia i komendant główny policji błyskawicznie zorganizowali konferencję prasową, na której zapowiedziano nowe obostrzenia.

Jak zapowiedziano: "Chcemy ogłosić politykę zero tolerancji dla nieprzestrzegania tych surowych zasad dotyczących obostrzeń i zasad współżycia społecznego związanego z przestrzeganiem DDM: dezynfekcji, dystansu i maseczek. Mimo przekonywania Polaków, z jakim niebezpieczeństwem mamy do czynienia, jak ważne jest stosowanie środków prewencyjnych: zachowanie dystansu, noszenie maseczki, jak ogromne znaczenie ma przestrzeganie obostrzeń, które są systematycznie wprowadzane, wiele osób nie stosuje się do obostrzeń - tylko minionej doby funkcjonariusze odnotowali 2150 naruszeń obowiązków zakrywania ust i nosa w całym kraju. Wystawiono 100 mandatów i około 50 wniosków o ukaranie".

Co powiedziano na temat zgromadzeń, klubów, lokali gastronomicznych czy organizowania dyskotek?

Minister Adam Niedzielski poinformował też o nowym zakazie udostępniania lokali do imprez - chodzi o te punkty gastronomiczne, które nie mają w swojej działalności gospodarczej organizowania imprez, a udostępniają przestrzeń w tym celu. 

Kolejny przepis zaostrzający obowiązujące obostrzenia na terenie całego kraju dotyczy wprowadzenia limitu osób zgromadzeń do 150 oraz minimalnej odległość między zgromadzeniami – co najmniej 100 metrów

Minister powiedział też:

"Przypominam, organizowanie imprez w klubach jest zakazane we wszystkich strefach. Każda taka impreza będzie naruszeniem przepisów rozporządzenia". 

Od tej soboty zaczyna obowiązywać nowy pakiet obostrzeń w strefach zielonej, żółtej i czerwonej, który wprowadza limity liczby osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych – w strefie zielonej do 100 osób, w strefie żółtej do 75 osób. Natomiast w strefie czerwonej pozostanie ograniczenie do 50 osób.  

W strefie czerwonej pojawi się nowe obostrzenie – ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22.00!

Z kolei obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej. 
Komentarze
  • PiKey6 października 2020, godz. 20:39
    Jeśli jakieś kluby przeżyją ten prawdopodobnie kilkumiesięczny lockdown to będę pod wrażeniem. Współczuję :(
  • pHiL*7 października 2020, godz. 09:58
    Nie sądziłem, że dożyje takich czasów.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (2)