Znany i lubiany brytyjski miesięcznik traktujący o muzyce klubowej w tym roku świętuje swoje 30-lecie! Przyznacie, że trudno w to uwierzyć - w 1983 roku w Polsce mieliśmy jeszcze głęboką komunę... 1 UserComments

Mixmag skończył 30 lat! W nowym numerze Sasha

Artykuł dodano: 29 lipca 2013, godz. 16:16
Odsłony: 2943x
Znany i lubiany brytyjski miesięcznik traktujący o muzyce klubowej w tym roku świętuje swoje 30-lecie! Przyznacie, że trudno w to uwierzyć - w 1983 roku w Polsce mieliśmy jeszcze głęboką komunę, mięso na kartki i ... wiele innych problemów związanych z ustrojem, jaki wtedy panował nad Wisłą.


Tymczasem w Wielkiej Brytanii wybory wygrywała Partia Konserwatywna Margaret Thatcher, na listach przebojów rządził Michael Jackson z albumem "Thriller", a w kinach królował "Powrót Jedi". No i zaczynał działalność pierwszy na świecie magazyn o muzyce tanecznej. Przez pierwsze lata Mixmag był właściwie newsletterem wysyłanym do DJ-ów, złożonym z 16 stron. Dopiero pod koniec lat 80., gdy wybuchała acid housowa, rave'owa rewolucja, przeistoczył się w pełnoprawny magazyn piszący o kulturze klubowej, którym jest do dziś. Warto wspomnieć, że ówczesnym szefem pisma był znany DJ i producent muzyki progresywnej Dave Seaman.Inny progresywny tytan, Sasha, był z kolei pierwszą wielką didżejską supergwiazdą na Wyspach (w roku 1994 wydano numer z jego twarzą na okładce i tytułem "Syn Boży?"), o czym angielscy redaktorzy bardzo dobrze pamiętają. Z tego względu pozwalają swoim czytelnikom być zawsze na bieżąco z tym, co się u Sashy dzieje. W numerze sierpniowym znajdziecie nie tylko wywiad z artystą, ale okładkę z nim w roli głównej oraz płytę CD z eksluzywnym miksem.

Przypomnijmy, że już za 17 dni legenda muzyki elektronicznej pojawi się w Polsce! Zagra na tegorocznej edycji Electrocity, my na pewno tam będziemy sprawdzać formę brytyjskiego giganta od dobrych beatów i klimatycznych setów. Oto kilka fragmentów jego ostatnich występów, a także secik z CD Mixmaga.


Sasha at Rainbow Serpent Festival 2013, AUS


Sasha @ The BPM Festival 2013


DJ Sasha live @ Prague 6.4.2013


Sasha live at EDC Las Vegas 2013 (full set)


Sasha - Never Say Never Mixmag (August 2013) by lanparty
Komentarze
  • Jerycho198830 lipca 2013, godz. 12:53
    Przed chwilą skończyłem słuchać i muszę przyznać, że płytka mi podeszła. Fajne, klimatyczne wydawnictwo w sam raz na letnie popołudnie ;)
    Poza tym gratulacje Mixmagowi, szkoda że u nas prasa traktująca o elektronice delikatnie rzecz ujmując kuleje...
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (1)