David Guetta i MORTEN wracają z prawdziwą petardą! Znamy datę premiery i mamy zapowiedź. Zapnijcie pasy i bierzcie się do czytania! 0 UserComments

MORTEN i David Guetta znowu razem. Słuchamy 'Alive Again'

Artykuł dodano: 7 grudnia 2021, godz. 10:55
Odsłony: 595x
 David Guetta i MORTEN wracają z prawdziwą petardą! Zapnijcie pasy i bierzcie się do czytania!


 Alive Again - pierwsze wrażenia

David Guetta i MORTEN zdecydowanie mają to coś. Może jest to jeszcze odrobinę za wcześnie na to stwierdzenie ale mam wrażenie, że jesteśmy świadkami narodzin nowego legendarnego duetu. Francuz z Duńczykiem są z pewnością prowodyrami gatunku znanego nam pod nazwą future rave.

Mnogość utworów spod tego gatunku, która została przez nich wypuszczona w ostatnim roku stawia Guettę i MORTENA niemalże jako ikonę tego nowego kierunku muzyki elektronicznej. Sam future rave zdaje się być swoistą odpowiedzią na połączenie ze sobą starszych mocnych big roomowych brzmień z całą gamą gatunków typu future. O samym gatunku mieliśmy już okazję pisać dlatego odpuszczę sobie dłuższe przedstawianie go tutaj.

Przeczytaj też: Future rave - jak stworzyć gatunek przyszłości?

Alive Again bo taką nazwę będzie nosił nadchodzący kawałek jest, a jakże w klimacie future rave. Mimo to nie brałbym go za flagowy utwór tego gatunku, gdyż w całości utworu znajdziemy wiele odniesień do innych kierunków muzyki elektronicznej. Niesamowicie wyraziste syntezatorowe brzmienia, które wydają się być elementem kluczowym dla future rave'u mieszane są z rytmem techno, a całość dopełnia linia głosowa, która niemal automatycznie przynosi skojarzenia z big roomowymi utworami z 2014 roku.

 Alive Again - zapowiedź


Alive Again całościowo wydaje się być bardzo dobrym materiałem na hit. Warto podkreślić niesamowicie dużą energię jaką nosi ze sobą ten utwór, która niemal automatycznie odrywa nasze stopy od powierzchni ziemi. Co niespotykane w muzyce EDM utwór wykonany jest w skali durowej, sam Guetta przyznał kiedyś, że mógłby policzyć na palcach jednej ręki utwory, które wydał w takiej skali. 

David Guetta & MORTEN - Alive Again już dostępne

Premiera Alive Again miała miejsce 3 grudnia 2021 roku. Gratką dla producentów muzycznych, którzy bacznie obserwują nasz portal może być fakt, że David Guetta bardzo chętnie się dzieli swoją wiedzą. Na kanale DJ Mag na platformie YouTube znajdziemy odciek, w którym francuski producent tworzy od podstaw future rave'owy remiks utworu Titanium, który ostatnimi czasy zdobywa mocno na popularności. 

Niezależnie od czyiś osobistych emocji względem future rave trzeba mieć ten gatunek na oku, bo wszystko wskazuje na to, że mocno namiesza on na scenie EDM w najbliższym czasie. Jeśli chcecie być na bieżąco z innymi newsami z muzyki elektronicznej koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

David Guetta, MORTEN, Roland Clark - Alive Again, posłuchaj

Sprawdź także

Wiemy w jakich krajach wystąpi MORTEN w 2022 roku
Jauz w rocznicę śmierci i  o: "Nigdy nie przestanę być smutny"
Wiemy kiedy i gdzie nastąpi otwarcie muzeum Avicii'ego 
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)