Morten to jedno z największych odkryć tego roku chociaż na scenie jest od ponad dekady. Artysta ostatnio miał okazję powiedzieć o kulisach swojej kariery. 0 UserComments

MORTEN: 'Skupiam się na Future Rave i zbyt dobrze się przy tym bawię, by myśleć o czymkolwiek innym'

Artykuł dodano: 13 grudnia 2021, godz. 14:31
Odsłony: 1820x
Morten to jedno z największych odkryć tego roku, chociaż na scenie jest od ponad dekady. Artysta ostatnio miał okazję powiedzieć o kulisach swojej kariery. 


Morten - kilka słów o artyście

Morten zdecydowanie ma prawo uważać mijający rok za bardzo udany. Artysta miał okazję szturmowo wbić się do głównego nurtu największych światowych producentów. Oczywiście jest to w głównej mierze zasługa jego współpracy z Davidem Guettą. Wylansowali oni na salony świetny gatunek, jakim jest future rave. 

Przeczytaj też: Future Rave - jak stworzyć gatunek przyszłości?

Ostatnio Morten miał okazję udzielić wywiadu na kilka dni przed rozpoczynającym się festiwalem MDLBEAST. Na początku redaktor dopytuje się o początki Duńczyka z muzyką. DJ opowiada o swojej współpracy z innym duńskim artystą Rune RK oraz o tym jak zmieniło się jego pojmowanie muzyki: 
Zacząłem tworzyć muzykę w piwnicy z tym świetnym gościem z Danii, nagraliśmy kilka płyt, a kilka lat później stworzyliśmy kulturę w Danii i zgarnialiśmy złote płyty. Każdy DJ grał nagrane przez nas płyty, co skłoniło nas do wspólnego produkowania muzyki przez 10 lat. Na początku proces tworzenia muzyki był bardzo surowy i szczery. [...] Obecnie to inny proces. Dziś produkuję z planem i intencją stworzenia emocji i osiągnięcia określonego poziomu energii.
Później rozmowa schodzi na tematy związane z tworzeniem future rave'u. Duńczyk opowiada o kulisach współpracy z Guettą i o tym skąd narodził się pomysł na ten gatunek: 
Na początku 2019 roku zagrałem Davidowi kilka bardzo szorstkich pomysłów, wspólnie je ukończyliśmy i tak zaczęło się Future Rave. Wcześniej byliśmy przyjaciółmi, ale oczywiście teraz, kiedy tak dużo razem pracujemy, spędzamy ze sobą więcej czasu 
Dalej tematy dotyczą tych związanych z pandemią. Jak każdemu z nas i na życie Mortena wpłynęła ona w osobliwy sposób. Producent opowiada jak spędził ten czas oraz co z niego wyciągnął: 
To było ekstremalne, nadal jest, ale patrząc wstecz byłem bardzo produktywny. Wielu używało lockdown, żeby zrobić sobie przerwę, ja zdecydowałem się tworzyć dużo muzyki i zacząłem robić dużo transmisji na żywo. Więc zamknięcie było dla mnie stosunkowo dobre, ponieważ byłem zajęty
Na koniec Morten opowiada o swoich nadchodzących planach związanych z tworzeniem muzyki oraz daje poradę początkującym producentom oraz wszystkim fanom muzyki elektronicznej: 

W tej chwili skupiam się na Future Rave i zbyt dobrze się przy tym bawię, by myśleć o czymkolwiek innym [...] najważniejszą rzeczą jest tworzenie muzyki, którą naprawdę kochasz. Dlatego David i ja stworzyliśmy Future Rave, ponieważ brakowało nam konkretnego brzmienia. Tworzenie czegoś, co kochasz i w co naprawdę wierzysz, pozwala osiągnąć wspaniałe rzeczy. Bardzo dziękuję za przyjęcie mnie! 

A jakie jest wasze zdanie? Future rave za jakiś czas przejdzie do elektronicznego mainstreamu wygryzając m.in. slap house? Dajcie znać!

David Guetta ft Sia - Titanium (David Guetta & MORTEN remix)


Sprawdź także


Wywiad przeprowadził Mark Fabrick z YourEDM.
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)