Trochę pogrzebaliśmy w archiwach Mixmaga i nie udało nam się znaleźć okładki, na której byłby jakikolwiek polski akcent. Kto mógłby mieć w przeszłości taką okładkę? Chyba najprędzej urodzona... 17 UserComments

Najbardziej polska okładka Mixmaga w historii!

Artykuł dodano: 10 kwietnia 2013, godz. 09:19
Odsłony: 6080x
Trochę pogrzebaliśmy w archiwach Mixmaga i nie udało nam się znaleźć okładki, na której byłby jakikolwiek polski akcent. Kto mógłby mieć w przeszłości taką okładkę? Chyba najprędzej urodzona w Polsce Magda albo Jacek Sienkiewicz, przez wiele lat będący mniej lub bardziej częścią techno drużyn Richiego Hawtina i Svena Vatha.
Wygląda jednak na to, że na pierwszy polski akcent na okładce brytyjskiego miesięcznika traktującego o muzyce klubowej (w archiwum DJ Maga również próżno szukać swojskich twarzy na okładkach) musieliśmy czekać aż do kwietnia 2013! Którzy reprezentanci Polski się tam załapali?Odpowiedź jest prosta, by nie powiedzieć oczywista. To Grzegorz i Wojtek z Catz N' Dogz, którzy widnieją na niej wraz z Claude'em VonStroke'iem i jego ekipą "Dirtybird Players". Na ich własną okładkę pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać (choć wierzymy, że niekoniecznie długo), na razie zajęli jej jedną trzecią! Przypomnijmy, że to właśnie szef Dirtybird Claude VonStroke to gość, któremu w dużym stopniu zawdzięczają wypłynięcie na szerokie wody sceny elektronicznej. To on jako pierwszy dostrzegł w nich duży potencjał i wydawał regularnie ich single i albumy, zanim panowie postanowili założył własną wytwórnię Pets Recordings, odnoszącą teraz spore sukcesy.Catz N' Dogz nie zapomnieli jednak o VonStroke'u (z wzajemnością) i efektem tego jest ich udział na ostatniej kompilacji "Dirtybird Players", dzięki której z kolei drużyna VonStroke'a wraz z nimi trafiła na okładkę Mixmaga. Oto dwie części tej kompilacji:

http://www.beatport.com/release/dirtybird-players-part-1/1047380

http://www.beatport.com/release/dirtybird-players-part-2/1052332

Catz 'n Dogz - Do Your Job


Trwa niesamowita passa duetu Catz N' Dogz - w zeszłym tygodniu pojawili się na głównym zdjęciu w artykule o polskiej elektronicze w tygodniku "Przekrój", trafili na okładkę Mixmaga, a w międzyczasie pojawiła się informacja, że 19 kwietnia zagrają swój pierwszy w historii Essential Mix u Pete'a Tonga w BBC Radio 1. Wcześniej z urodzonych w Polsce artystów takie zaproszenie do BBC dostała tylko Magda. Szacun i potężne gratulacje!

P.S. Prawie byśmy zapomnieli, że niedawno grali też w Boiler Roomie (też jako pierwsi z Polaków?), oto zapis tego występu:

Catz N Dogz Boiler Room Berlin DJ SetKomentarze
 • artinho9 kwietnia 2013, godz. 18:26
  Jak czytam o poczynaniach chłopaków to uśmiech sam się ciśnie na ryj :) Cieszy niesamowicie fakt, że chłopaki pną się cały czas do przodu , nie zatrzymują się na chwilę ;) a Do Your Job to majstersztyk, w reczy samej :)
 • toudi2610 kwietnia 2013, godz. 09:55
  Gratulacje jak najbardziej zasłużone a "Do Your Job" to myślę pewniak do Polskiej Listy Przebojów;)))
 • Jerycho198810 kwietnia 2013, godz. 10:36
  Najlepszy polski duet ;) Ich ciągle rosnące dokonania w historycznych już miejscach czy rozgłośniach to dla nich i dla nas nie lada gratka ;) Życzę im, żeby ta "chwila" trwała jak najdłużej (co przy oryginalności ich muzyki jest raczej wiadome) ;)
 • Timber10 kwietnia 2013, godz. 11:13
  Który to już raz kolejne gratulacje! Oby tak dalej
 • Marcin Żyski10 kwietnia 2013, godz. 11:33
  dokładnie - który to już raz kolejne gratulacje :)
 • UcieX10 kwietnia 2013, godz. 11:57
  Nie jestem szczególnym ich fanem, bo nie do końca moje klimaty, ale widać, że niesamowicie pną się w górę. Właśnie takie sukcesy chcemy widzieć! :)
 • FuDiTraNceBOY10 kwietnia 2013, godz. 12:41
  Gratulerer til kattens og hunder :)
 • ANDY10 kwietnia 2013, godz. 13:05
  Może teraz w końcu "Do your job" znajdzie się na Polskiej Liscie, bo ile razy można było wcześniej głosować, pisać aby to dodać i nic...
  I w dodatku grali 3 razy na WMC raz ze swoją sceną "Get Psyhical vs Pets Recordings", a nie jaracie się że Tom Swoom zagrał na WMC ... :D
  Gratulacje się należą i niech dalej podbijają świat !
 • Marcin Żyski10 kwietnia 2013, godz. 13:21
  ANDY - żeby coś trafiło do polskiej listy, to nie wystarczy jedno zaproponowanie przez jedną osobę, jeszcze musi ktoś podbić ;)
 • M A R E K10 kwietnia 2013, godz. 13:26
  Gratulacje!
  Już nie mogę się doczekać ich Essential Mixu, u Pete Tonga w Essential Selection byli już pare razy ale 120 minutowego seta zagrają tam pierwsze raz. Super sprawa :D
 • Cinek__10 kwietnia 2013, godz. 14:16
  Szacunek, cóż więcej powiedzieć.
 • No Shadow10 kwietnia 2013, godz. 16:00
  Są na topie wszędzie tam gdzie w ich interesy nie wpychają się Polacy. U nas nigdy nie będą gwiazdami bo nasza scena klubowa to zamknięta klika. Wystarczy zobaczyć na ranking ftb i już wiadomo i kim mówię.
 • PlasticSociety10 kwietnia 2013, godz. 16:58
  Gratulacje , Obowiązkowo trzeba będzie przesłuchać tego seta ..
 • damian94091510 kwietnia 2013, godz. 17:48
  Ja chcę uściślić, że poza Magdą Essential Mix zagrał również urodzony w Polsce, a mieszkający w Niemczech Robert Babicz.

  A co do panów to naprawdę oby tak dalej. I chociaż to również raczej nie moje klimaty, to niech rozsławiają Polskę w elektronicznym świecie! Polscy dj'e i producenci naprawdę powoli wypływają na szerokie wody i jest ich coraz więcej w znaczących audycjach radiowych, czy ważnych eventach.
 • ArtHouse11 kwietnia 2013, godz. 15:23
  Babicz nie przyznaje sie do tego że ma polskie korzenie :)
  catzi ładnie przyspieszyli i są doceniani w całym świecie. Również w Polsce dziwie się że tak mało o nich się pisze.
  Zamiast pisać że ktoś tam ma miliard wyświetleń ja yt bo to bardzo mało ciekawe... bez dostępu statystyk konta yt trzy było napisać że Catz N' Dogz po sukcesie w boiler roomie wystąpią w BBC radio uno i kilka słów z nimi zamienić...
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (17)