Nintendo Switch może być zdolne do wprowadzenia kolejnego poziomu użyteczności, które przypadnie do gustu wszystkim pasjonatom tworzenia muzyki. W jaki sposób? Sprawdź! 0 UserComments

Nintendo Switch instrumentem muzycznym? Czym będzie Nintendo MPC?

Artykuł dodano: 29 czerwca, godz. 13:59
Odsłony: 307x
Od DJ Hero po Beat Saber, gry konsolowe odegrały kluczową rolę w tworzeniu i odtwarzaniu muzyki, dzięki czemu spojrzenie na wykorzystanie tych urządzeń uległo znaczącej zmianie. Nintendo Switch może być zdolne do wprowadzenia kolejnego poziomu użyteczności, które przypadnie do gustu wszystkim pasjonatom tworzenia muzyki. W jaki sposób? Sprawdź!


Nowy pomysł na wykorzystanie Nintendo Switch

Widzieliśmy już wiele pomysłowych zastosowań dla Nintendo Switch - zwłaszcza ze strony samego Nintendo z serią kartonowych kontrolerów Labo czy chociażby wiele podejść typu DIY, w których użytkownicy znajdowali pomysły, o których nam się nie śniło. Nowa koncepcja od domu projektowego Alquemy to jednak coś zupełnie innego.

Przeczytaj także: Po raz pierwszy historii festiwalu David Guetta nie wystąpi na Tomorrowland. Dlaczego?

Opiera się ona na założeniu, że można zastąpić standardowe joycony, czyli kontrolery, które mocuje się z boku konsoli Nintendo - modułami do tworzenia muzyki w stylu Akai Pro MPC. Switch mógłby wtedy uruchomić odpowiednie oprogramowanie, którym można by zarządzać za pomocą ekranu dotykowego. Jak prezentuje się ten pomysł w całości?

Nintendo MPC? Czemu nie

Wykorzystując modułowe właściwości Nintendo Switch, koncepcja opiera się na Akai Pro MPC i obejmuje dwa moduły, które można zamontować na zatrzaskach i które posiadają wszystkie funkcje standardowego kontrolera. W module znajduje się dziewięć padów, pokrętła i klawisze funkcyjne umożliwiające sprawną edycję i odtwarzanie. Ponadto zespół w przemyślany sposób wykorzystał boki modułów, aby wyposażyć urządzenie w głośniki, co zapewnia lepsze wrażenia podczas odtwarzania. 

W projekcie od Alquemy po lewej stronie umieszczono bank dziewięciu padów w stylu MPC oraz różne przyciski sterujące. Prawy kontroler jest zajęty przez kolejne przyciski i pasek pokręteł, podczas gdy wejścia/wyjścia są rozdzielone między oba akcesoria. Jak waszym zdaniem prezentuje się ten pomysł i czy ma szanse na zaistnienie wśród producentów muzyki elektronicznej? Dajcie znać na Facebooku.

Zobacz jedną z pierwszych prób przekształcenia Switcha w kontroler Midi

Sprawdź także:

Korolova nagrała kolejny miks w zjawiskowej scenerii. Tym razem padło na Kalifornię
Była gwiazda Liverpoolu wydaje u braci Vegas. Djibril Cisse jako EDM-owy producent
Najczęściej grany utwór na EDC Las Vegas 2022 doczekał się premiery. Sprawdź to zaskakujące brzmienie
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)