Przedstawicielka polskiej sceny klubowej, wokalistka i mózg kolektywu didżejskiego Beats Friendly, który właśnie obchodzi siódme urodziny czyli Novika od tego roku będzie pzredstawiana również jako laureatka Fryderyka. 14 UserComments

Novika dla FTB: 'Zdobycie Fryderyka jest dla mnie ważne'

Artykuł dodano: 17 maja 2011, godz. 15:33
Odsłony: 4203x

Przedstawicielka polskiej sceny klubowej, wokalistka i mózg kolektywu didżejskiego Beats Friendly, który właśnie obchodzi siódme urodziny czyli Novika od tego roku będzie pzredstawiana również jako laureatka Fryderyka. Otrzymała go w kategorii muzyka elektroniczne za album "Lovefinder", co nas bardzo cieszy, bo płyta bardzo nam się podoba. Z tej okazji zadaliśmy Kasi kilka pytań, oto świeży wywiad dla FTB.PL!


Fryderyk to wyróżnienie często wykpiwane w naszym kraju. Jednak w tym roku już nominacje były całkiem sympatyczne. Jak Ty to widziałaś dotąd i jak widzisz teraz?

Myślę, że nie chodzi o wykpiwanie. Raczej o masę niedociągnięć, system głosowania, sam zamysł. Te kwestie pozostawiają trochę do życzenia, ale to póki co nasz jedyny odpowiednik Grammy, więc chyba nie ma sensu szukać dziury w całym.

Czy to bardzo satysfakcjonująca artystę sprawa czy rzecz, o której zapomina się dwa dni później?

Moi przyjaciele, fani, cała masa ludzi, nie pozwolili mi zapomnieć, bo przez tydzień otrzymywałam gratulacje. Wieść dotarła nawet do przedszkola, więc teraz już nie wywinę się od śpiewania na dniu dziecka:). Może to wydać się niektórym śmieszne, ale dla mnie - po bądź co bądź tylu latach działalności - ten pierwszy Fryderyk jest ważną nagrodą. Tym bardziej, że nie pokazuję się szczególnie w Dzień Dobry TVN, ani kolorowych pismach. Ci, którzy głosowali, musieli więc coś jednak wiedzieć o mojej muzyce, a może nawet ją lubić...

Czy próbowałaś/będziesz jeszcze próbować uderzyć z albumem w świat? Singlowe (głównie, ale nie tylko) kawałki, elegancko zaśpiewane po angielsku, w moim odczuciu przy dobrej promocji miałyby szansę?

Szczerze mówiąc, trochę straciłam już wiarę. Działam oczywiście na polu zagranicznym, czy to w duecie z Czubalą, czy z Lovebirdsem (niebawem się ukaże nasz wspólny kawałek), jedna z wytwórni od roku próbuje wydać remix Hot Toddy'ego (do "Miss Mood"). Trafiłam na moment przełomowy, a teraz może trochę już dla mnie za późno...

Czy "Lovefinder" z perspektywy czasu jest płytą, z której jesteś dumna?

T-A-K :) no serio TAK.

Jak bardzo Twoje klubowe występy przenikają potem stylistycznie czy pod względem klimatu na Twoje krążki? Czy raczej traktujesz to jako dwie odbrębne rzeczy?

Kiedyś tak, ale od jakichś trzech lat bardzo zbliżyły się do siebie te dwie sfery mojej działalności. Z występów z dj-ami z Beats Friendly czerpię większą przyjemność i w sumie im mocniej, tym bardziej się wkręcam, z zespołem gram też dużo bardziej energetycznie przy nowej płycie, mój skład się dotarł i czasem mamy na scenie niezły "rave":).

Na koniec wymień nam kilku producentów/zespoły, których może jeszcze nie znamy, a powinniśmy poznać, bo uważasz, że są niesamowici/te.

Dziś ludzie znają wszystko... Z Polski ostatnio: Jurek Przeździecki i jego solowy album, Bueno Bros, Bartosz Szczęsny, z zagranicy - oj jest ich wielu: FaltyDL, Kode9 & The Spaceape, najlepiej posłuchać moich dwóch audycji Miastosfery i Leniwej Niedzieli w Roxy FM.

Komentarze
 • Bananas17 maja 2011, godz. 14:29
  'Miss Mood' całkiem mi przypasowało. Lubię czasem tez posłuchać jej audycji na roxy.fm
 • Marcin Żyski17 maja 2011, godz. 14:32
  ja też :)
 • Noviceek17 maja 2011, godz. 14:37
  raz w życiu byłem na jej koncercie! dla mnie babka znalazła złoty środek w połączeniu z byciem medialnym, a nie celebrytą, jednocześnie spokojnie podpisując się pod swoją twórczością bez cienia wahania. Naprawdę graty!
 • damian94091517 maja 2011, godz. 15:38
  Wydaje mi się, że mimo wszystko jest najszerzej znaną postacią polskiej muzyki elektronicznej wśród osób niezwiązanych z tą właśnie muzyką i chociażby własna audycja w radiu Roxy FM nie nastawionym na jeden gatunek wyraźnie to potwierdza.
 • toudi2617 maja 2011, godz. 15:43
  Ha ha a kto pamięta jak Novika psychedelic trance zapodawała????:)
 • Jerycho198817 maja 2011, godz. 16:20
  Noviceek masz rację, Novika to osoba medialna, aczkolwiek zawsze pozostawia niedosyt swojej osoby. Doskonale "wypośrodkowała" własną karierę. "Tym bardziej, że nie pokazuję się szczególnie w Dzień Dobry TVN, ani kolorowych pismach. Ci, którzy głosowali, musieli więc coś jednak wiedzieć o mojej muzyce, a może nawet ją lubić..." - te słowa doskonale ją opisują moim zdaniem ;)
 • paulinka00017 maja 2011, godz. 16:30
  mega głos, mega audycje, mega album (czekam na rmx). należała jej się ta nagroda ;)
 • aktalaif17 maja 2011, godz. 17:20
  gratulacje dla Noviki:)
 • Seth0017 maja 2011, godz. 17:22
  super wokalistka, pamiętam jej występ na AR w zeszłym roku i był to piękny początek długiego jakże miłego wieczoru a to co zrobiła z ekipą na Openerze to po prostu bajka i bardzo dobrze że dostała tego Fryderyka bo zasłużyła na niego. audycja w Roxy również bardzo miła, ale jakby nie było nie jest to audycja dla każdego, bo fan muzyki komercyjnej nie znajdzie tam muzyki dla siebie ;)
 • aiven17 maja 2011, godz. 18:09
  Bardzo dobra artystka. Jedna z nielicznych wizytówek naszej klubowej sceny i undergroundu.
 • Funky198618 maja 2011, godz. 13:04
  Należała Jej się ta nagroda, mega wokalistka:) graty:)
 • PePeK18 maja 2011, godz. 14:06
  no to gratulujemy :)
 • dj_bolo18 maja 2011, godz. 21:27
  Novika feat Sqbass - Tricks (Rocco Remix) - gorąco polecam, przecudowna wersja (oczywiście dla tych lubiących bardziej deepy niż techy :-) http://www.youtube.com/watch?v=riUzfvmXuGM
 • korusek19 czerwca 2011, godz. 19:23
  Oczywiście zasłużone Gratulacje!!! :) 'Lovefinder' jest naprawdę świetny,czego miałem okazję 'doświadczyć na własne uszy',będąc szczęśliwym posiadaczem Oryginału ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (14)