Minister zdrowia Adam Niedzielski i Waldemar Kraska opublikowali rozporządzenie dotyczące nowych obostrzeń. Wiemy do kiedy wszystkie kluby i dyskoteki będą zamknięte! 0 UserComments

Nowe rozporządzenie ws. obostrzeń. Cios w scenę klubową

Artykuł dodano: 14 grudnia 2021, godz. 16:59
Odsłony: 1914x
Minister zdrowia Adam Niedzielski i Waldemar Kraska opublikowali rozporządzenie dotyczące nowych obostrzeń. Wiemy do kiedy wszystkie kluby i dyskoteki będą zamknięte!


Kluby i dyskoteki zamknięte przez półtora miesiąca

W zeszłym tygodniu na łamach Muno.pl informowaliśmy o kolejnym ciosie wymierzonym w stronę branży klubowej, która ponownie miała zostać najbardziej poszkodowaną branżą.
Minister Niedzielski ogłosił, że kluby, dyskoteki oraz obiekty udostępniające miejsce do tańczenia ponownie zostaną zamknięte z wyłączeniem okresu sylwestrowego, to znaczy, że w dniach 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie to nie będzie obowiązywać przy maksymalnej liczbie 100 osób. Czas trwania? Nieokreślony, a zatem zdaje się, że do odwołania.
Nowe rozporządzenie wchodzące w życie z dniem dzisiejszym nie dość, że nie uwzględnia zapisu o wyjątku dotyczącym nocy sylwestrowej to jasno określa do kiedy na pewno wszystkie kluby i dyskoteki pozostaną zamknięte.

Nowe rozporządzenie epidemiczne Ministerstwa Zdrowia z dnia 15 grudnia 2021 roku

Nie tańczymy do 31 stycznia 2022 roku

Limity w barach, hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych zostają obniżone do 30%, a ich zwiększenie jest możliwe wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przedsiębiorcę lub księdza za pomocą certyfikatu COVID-19.

Kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępniające przestrzeń do tańczenia nie mogę funkcjonować aż do 31 stycznia 2022 roku.

W oficjalnym wystąpieniu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i jego zastępcy Waldemara Kraski nie wybrzmiało ani jedno słowo dotyczące imprez sylwestrowych. Zwrócił na to szybko uwagę jeden z dziennikarzy RMF FM za pośrednictwem Twittera, który otrzymał od Ministerstwa Zdrowia następującą odpowiedź:
Panie Redaktorze, zgodnie z deklaracją podczas konferencji obostrzeniowej, na Sylwestra pojawi się możliwość "świętowania" w reżimie sanitarnym do 100 osób z limitami. Ten zapis pojawi się w kolejnej nowelizacji rozporządzenia. Podtrzymujemy zapowiedź.
A więc nowy rok zaczynamy z przytupem siedząc w domach i oczekując na koleje rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.

Nauczanie zdalne i transport zbiorowy

Szkoły podstawowe i średnia wprowadzają nauczanie zdalne od 20 grudnia do 9 stycznia, natomiast żłobki i przedszkola będą działały bez zmian. Uprzednio zapowiedziane wprowadzenie limitów w transporcie zbiorowym jest nieaktualne.
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)