W 2003 roku pod wpływem inspiracji zaczerpniętych od gwiazd sceny klubowej, zdecydowali się założyć wspólny projekt. Dziś są w absolutnej światowej czołówce i właśnie wydają swój kolejny album. 1 UserComments

Nowy album egipskiego duetu Aly & Fila

Artykuł dodano: 29 listopada 2019, godz. 12:34
Odsłony: 1983x
W 2003 roku pod wpływem inspiracji zaczerpniętych od takich artystów jak Paul Van Dyk, The Thrillseekers oraz Chicane, zdecydowali się założyć wspólny projekt i produkować muzykę elektroniczną. Było to odważne posunięcie, bo w tamtych czasach Czarny Ląd był dla sceny klubowej niczym odległy układ. Dziś są w absolutnej światowej czołówce i właśnie wydają swój kolejny, znakomity album.Minęły dwa lata od czasu, kiedy faraonowie muzyki trance wydali swój ostatni album zatytułowany „Beyond The Lights”. W tym czasie duet z Kairu ciężko pracował w studio, tworząc rewelacyjne 15 utworów, składających się na piąty autorski krążek pt. „It’s All About The Melody”. Ich wizja i koncepcja tego projektu jest tak prosta, jak sugeruje sam tytuł. Chcieli nagrać oraz zmiksować energetyczne, pełne emocji taneczne dźwięki, które koncentrują się na melodii i muzykalności.

Wydawnictwo zawiera znane z klubów i festiwali single Aly & Fila, takie jak „Gravity” z Deirdre McLaughlin czy „Breathe” z udziałem Chrisa Jonesa, ale usłyszycie na nim również rewelacyjne produkcje instrumentalne, takie jak „Te Espero Aqui” czy zamykającą ten materiał kompozycję „Finally”. Nowa płyta nie stroni też od kolaboracji, ponieważ panowie połączyli siły z jednymi z najbardziej szanowanych artystów w branży. Od Jamesa Dymonda przy nagraniu „Wasteland”, przez niemiecki duet Kyau & Albert w utworze „Come Home”, aż po amerykańską artystkę JES w piosence „I Won't Let You Fall”. Do tego hymn FSOE 600 i wiele innych muzycznych atrakcji.


Tracklista:
01. It's All About The Melody
02. Sands Of Time (FSOE 600 Anthem)
03. Gravity (with Deirdre McLaughlin)
04. Plucked
05. The Walk
06. Remember When
07. Mesca Beach
08. Te Espero Aqui
09. Come Home (with Kyau & Albert)
10. I Won't Let You Fall (with JES) (Uplifting Mix)
11. So Protected (with Sue McLaren)
12. Moonlit (vs. The Noble Six)
13. Wasteland (with James Dymond)
14. Breathe (with Chris Jones)
15. Finally

Premiera: 29.11.2019 (ProLogic Music), JUŻ W SPRZEDAŻY!
Wydawnictwo dostępne jest również w wersji cyfrowej.

Komentarze
  • damian9409154 grudnia 2019, godz. 16:44
    To jest taki uplifting trance, jaki powinniśmy słyszeć. Rzeczywiście to melodia jest na pierwszym planie, melodia dzięki której możemy zamknąć oczy i płynąć. Fajnie, że Egipcjanie idą tym nurtem, robią dalej muzykę z duszą, bez usiłowania przypodobania się publicznościom wielkich festiwali poprzez dropy czy electro leady. Może nie ma tu wielkich hitów, ale wszystko jest przemyślane, bardzo fajnie dobrani są goście i trudno wokół tej muzyki przejść obojętnie. Album zmiksowany, co tworzy pewien koncept, ale dla niektórych może być wadą. Faraonowie pokazują, że są wiodącą marką w muzyce trance, być może największymi w tej chwili ambasadorami tej muzyki, w jej rozumieniu powstałym przed wybiciem się EDMu w jego wąskim znaczeniu.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (1)