Wyobrażacie sobie przez x dni miksować muzykę bez przerwy nie mając chwili nawet na sen? Ile wynosi najdłuższy set grany na żywo? Czy organizm jest w stanie tyle wytrzymać? Sprawdźmy wypowiedzi uczest 1 UserComments

Pięć najdłuższych setów DJ-skich w historii

Artykuł dodano: 24 stycznia, godz. 10:01
Odsłony: 4497x
Wyobrażacie sobie przez miksować muzykę przez kilka dni bez przerwy nie mając chwili nawet na sen? Ile wynosi najdłuższy set grany na żywo? Czy organizm jest w stanie tyle wytrzymać? Sprawdźmy wypowiedzi uczestników tego wydarzenia!


Jak to jest otrzymać tytuł mistrza?

Ciężko jest wyobrazic sobie uczucie, w którym można powiedzieć, ze stanęło się na światowym podium przewyższając wszystko wokół i stając się najlepszym. Wyznaczenie sobie celu, ćwicząc swój organizm przez dłuższy okres czasu, zmieniając swoje życie o 180 stopni to dla tych ludzi może kiedyś było abstrakcja. 

Każdy z nich w danym roku osiągnął tytuł mistrza w kategorii najdłużej granej muzyki na żywo. Oczywiście osiągając rekord Guinnessa nie ma tak łatwo! Uczestnicy musieli dopasować się do pewnych zasad, na które przygotowywali się przynajmniej pół roku wcześniej, przystosowując swój organizm do czekających go warunków.

Sprawdź także: Nowy singiel Swedish House Mafii tuż za rogiem

Zgodnie z regułami dotyczącymi tego konkretnego rekordu, każdy DJ, który próbuje go pobić, ma prawo do 5-minutowej przerwy co godzinę i musi mieć chociaż jedna osobę obecną na parkiecie przez cały czas. DJ nie może również powtarzać tej samej piosenki w ciągu 4 godzin od jej odtworzenia. Zabronione były wszelkie wspomagacze typu kawa czy energetyk. Jak 5 śmiałków poradziła sobie z tak trudnym zadaniem? Posłuchajmy jak wspominają cały proces!

Wywiad z Norberto Loco

Kto zasłużył na tytuł?

5.Dj Hertz (152h) 

Historie lubią zataczać koło, to kolejna sytuacja, w której niewiedza uczestników staje na drodze do pobicia ustanowionego wcześniej rekordu. Po 152 nieprzespanych godzinach można mówić, że DJ Hertz z Brisbane pobił rekord świata na najdłuższy set DJ-ski w historii o dwie godziny.

Jednak w niefortunnym obrocie wydarzeń, zaledwie dwa dni po tym, jak DJ Hertz rozpoczął swoją próbę, Smokin Joe ogłosił, że rezygnuje z tytułu Mistrza Świata po tym, jak zwrócił jego uwagę, że rekord 150 godzin – 18 więcej niż Joe – został zatwierdzony w tamtym czasie bez jego wiedzy. Wyjaśnia także, ze całkowicie rozumie jak czuje się Smokin Joe w tej samej sytuacji. Dj Hertz wypowiedział się także na temat swojego występu:

Faktyczne zasady stanowią, że nie musisz miksować żadnych piosenek, nie musisz robić żadnych warstw ani niczego w tym rodzaju. Możesz prawie odtworzyć piosenkę, pozwolić jej się skończyć, wstać i ponownie nacisnąć przycisk odtwarzania. Ale starałem się, aby miksowanie było całkiem dobre, aż doszedłem do 60-70 godzin, a potem wszystko przybrało kształt gruszki. Kiedy miksowałeś przez tyle czasu, zamieniło się to w po prostu przetrwanie i odniesienie sukcesu, a nie jakość miksowania.

4. Smokin' Joe Mekhael (168h)

Smokin’ Joe, po raz drugi próbował zostać najtwardszym DJ-em na świecie, przy tej okazji nie było ani jednego błędu. To właśnie 16 grudnia 2012 roku w Empire Nightclub w Kings Cross zdobył tytuł rekordzisty w najdłuższym nieprzerwanym secie. Joe na swojej ścieżce do wygranej napotkał spory problem, który unieważnił cały jego występ. Joe tłumaczy jak wyglądała sytuacja:

Właśnie zwróciłem uwagę, że Rene Brunner ustanowił nowy rekord świata Guinnessa wynoszący 150 godzin w październiku zeszłego roku, a strona internetowa Guinnessa została zaktualizowana dopiero na początku tego roku, cóż po ukończeniu maratonu. Chociaż myślałem, że w grudniu ustanowiłem nowy rekord świata wynoszący 132 godziny, czas do pokonania wyniósł w rzeczywistości 150 godzin.

Muszę powiedzieć, że byłem bardzo zszokowany i rozczarowany, kiedy to przeczytałem. Wydawało mi się, że te pięć i pół dnia poświęcenia było na nic i czułem się jak oszust, nazywając siebie mistrzem przez ostatnie cztery miesiące. Moment, w którym pomyślałem, że pobiłem rekord, był najszczęśliwszym momentem w moim życiu , a teraz wydaje mi się, że nic z tego nie było prawdziwe. Ale potem zdałem sobie sprawę, jak to zgromadziło ludzi ze sceny, jak rozsyłało wibracje pokoju i miłości na cały świat i jak naprawdę przetestowało moją siłę psychiczną. W zeszłym roku, Wyszedłem daleko poza to, co myślałem, że jest rekord, ale jeśli chodzi o kryzys, poniosłem porażkę.Ta porażka tylko wzmocniła moją determinację

Joe z pewnością jest jedną z tych osób, które pokazują, ze nie warto poddawać się w żadnej sytuacji.

Smokin' Joe Mekhael

Norbert Loco i jego DJ Set trwający... 8 dni

Norbert Selmaj spędził miesiące przygotowując się do wyczerpującego przedsięwzięcia, które miało miejsce w Dublinie Underground Temple Bar w dniach 19-27 listopada 2014. 

Spędziłem siedem miesięcy przygotowując się, chodząc na siłownię i stosując specjalną dietę (….). Przez 72 godziny robiłem też próby DJ-skie. Mimo że konsultowałam się z dietetykami, trenerami i lekarzami, nikt nigdy nie przygotował nikogo na tego typu wyzwanie, więc była to raczej kwestia przygotowania się. Cztery miesiące przed wydarzeniem przestałem pić alkohol, Red Bulls i wszelkiego rodzaju drinki, aby upewnić się, że jestem w pełni gotowy.

Podczas próby pobicia rekordu przez Norberto, która zakończyła się na 200 godzinach, wysiadło zasilanie, co jak wyjaśnia sam DJ było dla niego dodatkowym stresem i niepewnością co do ustalenia przez niego większego wyniku i tym samym uzyskaniem przez niego tytułu mistrza. Wyjaśnia Dj Norberto Loco:

Stało się to po 140 godzinach i myślałem, że to koniec gry. Moja dziewczyna i przyjaciele zadzwonili do ludzi z Księgi Rekordów, którzy powiedzieli, że gdybym miał zaoszczędzone minuty jako minuty przerwy, i gdyby zasilanie wróciło, zanim te minuty się skończyły, wszystko byłoby w porządku. Kiedy nastąpiło zaciemnienie, pobiegłem z powrotem do swojego pokoju, pewien, że to koniec. W tym momencie zaoszczędziłem godzinę, a naprawa zasilania zajęła 45 minut. Drzemałem, kiedy znajomi obudzili mnie i przekazali mi dobrą nowinę. Ostatnie dwa dni były zdecydowanie najtrudniejsze. Miałem zawroty głowy i tak naprawdę nie wiedziałem, gdzie jestem

Norberto Loco i jego rekord Guinnessa

DJ Obi - 240-godzinny DJ set

Pochodzący z Nigerii Obinna Levi Ajuonuma znany jako DJ Obi wygrał Best World DJ w 2011 Nigeria Entertainment Awards. Oprócz tego był nominowany do nagrody The Future Awards Africa 2016 dla kreatywnego profesjonalisty.

Od 22 czerwca do 2 lipca DJ Obi grał non-stop przez 10 dni bez przerwy na sen. Sam Obinna mówi, że dwie sekundy mikro drzemek na planie i 5 minutowe przerwy na godzinę pozwoliły mu dalej grać, opowiada, ze od piątego dnia zaczął cierpieć na halucynacje, co sprawiało mu duże utrudnienie.

DJ Obi pobił Rekord Guinnessa w 2016, poprzedni wynosił 200 godzin, który został ustanowiony przez polskiego DJ-a Norberta Selmaja w Dublinie w 2014 roku.

Obejrzyj materiał Mixmaga z występu DJ OBI'ego

DJ Yin - Rekord Guinnessa zostaje w Nigerii

21 września 2021 nigeryjska piosenkarka i Dj-ka Yin zaczęła starania o pobicie rekordu na najdłuższe, nieprzerwane granie muzyki na żywo. Oyinka Asu-Johnson, bo tak nazywa się rekordzistka, grała non-stop przez 243 godziny i 30 minut, przez 11 dni, zaczynając od 20 września 2021 roku i kończąc 1 października.

Przez cały ten niesamowity występ miała wsparcie od swojej matki, która kibicowała jej przez całe 11 dni.

Przede wszystkim wiedziałem, że chcę to zrobić w zeszłym roku i zacząłem ćwiczyć. Powiedziałem mojemu przyjacielowi Sarz'owi: „Myślę, że chcę pobić rekord świata, chcę pobić rekord Obi”… a on powiedział „to będzie niesamowite”. Przeprowadziłam badania i zdałam sobie sprawę, że żadna kobieta nie próbowała tego wcześniej. Zacząłem ćwiczyć od sześciu do dwunastu godzin, do dwudziestu czterech, do trzech dni, potem w listopadzie próbowałem siedem dni.

A jak długo Wy wytrzymaliście przy konsolecie grając muzykę bez przerwy? Może to pora na nowy rekord? Z pewnością jeśli pojawi się nowy, będzie on na naszej stronie, więc zachęcamy do obserwowania!

Sprawdź także

Komentarze
  • pvpzonevc28 stycznia, godz. 13:53
    Ludzie, jeśli lubisz grać w ciekawe gry, to zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na tę stronę cs go sprzedaż skinów https://skins.cash/pl , ponieważ tutaj mogę znaleźć najlepsze miejsce, w którym możesz kupić wiele interesujących skórek do CS GO. Spróbuj I ty, jestem pewien, że będziesz zadowolony.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (1)