Święta Bożego Narodzenia już za rogiem. W tym artykule znajdziecie kilka propozycji prezentów, które można sprawić fanowi muzyki elektronicznej - niezależnie od płci i wieku! 0 UserComments

Pięć pomysłów na prezent świąteczny dla fana EDM

Artykuł dodano: 10 grudnia 2021, godz. 10:48
Odsłony: 1193x
Święta Bożego Narodzenia już za rogiem. W tym artykule znajdziecie kilka propozycji prezentów, które można sprawić fanowi muzyki elektronicznej - niezależnie od płci i wieku!


Santa Claus is coming to town

Święta, święta, święta - któż z nas nie kocha tego pięknego czasu? Grudzień niespodziewanie postawił swoje pierwsze kroki na tegorocznym kalendarzu i jak co roku zewsząd zaczęły napływać do nas dźwięki pięknych kolęd i utworów o tematyce świątecznej. Sklepy zmieniły wystrój na ten bardziej świąteczny; chociaż ten stan utrzymuje się już jakoś od Wszystkich Świętych.

Jak co roku George Michael opowiada nam swoją świąteczną, miłosną historię. Ludzie są jacyś tacy milsi, a pomimo tego, że znaczna część Polski została oprószona śniegiem to jakoś tak po tym ponurym listopadzie na dworze wydaje się cieplej. Zostaje nam już tylko oczekiwać sklepowych promocji na mandarynki. 

Każdy pewnie z wytęsknieniem oczekuje nadchodzących świąt. Niezależnie od powodu celebracji zawsze jest to piękny czas spotkań z rodziną, przyjaciółmi. Może warto też pomyśleć o tych, którzy święta mogą spędzić samotnie, a nie tylko biernie oczekiwać na tego baśniowego niespodziewanego gościa.
A jeśli święta to pewnie i świąteczna kolacja. Nic tak nie jednoczy ludzi jak wspólne biesiadowanie; no może bardziej tylko biesiadowanie z dobrym napitkiem. A zgodnie z tradycją po kolacji następuje czas prezentów. Ludzie wymieniają się podarkami jak co roku odkrywając, że dawanie jest jednak przyjemniejsze niż branie.
Ale właśnie, prezenty. To już jest tradycją, że rokrocznie 23 grudnia sklepy opanowuje bezmiar tych, którzy szukają jakiś podarunków na ostatnią chwilę, co zwykle skutkuje nietrafionymi prezentami. Nie, żeby o to w tym wszystkim chodziło, liczy się gest. Tylko, że jak już planujemy wydać pieniądze, to może lepiej zrobić to z głową. 

Ten artykuł przyda się szczególnie tym, którzy podarek zamierzają złożyć fanom muzyki elektronicznej. Nikt nie broni też kupić czegoś sobie, by to zapakować, położyć pod choinką i później przy rozpakowywaniu udawać niezmiernie zaskoczonego i szczęśliwego, by zainspirować innych (podziękujecie mi później).

 Bing Crosby - Santa Claus Is Comin' To Town


1. Świąteczna lista zakupów - płyta winylowa

A więc rozpocznijmy naszą gwiazdkową listę od pierwszej pozycji. A będzie nią płyta winylowa. Zdecydowanie nieszablonowy i wyszukany prezent. Oczywiście jest to propozycja skierowana przede wszystkim do posiadaczy gramofonów, chociaż sama płyta miło wygląda również powieszona na ścianie, mija się to jednak trochę z celem.
W przypadku muzyki elektronicznej jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że EDM to nurt, który w muzyce jest stosunkowo od niedawna. Słuchanie muzyki z gramofonów to z kolei bardziej wiekowy sposób odtwarzania brzmień patrząc na dzisiejsze streamingowe realia. W połączeniu ta kombinacja tworzy bardzo intrygującą mieszankę stylów i czasów. 

Osoby, które nie rozumieją sensu kupowania czarnych krążków zapewne nigdy nie miały okazji spotkać się na żywo z muzyką graną z gramofonów. Wokół tego sposobu krąży bowiem wyjątkowa, niezastąpiona atmosfera, której nie sposób odtworzyć słuchając muzyki przez znane portale internetowe.

2. Merch ulubionego DJ-a to pewniak

Moją drugą propozycją na prezent choinkowy będzie tzw. merch. Jest to nic innego jak towar sprzedawany przez konkretnych artystów. Oczywiście by ten prezent był trafiony należy zrobić dokładny research ulubionych producentów adresata, ponieważ w innym przypadku dziwnym trafem może się złożyć tak, że nagle przybędzie surowców do rozpalania kominka...
Jeśli jednak uda się poprawnie wytypować ukochanego artystę odbiorcy, zakupiony przez nas t-shirt, bluza, flaga czy jakikolwiek inny gadżet ze sklepu gwiazdy zapewne momentalnie wywoła uśmiech na twarzy naszego obdarowywanego. 

Inspiracji możecie poszukać w naszym artykule dotyczącym promocji na Black Friday - niektóre sklepy największych gwiazd wciąż mają duże promocje!

3. Słuchawki - must have każdego fana muzyki

Kolejną z moich podarunkowych propozycji będą słuchawki. Dość oczywisty prezent jednak bardzo użyteczny. W dzisiejszych czasach gdy zazwyczaj więcej przebywamy poza domem niż w nim może być problem ze słuchaniem muzyki na zewnątrz.

Oczywiście może są jeszcze osoby, które uważają, że słuchanie muzyki z głośnika telefonu idąc przez miasto jest cool jednakże zgaduję, że otoczenie tych osób tej opinii nie podziela.

Avicii w wersji świątecznej?


Wariantów słuchawek jest wielu, na kablu, bluetooth, nauszne, douszne, w niemal wszystkich kolorach, jedynym ogranicznikiem wydaje się być tutaj nasz fundusz.

Dla osób często podróżujących komunikacją dobrym rozwiązaniem będzie tryb ANC eliminujący hałasy (w tym szum silnika) z zewnątrz. Osoby kochające muzykę elektroniczną z pewnością będą wdzięczne za taki podarek, bo pozwoli on być im jeszcze bliżej muzyki niż wcześniej. Pomysł na szybko - słuchawki wyprodukowane przez AIAIAI i Ninja Tune z winyli pozyskanych z recyklingu.

4. Nie tylko słuchać, ale i czytać...

Czwartym już moim pomysłem będzie książka. Nie byle jaka książka jednak, bo biografia znanego producenta. Oczywiście można uważać, że książka to nie jest dobry pomysł, że zalatuje średniowieczem. Jednak ludzie zazwyczaj bardzo szybko zmieniają zdanie po przeczytaniu kilku wybranych propozycji. 

A wśród biografii DJ-ów znajdziemy kilka bardzo interesujących propozycji. Nie chodzi tylko o aspekt rozrywkowy, chociaż z pewnością tworzy on ich solidną bazę.
Z biografii można wyciągnąć również wiele porad i mądrości życiowych, potrafią one też mówiąc kolokwialnie sprzedać potężnego motywacyjnego kopa. Oczywiście jako najsolidniejsza Polska strona z elektronicznymi newsami listę biografii wybranych DJ-ów już przygotowaliśmy. 

5. Tranceformations 2022, Bakermat, Instytut, Sunrise Festival 2022...

Moją ostatnią dzisiejszą propozycją będzie bilet na koncert. Impreza wśród elektronicznych dźwięków to w końcu coś co niedźwiadki lubią najbardziej. Wejściówka na któryś z festiwali z pewnością ukontentuje odbiorcę. Oczywiście warto ponownie zrobić research by trafić w muzyczne gusta adresata. Można również od razu kupić dwa bilety i jeden zachować dla siebie, w końcu wspólne imprezowanie zawsze zbliża do siebie ludzi.

Jakie imprezy możemy wam polecić?

Tranceformations 2022, 29 stycznia, Hala Stulecia we Wrocławiu - KUP BILET
Bakermat w Warszawie, 17 luty - KUP BILET
Bakermat w Poznaniu, 18 luty - KUP BILET
Instytut Festival 2022, 17 czerwca, Garnizon Modlin - KUP BILET
Sunrise Festival 2022, 21-24 lipca, lotnisko w Podczelu - KUP BILET

To były moje wszystkie dzisiejsze propozycje, mam nadzieje, że chociaż jedna przypadnie wam do gustu. Mimo to pamiętajcie, że bezkonkurencyjnie najlepszym prezentem, który można komuś podarować na święta jesteście wy sami, wasza miłość i empatia. Trzymajcie się ciepło w czasie nadchodzących świąt i życzę wam smacznych pierniczków. 

Kanye West - Mercy (RL Grime Christmas Trap Remix)

Sprawdź także

Olly James w godzinnym secie dla Rave Culture
W jakim wieku ludzie zazwyczaj zaczynają słuchać EDM?
Gwiazdy EDM, które nadal nie wystąpiły w Polsce - część 1
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)