Pioneer CDJ (1000) i DVJ-X1 są najbardziej pożądanymi produktami 100 najlepszych DJ-ów według czasopisma DJ Magazine!! Każdego roku coraz więcej ludzi na świecie głosuje przez internet na swoich ulubionych DJ-ów za po 19 UserComments

Pioneer CDJ i DVJ - przełomowe produkty wg. Top 100 DJs

Artykuł dodano: 23 grudnia 2004, godz. 00:23
Odsłony: 10417x

Pioneer CDJ (1000) i DVJ-X1 są najbardziej pożądanymi produktami 100 najlepszych DJ-ów według czasopisma DJ Magazine! Każdego roku coraz więcej ludzi na świecie głosuje przez internet na swoich ulubionych DJ-ów za pośrednictwem witryny internetowej poważanego magazynu “DJ Magazine”. W tym roku redakcja otrzymała 100 000 głosów z całego świata, a wyniki ukazały się w wydaniu październikowo-listopadowym. Obok serii wywiadów i artykułów pojawił się ranking najlepszych typów od 1 do 100.

Na pytanie: “Co jest największym technologicznym przełomem w branży DJ w ostatnich latach?”, 46 ze 100 odpowiedziało, że najwyższe modele odtwarzaczy CD Pioneera lub nowa hybrydowy odtwarzacz DVD, DVJ-X1.

Trzeci rok z rzędu najlepszy DJ – Tiesto – który zagrał dla rekordowej ilości 4.6 miliardów widzów oglądających transmisję z olimpiady na całym świecie. I co według tego wpływowego ambasadora muzyki dance było przełomem w technologii w ostatnich latach? Tak, zgadliście, Pioneer DVJ-X1.

Tegoroczne komentarze od wiodących DJ-ów wskazały duży wzrost ogarniający odtwarzacze CDJ jako obecne i przyszłe źródło zastępujące winyle. DJ Seb Fontaine z Radio1 powiedział „Gram prawdopodobnie około 10 % utworów z płyt winylowych. Jeśli nagranie mi się podoba wypalam je na CD”. Inny znany DJ – Danny Howells oznajmił „W ostatnich kilku latach nawet najbardziej ascetyczni użytkownicy przechodzili na CD”.

Pioneer CDJ-1000 został uznany przez 18 DJ-ów jako największy przełom technologiczny, z których 5 było w czołowej 20. Pioneer DVJ-X1 został wyróżniony przez 7 znanych DJ-ów, włącznie z Tiesto, Marco V i Anne Savage. Całkiem imponujące zważywszy, że produkt ledwo co został wprowadzony na rynek.

Inne produkty Pioneera, które wyróżniono słowami uznania jako najbardziej przełomowe, to Pioneer DJM-909 wyróżniony przez ATB, który uplasował się na miejscu 13 oraz efektor Pioneer EFX-500 uznany przez DJ Vibe.

Innym zaobserwowanym zjawiskiem były słowa uznania  wyrażane przez DJ-ów  wspierających innych  producentów sprzętu DJ jak Carl Cox z miejsca nr 11 (promotor Vestaxa), który uznał CDJ-1000, mówiąc: „Oni (Pioneer) wykonali to jak należy i naprawdę ułatwili sprawy DJ-om”. Duet DJ Deep Dish z miejsca 10 powiedział: „Pioneer CDJ-1000? To jest to!” Ciekawe zważywszy, że wprowadzali na rynek gramofon CD Technicsa!
 
Gdy zapytany o najbardziej osobliwy moment 2004 roku, James Zabiela relacjonuje swoje doświadczenia w pokoju testowym w centrali Pioneera w Japonii, gdy inżynierowie i „grube ryby” go obserwowali! Opisując doświadczenie mówi: „To było jakby obcy na mnie eksperymentowali w swoim UFO. Szaleństwo!”

Uzyskanie takiego uznania od najbardziej poważanych DJ-ów na świecie to niezwykłe osiągnięcie dla produktów DJ Pioneera. To stosowny symbol, że będąc obecnym od 10 lat w branży, teraz marka i produkty są uważane przez najlepszych profesjonalistów, za wyznaczające standardy w branży oraz uznawane za bezsprzecznego lidera na polu technologii DJ. „Koniec kropka”!

Poniżej znajduje się spis rankingu DJ-ów oraz ich komentarze na temat Pioneera.

"Dziękuje wszystkim DJom w kraju i za granicą za absolutne wsparcie  i wyrazy uznania dla marki Pioneer, bez waszej wiedzy i doświadczenia Pioneer nie osiągnąłby tego co osiągnął."

Dariusz Chojnacki
Pioneer

*  *  *

DJ MAG Top 100 DJs 2004

Pytanie:  Co było największym przełomem technologicznym dla DJów/producentów w ostatnich latach?

 

1  Tiesto  -  Odtwarzacz DVD Pioneer

3 Armin Van Buuren -  Pioneer CDJ-1000

5 Ferry Corsten -  Nowe rodzaje odtwarzaczy CD

10 Deep Dish -  Pioneer CDJ1000 – koniec kropka

11 Carl Cox  - Pioneer CDJ-1000.  Zrobili to jak należy znacznie ułatwiając sprawy Djom.

12 Sander Kleinenberg - Dla mnie to wprowadzenie DVD do stanowisk DJskich

13 ATB  -  Pioneer DJM-909, znakomity mikser!

14 Judge Jules -  Pioneer CDJ1000

16 Marco V -  Pioneer DVJ-X1, Odtwarzacz CD z wbudowanym DVD pozwalający na miksowanie dźwięku i obrazu. Mam nadzieję korzystać z tego niebawem w moich setach.

17 Roger Sanchez  Technologia CDJ całkowicie zmieniła grę. Więcej DJów gra na CD i na lotniskach ginie mniej opakowań z płytami.

18 Benny Benassi - Profesjonalne odtwarzacze DJ CD

19  Tall Paul  - Odtwarzacze CD

20 Danny Howells - Pioneer CDJ1000.  W ostatnich latach nawet najbardziej ascetyczni użytkownicy przeszli na CD.

21 Steve Lawler -  CDJ.  Teraz można zrobić o wiele więcej z CDJ niż ze zwykłym odtwarzaczem. Umożliwiają łatwe miksowanie, co robi moją pracę  jako Dja bardziej kreatywną i ciekawszą.

25 Eddie Halliwell -  CDJ/DVJ i Ableton na żywo

28 Johan Gielen -  Postępujący rozwój i udoskonalanie mikserów CD. To niesamowite jak oni symulują wrażenie winylu, gdy w rzeczywistości miksujesz CD.

32 Markus Schulz - CDJ-1000 i odprawa na samolot online.

33. Joji Biomehanika - Final Scratch i Pioneer CDJ-1000. Dzięki nim moje opakowania z płytami stały się lżejsze.

35 Bad Boy Bill  - Pioneer DVJ

37 Dave Clarke  - Miksowanie CD.  Wypróbowany i przetestowany.  Cd są łatwe do przechowywania, kompatybilne i łatwe w transporcie.

39 Above & Beyond - CDJ, ale ten rok będzie należał do Ableton Live

43 Nick Warren -  Odtwarzacze CD Pioneer

45 Laurent Garnier - Dla DJów nowe odtwarzacze CD zmieniły wszystko, a nowe odtwarzacze DVJ również to zrobią.

47 Jeff Mills -  Z pewnością powiedziałby że Pioneer DVJ

48 Satoshi Tomiie - Odtwarzacze CD i oprogramowanie jak Albeton Live

52 John ‘00’ Fleming - Pioneer CDJ-1000 Mk2s i Albeton Live

53 Plump DJs -  Pioneer CDJ1000

54 David Morales -  Świat cyfrowych – komputerów i oprogramowanie oraz CDJs

57 Dave Seaman  - Nowy odtwarzacz Pioneer DVJ DVD

58 Fergie  -  Odtwarzacze CD, najprawdopodobniej

59 Matt Hardwick -  Wychodzenie winyli i przejście na CD jest najprawdopodobniej największym przełomem technologicznym ostatnich lat

62 M.I.K.E. (PUSH) - Nowa generacja odtwarzaczy CD dla mnie stanowi to!

64 Max Graham -  Pioneer’s DVJ.  Zindywidualizowane obrazy skorelowane z muzyką? Żyjemy w niezwykłych czasach…

70 Junior Jack -  Pioneer CDJ 1000, mimo że nie gram na CD-kach tak dużo.

78 Dave Pearce -  CDJ

79 Anne Savage  - Odtwarzacz Pioneer DVJ-X1 DVD

80 DJ Vibe -  Final Scratch, Cycloops i efektor Pioneer EFX500

84 Armand Van Helden - Plug-iny, scratchery CD i DVD …lista jest nieskończona

85 Chris Fortier  - CDJ 

86 Remy  -  Efekty edycyjne Pioneer CDJ

87 Seb Fontaine  - Odtwarzacze CD.  Są tak dobre teraz i o tyle łatwiej z nimi podróżować.  Prawdopodobnie gram 10% z płyt.  Jeśli kawałek mi się podoba wypalam go na CD.

89 James Lavelle -  Pioneer CDJ1000 i możliwość oprogramowania umożliwiające wypalanie sprawiają że muzyka jest tak szybka. Zrewolucjonizowały DJing.

90 Proteus -  Pioneer CDJ

97 Darude -  Pioneer CDJ 1000.  One rządzą i zmieniły stare nawyki ludzi.

98 Andy Farley -  Technologia mikserów CD stała się zaawansowana bez końca. Korzystam więcej z CDRów z nowym materiałem w mich setach i zabieram więcej CD w podróż, na wypadek gdyby przewoźnik zgubił moje płyty. 

99 Ronald Van Gelderen - Powiedziałbym CDJ od Pioneera.  Używam go bardzo dużo w celu sprawdzania materiału w trasie  

100 Mark Farina -  Pioneer  CDJ1000.  Znacznie zmienił sprawy.  Teraz gram około 80% setów z CDków. 

Komentarze
 • Dj_Ethiop23 grudnia 2004, godz. 07:42
  No I racja Pioneer to Pioneer a nie jakis Denon czy Inne Firmy !!!!! Popieram Ich I dobrze ze tak jest!!!!!!
 • FightToTrans23 grudnia 2004, godz. 09:57
  Miło sie czytało rewelacyjny artykuł - No i ten cytat mnie rozbawił. "To było jakby obcy na mnie eksperymentowali w swoim UFO. Szaleństwo!”. haha _____________ Pozdrawia , FightToTrans
 • Pioneer DJ Team23 grudnia 2004, godz. 10:38
  To prawda, że Pioneer ma doskonałych konstruktorów, inżynierów, kosmiczne jak to powiedział James Zabiela laboratoria w Japonii, ale ale, sukces Pioneera opiera się od 10 lat na ścisłej współpracy z najlepszymi DJami z USA, Europy, a ostatnio nawet z Polski. Najbardziej zaskoczyło nas (Pioneer DJ Team) to, że wielu topowych DJów, współpracujących z innymi markami np. Carl Cox czy Deep Dish wypowiedziało się bardzo dobrze o Pioneer CDJ 1000 MKII, oceniając i uznając ten profesjonalny odtwarzacz za najlepszy CD Player na rynku. Co do Tiesto, to musimy się pochwalić, że odtwarzacz DVD Pioneer DVJ-X1 zaprezentowaliśmy mu wspólnie z dyrektorem Pioneer Europe poraz pierwszy, ekskluzywnie, podczas jego ostatniej wizyty w Polsce w klubie Relax. Tiesto nie mógł uwierzyć, że technologia DJ HIGH END posunęła się tak daleko, umożliwiając współczesnym DJom na tak wspaniały performance obrazem i dzwiękiem, umożliwiając tym samym nie samowite kreacje multimedialne. Warto dodać, iż pierwszym klubem w Polsce, wyposażonym w odtwarzacze Pioneer DVJ-X1 jest klub Vanila w Bydgoszczy, a aktualnie w kraju mamy już kilka klubów które zakupiły tego rodzaju urządzenia z zestawami ekranów plazmowych u generalnego dystrybutora Pioneer na terenie Polski www.dsv.com.pl
 • pHiL*23 grudnia 2004, godz. 12:01
  słowa Darude - "One rządzą i zmieniły stare nawyki ludzi." bardzo dobrze to ują ;) jestem tego samego zdania Pioneer'ki rządzą bez dwóch zdań. Produkcja sprzetu Pioneer'a wspieła sie naprawde wysoko ciekaw jestem czy wejdzie jeszcze wyzej, wymyslają to coraz lepsze CD'ki, mixery itp aby jak najbardziej ulatwic i rozmaicić granie przez DJ'i. Dla mnie Pioneer jest to najlepsza firmą na rynku - tylko pogratulowac im takiego sukcesu.
 • sqnx23 grudnia 2004, godz. 12:59
  ohoho!!! sprzęcik niezły ! a o tym że vanila ma taki sprzęcik to niewiedziałem !!!!będę musiał siętam wybrać bo mieszkam niedaleko! :D i pogadać z kumplem bo tam gra :P może sobie pykne secika na DVj :D życzcie mi powodzonka :P
 • deejayray23 grudnia 2004, godz. 13:12
  Pioneer CDJ 1000 rządzi jeśli chodzi o cd playery. Ten sprzęt jest wykorzystywany na najlepszych imprezach na świecie bo spełnia oczekiwania najlepszych dj'ów i producentów muzyki. DVJ - X1 jest jeszcze mało popularny ale zapowiada sie wielki HIT!!!!!!!
 • kwiatekk23 grudnia 2004, godz. 13:22
  no racja ... co racja to racja !! wg. mnie pionek rzadzi !! zagośił juz chyba na dobre jako numer jeden u gwiazd :P
 • AMSTERDAM23 grudnia 2004, godz. 13:39
  pionier gora mam w samochodzie radyjko i glosniki daje rade a tiesto u mnie czesty gra hehe ale czy 4,6 miliarda ludzi to nie przesada przeciez to okolo 75% ludzi na swiecie
 • Pioneer DJ Team24 grudnia 2004, godz. 13:46
  Joker II, gdybyś przeczytał uważnie to byś wiedział, ale szał w jaki wpadłeś po tym jak dowiedziałeś się na czym gra i jaki sprzęt uważa za THE BEST 100 najlepszych DJów wg DJ Magazine UK,zaślepił cię co ??? DJ Magazine! Każdego roku coraz więcej ludzi na świecie głosuje przez internet na swoich ulubionych DJ-ów za pośrednictwem witryny internetowej poważanego magazynu “DJ Magazine”. W tym roku redakcja otrzymała 100 000 głosów z całego świata, a wyniki ukazały się w wydaniu październikowo-listopadowym. Obok serii wywiadów i artykułów pojawił się ranking najlepszych typów od 1 do 100. W PAŻDZIERNIKOWO-LISTOPADOWYM WYDANIU CZASOPISMA DJ MAGAZINE UK !!! Na Denonie nikt nie gra,poza kolesiami którzy lubią lampiony i chińską muzykę. Pioneer jest standardem. No chyba że Joker II sława polskiego DJingu, znany na całym swiecie, sprzedający miliony egzemplarzy swoich płyt na całym globie, dający 3 razy dziennie wywiady jak Tiesto, występujący na wszystkich mega eventach tego świata, uważa że jest inaczej. RESPECT i SZCZĘŚĆ BOZE !!!
 • ---fester---24 grudnia 2004, godz. 15:58
  Dajcie mi dwa takie... :p
 • dj steff25 grudnia 2004, godz. 13:44
  no sprzet wiadomo zajebisty ale co idzie za takimi wypowiedziami i rankingami to jeszcze bardziej zaczna podbijac ceny za swoj sprzet:(
 • DJ Bacu26 grudnia 2004, godz. 02:10
  ........no fajnie , ok , ale czy to dobrze że przestaje sie grać z czarnych płyt ??? nic nie mam do grania z CD , no przeciesz nie można się zatracić !!!
 • Kuri27 grudnia 2004, godz. 21:39
  Ja mam pytanie, dlaczego ktos to wszystko tak sprawnie policzyl, ze wyszlo na korzysc Pioneer'a? 47 z 100 uzywa Pioneera? To w takim razie dlaczego polowa wypowiadajach sie dj'i nie koniecznie wymienila sprzet Pioneera? Niektorzy dje powiedzieli tylko, ze "odtwarzacze CD" nie podajac zadnej konkretnej firmy, wiec dlaczego jest to uznane jako sprzet Pioneera?? To jest tez ciekawe: "Jeff Mills - Z pewnością powiedziałby że Pioneer DVJ" - bardzo profesionalnie ze strony Dj Mag, pytanie tylko, czy rzeczywiscie to bylo w Dj Mag? Skad sa te komentarze? Bo nie chce mi sie wierzyc, ze Dj Mag cos takiego u siebie napisal.
 • Pioneer DJ Team28 grudnia 2004, godz. 00:06
  Szanowny panie Jocker II Przede wszystkim przepraszam za kilka osób współpracujących ze mną, używających ftb Nic Pioneer DJ Team, są to ludzie z Warszawy, Bielska, Katowic, Poznania, Gdańska którzy nie zawsze są w stanie pohamować swoje nerwy, stąd te agresywne reakcje. Informujemy, iż DJs Magazine - London UK istnieje. Opinie 100 najlepszych DJów wg. magazynu DJs Magazine (Tiesto, Armin van Buuren, Carl Cox, Nic Warren, Deep Dish, Jeff Mills, Junior Jack oraz kilkudziesięciu innych Top 100 DJs), na temat preferowanego przez nich sprzętu PRO DJ ukazały się w wydaniu pażdziernikowo-listopadowym 2004. Z całą pewnością bardzo pozytywne wypowiedzi 100 najlepszych DJów na temat marki Pioneer mogą być szokujące dla naszej konkurencji, szczególnie w Polsce, gdzie proponuje się klientom różne dziwne produkty, niewiadomego pochodzenia, nie mające nic wspólnego ze sprzętem profesjonalnym. Magazyn DJs Magazine znajduje się w naszym archiwum, służymy kopią, proszę podać adres e-mail lub adres pocztowy, chętnie prześlemy. Dla niedowiarków nie mających dostępu do fachowej prasy jaką jest zapewne DJs Magazine poprosimy FTB o umieszczenie kopii wypowiedzi na łamach portalu OK. ? Jednakże znając pańskie podejście do marki Pioneer, oraz do sposobów PR naszych produktów, radzimy zamówić ww. magazyn w Empiku a najlepiej skontaktować się z wymienionymi w artykule DJami. Na szczęście ma pan do wyboru wiele dostępnych na rynku urządzeń PRO DJ i nie musi pan manipulować innych czytelników swoimi poglądami o nie istniejącym periodyku (koszmar) czy o słabnącej pozycji danej marki (marzenia). Reasumując, Pioneer ma ugruntowaną pozycję na rynku światowym i nie potrzebuje nikogo na siłę przekonywać do swoich produktów. Artykuł proszę potraktować informacyjnie. Polecam lekturę HIGH END – DVD PLAYER FOR DJs PIONEER DVJ-X1 www.djsounds.com Życzę powodzenia. Pioneer DJ Team
 • [email protected]28 grudnia 2004, godz. 22:54
  JokerII, o ile sie nie myle, to Djs Magazine nie publikuje w internecie artykulow z drukowanego wydania magazynu, wiec linku chyba nie da rady uzyskać. PZDR
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (19)