Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup tego przepastnego wydawnictwa, dostanie aż trzy płyty, na których znajdzie sporo archiwalnego materiału Erica Prydza, odpowiednio przygotowanego i zmiksowanego. 24 UserComments

Płyta tygodnia: 'Eric Prydz presents Pryda'!

Artykuł dodano: 23 maja 2012, godz. 13:24
Odsłony: 6233x
Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup tego przepastnego wydawnictwa, dostanie aż trzy płyty, na których znajdzie sporo archiwalnego materiału Erica Prydza, odpowiednio przygotowanego i zmiksowanego.
Tymczasem zajmijmy się pojedynczym release'em, tak zwanym „Beatport Edition” albumu „Eric Prydz presents Pryda”. Całość zaczyna się nieśmiało, bo „Shadows” już znamy od dawna, a „Agag” to dość niepozorna propozycja od szwedzkiego producenta. Na pewno trudno mówić o mocnym wejściu w ten album.

Jak się okazuje chwilę później – tak najwidoczniej miało być, bo „Beyond 8” to również przestrzenny, klimatyczny track, raczej do słuchania niż szaleństw. We wszystkich trzech pierwszych kawałkach słychać charakterystyczne połącznenie progresywnej aury i oldschoolowego brzmienia, prawie jak z electro-disco.„Javlar” i „Sunburst” niewiele zmieniają w odbiorze tego albumu, w „Hardrock Lausanne” i „Leja” znów mamy dźwięki przeszłości – ten ostatni numer to wyraźny ukłon w stronę popowo-elektronicznych lat 80. Znalazła się chwila dla wokali – w „You” głos jest nieco schowany, ale w „Allein” partia wokalna ma szansę zrobić furorę. Nie bardzo tylko wiadomo skąd na tym krążku znalazł się klasycznie housowy track z Andreasem Postlem, który zupełnie nie pasuje do całości.

Po przesłuchaniu „Prydy” można przyznać rację zarówno fanom, jak i krytykom Prydza. Pierwsi słusznie mówią, że Eric ma wyjątkowe brzmienie i podejście do muzyki, potrafi wciągać swoimi opowieściami, a ci drudzy również słusznie mówią, że dawno niczym nie zrzucił nas z krzeseł. Tu również nie zrzuca, ale słucha się tego bardzo miło.

ODSŁUCH:

http://www.beatport.com/release/eric-prydz-presents-pryda/906580
Komentarze
 • [email protected]23 maja 2012, godz. 13:31
  Całe zycie czekałem na Album od tego pana... WARTO BYŁO! Eric - Dziekujemy! :)
 • M A R E K23 maja 2012, godz. 13:39
  Już zamówiłem oryginał, czekam tylko teraz na przesyłkę :)
 • Cybul__23 maja 2012, godz. 13:45
  ja również zamówiłem. Takiego albumu przeoczyć nie można. Miazga :)
 • ArtHouse23 maja 2012, godz. 14:40
  -Wir sind allein!!
  -Allein allein
  -Sind wir allein?
  -Allein allein
  i tyle w temacie :) czas wybrać sie do empiosa i nabyć ten album
 • Kranczips23 maja 2012, godz. 14:53
  Bardzo klimatyczny album. Eric jak zawsze pozytywnie zaskakuje :)
 • Mats8623 maja 2012, godz. 15:00
  Ericzek jak zwykle trzyma poziom. Martwi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie brak na owym wydawnictwie utworu z festivalu Inox z 2009 roku; utwor zaraz po New Order - Blue Monday (Eric Prydz Remix), dokładnie 68 minuta. Byłem święcie przekonany,że jest to właśnie track Prydza... 
 • marcoss8123 maja 2012, godz. 15:19
  A wie ktoś coś o tym kawałku?
  Pryda - Sol

  Wycięty z seta Paolo Mojo z 2008 i pod taką nazwą widniejew trackliście i raczej nie wygląda to na fake :)
 • DaveD23 maja 2012, godz. 17:21
  Chyba najlepiej wydane 10 Funtow w zyciu:)
 • Cristian Ketelaars23 maja 2012, godz. 17:27
  @Mats : Eric zrobił dziesiątki kawałków i większość z nich trzyma dla siebie, również ten z INOXa.

  Co do albumu,duże duuuże rozczarowanie. Owszem,kawałki dopracowane, dobre itd...Ale to miał być album Prydza...po tylu latach. A de facto tylko Mighty Love i Allein zaskakuje, reszta zbyt tradycyjna. Szkoda,że tak mało nowego materiału...(choć allein i mghty też 'nowe' nie są)
 • artinho23 maja 2012, godz. 17:34
  Shut up and take my money!
 • Luc Deep23 maja 2012, godz. 17:39
  jeżeli Prydz miałby zrzucać z krzeseł kolejnym Call on My czy Pijanoo to pozostaje mi podziękować Ericowi że tego nie zrobił i wyprodukował naprawdę bardzo dobry album. Agag, You, SW4, Leja, Allein----miód:):)
 • FuDiTraNceBOY23 maja 2012, godz. 17:45
  jeeeeeeeeeeeee toooooooooooooo dzikuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D
 • Luc Deep23 maja 2012, godz. 18:08
  kolejną płytą tygodnia nie może nie być Pure Solar Stone'a:):):)
 • Mats8623 maja 2012, godz. 19:19
  @ Cristian
  Też tak pomyslałem. Gdyby Eric miał się w jednym wydawnictwie od razu wyprztykać ze swoich ID, to byłby to marketingowy strzał w kolano. Tak ma materiał na hipotetyczny drugi album. Szkoda,że Eric nie wrzucił więcej " świeżynek", ale widać taki jest jego sposób na promocję i zainteresowanie. Nie można tego w ogóle krytykować.
  @ Luc Deep
  Też uważam,że nowa płyta Solara może być prawdziwą bombą. Gość od X czasu robi bardzo dobry trance, niejako nie powielając obecnych trendów, co na pewno go wyróżnia na dzisiejszym rynku. Boję się jedynie tego, iż w miarę większego oczekiwania, może być jeszcze większy zawód. Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Zarówno Solarstone, Flemming, Liquid Soul, Neelix,jak i Paul Oakenfold to moim zdaniem bastion przed obecną szmirą.
  Pozdrawiam serdecznie
 • toudi2623 maja 2012, godz. 20:33
  "Dzięki nagraniom i pionierskim występom Eric Prydz zdobył światową sławę, ale nigdy nie rozmienił swojego talentu na drobne. Po podpisaniu kontraktu z Virgin Records artysta pracuje nad swoją debiutancką płytą autorską (premiera pod koniec 2012). Wcześniej jednak Virgin opublikuje kolekcję jego najważniejszych produkcji wydanych nakładem Pryda zatytułowaną ‘Eric Prydz presents Pryda’....a więc to dopiero przedsmak tego czym nas uraczy Eric pod koniec roku;)))))Mam tylko nadzieję, że nie będą to utwory komercyjne, a poziomem produkcyjnym dorówna lub przebije ten świetny album pod aliasem Pryda;)))
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (24)