W miniony weekend Antwerpię odwiedziło blisko 600 tysięcy fanów muzyki z całego świata, aby móc wspólnie świętować powrót Tomorrowland. Jak się to ma do liczby wykroczeń z pierwszego weekendu? 0 UserComments

Podczas Tomorrowland złapano kilkunastu dilerów i zabezpieczono narkotyki o wartości...

Artykuł dodano: 27 lipca, godz. 11:54
Odsłony: 3490x
W miniony weekend Antwerpię odwiedziło blisko 600 tysięcy fanów muzyki z całego świata, aby móc wspólnie świętować powrót Tomorrowland. Jak się to ma do liczby wykroczeń z pierwszego weekendu? Sprawdź!


Pierwszy weekend Tomorrowland za nami

Powrót Tomorrowland był powodem do świętowania zarówno dla artystów jak i fanów muzyki elektronicznej na całym świecie, jednakże synonimem tego typu imprez są zdarzenia związane z narkotykami, których wraz z biegiem czasu jest coraz mniej. Po pierwszym weekendzie festiwalu, policja musiała zareagować zaledwie na kilka incydentów związanych z handlem narkotykami, posiadaniem i kradzieżami kieszonkowymi i konkretne statystyki tego dotyczące nie powinny nikogo w żaden sposób niepokoić.

Mały odsetek wykroczeń na terenie festiwalu

Przy tegorocznej edycji największego festiwalu muzycznego na świecie do Antwerpii zawitało około 600 tysięcy fanów muzyki z całego świata i pomimo tak dużej liczby uczestników, odsetek wykroczeń był naprawdę niewielki. Miejscowa prokuratura ogłosiła, że 116 osób zostało przeszukanych pod kątem posiadania narkotyków, a 16 osób zostało oskarżonych o handel narkotykami. 

Przeczytaj także: Tomorrowland 2022, Weekend 2 – wszystkie dostępne sety z festiwalu

Osoby zatrzymane pod zarzutem przemytu zostaną wezwane do stawienia się przed sądem karnym 26 października, a tym, u których wykryto jedynie posiadanie nielegalnej substancji, zaoferowano możliwość ugody pozasądowej, przy czym grzywny zostały ustalone w oparciu o poziom narkotyków znalezionych przy osobach. 

Opłata w wysokości 75 euro była nakładana na osoby posiadające miękkie narkotyki oraz 150 euro na osoby posiadające twarde narkotyki, co w sumie dało niespełna 15 tysięcy euro zebranych grzywien. W wyniku badań, w większości zebranych środków psychoaktywnych dominowało MDMA, które pozostaje jednym z najbardziej popularnych narkotyków w środowiskach festiwalowych. 

Aby być na bieżąco z newsami na temat tegorocznej edycji Tomorrowland, koniecznie zaobserwuj nas na Facebooku.

Zobacz dokument dotyczący zjawiska narkotyków na festiwalach muzycznych

Sprawdź także:

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)