W dzisiejszym pojedynku: Mike van Fabio z wokalistką znaną z wielkiego hitu Armina van Buurena. Thomas Datt z reworkiem utworu sprzed 16 lat. CJ Art z remiksami dla JOOF i Bonzai Progressive. 4 UserComments

Pojedynek ZDW: Mike van Fabio vs. Thomas Datt

Artykuł dodano: 26 września 2016, godz. 10:10
Odsłony: 2501x
Witajcie! W dzisiejszym artykule zestawię ze sobą teraźniejszość (singiel Mike'a van Fabio) oraz przeszłość (odkopany rework Thomasa Datta sprzed 11 lat!). Nie zabraknie też tradycyjnego 'bonusu' - tym razem uznałem, że warto dostrzec dwa remiksy CJ Arta, wydane przez JOOF Recordings i Bonzai Progressive. Zapraszam do lektury artykułu po więcej szczegółów.
Michał Fabiś
, znany pod pseudonimem Mike van Fabio, ma szczęście do współpracy z legendami gatunku Trance. Po utworach "The Kingdom" oraz "Hope" z Geertem Huininkiem, kompozytorem i jednym z producentów odpowiedzialnych za dawne sukcesy Tiesto, Michał przedstawia nam swój numer z Elles de Graaf, holenderską wokalistką, której głos znacie bardzo dobrze z kultowego "The Sound Of Goodbye" Armina van Buurena (pod aliasem Perpetuous Dreamer).

Mike van Fabio & Elles de Graaf - As Fears Go By (Amsterdam Trance)


42-letnia wokalistka od kilku lat współpracuje z Amsterdam Trance Records, należącym do Raz Nitzan Music. I to właśnie tam został wydany kawałek "As Fears Go By". Czy wybieracie jego upliftingową energię?

A może... Wasz głos powędruje w stronę Thomasa Datta, czyli Thomasa Krakowiaka, mieszkającego od 24 lat w Stanach Zjednoczonych, który postanowił wzbudzić w nas odrobinę nostalgii?

W 2000 roku duet Breeder (Rowan Blades i Simon Noble) wydali utwór "Tyrantanic", który przypadł do gustu wielu słuchaczom z całego świata... w tym również Tomaszowi. Pięć lat później, nasz rodak postanowił zrobić swój własny rework tej produkcji. Jednak o jego istnieniu dowiedzieliśmy się dopiero kilka tygodni temu.

Breeder - Tyrantanic (Thomas Datt Rework) by Thomas Datt


Jak napisał Tomek, zdaje sobie sprawę, że dekadę temu nie był na tyle dobry; że to brzmi tak jak brzmi. Ale w mojej ocenie, jego rework mógłby bez żadnego wstydu prezentować się na winylu, tuż obok oryginału. Jeśli tęsknicie za takimi rytmami, Wasz głos na pewno poleci w stronę remiksu naszego rodaka.

Bonus... tak po prostu, 'Z Dobrej Woli': Dwa remiksy od CJ Arta.

A dziś w bonusowej sekcji natraficie na Artura Fabiańskiego, czyli CJ Arta. Ten bardzo doświadczony producent z Warszawy w ostatnim czasie wydał dwa remiksy dla niezwykle renomowanych wytwórni: JOOF Recordings oraz Bonzai Progressive.

Wytwórnia Johna '00' Fleminga zaprezentowała remiks Artura do utworu "Anomaly" Gordeya Tsukanova. Dla Rosjanina to już drugie wydawnictwo - w tym roku i ogólnie (po styczniowej EP-ce "Amphibian / Underwater City") - dla JOOF.

JOOF 262 Gordey Tsukanov - Anomaly (CJ Art's Underwater Tales Remix) [Various]


Bonzai Progressive - współzałożone m.in. przez Laurenta Veronneza (Airwave'a) czy Yvesa Deruytera - zaprezentowało zremiksowaną edycję albumu Adriaana Baussensa, znanego pod aliasem Manu Riga - "Surrounded". Zadaniem Polaka było stworzenie swojej interpretacji utworu "Moments Of Sobriety". Jak wypadł? Wysłuchajcie:

Manu Riga - Moments of Sobriety - CJ Art Remix (Bonzai Progressive)


Swoje typy (również spoza mojego tekstu) możecie podawać w komentarzach (lub pod ostatnim wydaniem "Polskiej Listy": /polska-lista-198-rocksonn-i-siasia_news_99863.htm

Serdecznie zapraszam Was na mój fanpage, na którym codziennie usłyszycie coś ciekawego ze świata muzyki elektronicznej, głównie Trance i Progressive House: http://www.facebook.com/zdobrejwolipl.
Komentarze
 • Luc Deep26 września 2016, godz. 20:49
  Niestety Mike van Fabio wygląda po prostu śmiesznie w tym zestawie. Thomas i Art klasa jak dlamnie:)
 • vanhool26 września 2016, godz. 23:31
  Thomas Datt i nie mam pytań, zresztą porównywanie klasyka, nawet w reworku, do kawałka z wokalem jakich wychodzi w samym ATR kilka w miesiącu jest nie na miejscu....
 • dj_kamol27 września 2016, godz. 16:09
  Rewelacyjny jak zawsze CJ Art. Genialne brzmienie. Po prostu piękny trance. Z mojej strony pozdrowienia dla ojca CJ Arta - legendarnego prezentera dyskotekowego Bogdana Fabiańskiego.
 • Luc Deep27 września 2016, godz. 16:49
  CJ Art wystąpi w tą sobotę na 14 edycji Powrotu Do Źródła w poznańskim Projekt LAB. Szykuje się progresywne uczta:)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (4)