Poprzedni numer SLG nagrany z Kotami i Psami „1984” bardo długo przebywał w Liście Polskich Przebojów, najnowszy owoc ich współpracy również ma na to szanse. 8 UserComments

Polskie perełki: SLG z pomocą przyjaciół

Artykuł dodano: 27 listopada 2012, godz. 08:34
Odsłony: 6598x
Poprzedni numer SLG nagrany z Kotami i Psami „1984” bardo długo przebywał w Liście Polskich Przebojów, najnowszy owoc ich współpracy również ma na to szanse.


To prawdziwa muzyczna suita, wielowątkowa opowieść zabierająca w daleką podróż o dosłownie bajkowym klimacie! Warto dać tu się wkręcić i przeżyć niesamowitą muzyczną przygodę, nic więcej nie napiszemy, bo nie ma absolutnie sensu – słowa są tu bezsilne, trzeba włącyć i już! Nie wiem dlaczego numer nazywa się „Prostokąty”, my tu nic prostokątnego nie słyszymy, chyba że zawartość muzyczna ma tu być w stosunku do tytułu czymś dokładnie odwrotnym.

SLG - Prostokaty featuring Catz 'N Dogz (Original Mix)W „What Kind of People?” pojawia się gościnnie DJ Mo, a sama kompozycja prezentuje się prawie równie ciekawie, co poprzedniczka. Idealne proporcje między wymogami deep housowych parkietów, a muzycznym wysublimowaniem. Soczystość!

A2 SLG feat. DJ Mo - What Kind Of People? by slg


Przechodzimy dalej i znów jest ciekawie - „Goat Cheese” przenosi nas w rave'owe lata 90., słychać tu wyraźną inspirację oldskulem, którego elementy zostały zgrabnie wplecione w prosty i skuteczny rytm, przy którym trudno ustać czy usiedzieć. Kolejny już numer w tym zestawie, przy którym człowiek myśli: „chcę tego posłuchać na winylu”. Na szczęście jest taka możliwość, dzięki szwedzkiemu labelowi Studio Burnhus, który w najbliższych miesiącach wyda m.in. nowe dźwięki Ame.

B1 SLG - Goat Cheese by slg


Na zakończenie (na dobranoc?) dostajemy jeszcze nieco ...soulową perełkę „Blurry”, w dwóch wersjach. Chill outowy odpoczynek po nagromadzeniu emocji w poprzednich trackach, które po prostu trzeba posłuchać więcej niż jeden raz, więcej niż trzy razy! Życzymy przyjemności, czekamy na Waszych faworytów – który numer najlepszy?

B2 SLG - Blurry by slg


B3 SLG - Blurry (Reprise) by slg


Komentarze
 • DeeJay ija...27 listopada 2012, godz. 10:06
  "Prostokaty" to mistrzostwo!:) bezapelacyjnie propozycja do Polskiej Listy FTB.
  Poza tym bardzo podeszło mi "Goat Cheese " oraz "Blurry" ale w wersji original.
  Gratulacje dla SLG za soczystą epkę:)
 • k327 listopada 2012, godz. 10:11
  Przyjemności! Prostokąty proponuje do listy ;)
 • artinho27 listopada 2012, godz. 10:35
  Te kolaboracje wychodzą im fantastycznie! Prostokąty ftw!
 • Jerycho198827 listopada 2012, godz. 11:06
  Wszystkie powyższe utwory na swój sposób są genialne, ale chyba najlepszy z nich to Prostokąty ;) Piękny kawałek ;)
 • KaArOoLeK27 listopada 2012, godz. 13:24
  Panie Marcinie poprawiamy !!! :) "słowa są tu bezsilne, trzeba WŁĄCYĆ i już! Nie wiem dlaczego numer nazywa się „Prostokąty”," a odnosnie tematu to prostokaty sa niesamowite :D Gdyby to wyslzo kilka lat wczesniej to pokochalbym geometrie w szkole przez ten numer :D
 • toudi2627 listopada 2012, godz. 15:50
  Murowany numer 1 w następnym głosowaniu Polskiej listy przebojów ftb;))...prostokąty;)))czekamy na romby,trójkąty i inne wielokaty i nazwa albumu-geometria;))))
 • malina99927 listopada 2012, godz. 18:50
  1 nr świetny :)
 • Malcus28 listopada 2012, godz. 13:55
  A2 SLG feat. DJ Mo - What Kind Of People?

  To jest dla mnie mistrzostwo ;)

  Chociaż prostokąty tez niczego sobie ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (8)