Słów kilka o owocu współpracy egipskiego duetu Aly & Fila z brytyjskim producentem The Thrillseekers. Jak oceniacie "Es Vedra"? 4 UserComments

Potężna kolaboracja z kamienną wyspą w tle

Artykuł dodano: 18 czerwca 2015, godz. 09:09
Odsłony: 2677x

Aly & Fila - pomysłodawcy najbardziej znanej audycji radiowej propagującej uplifting trance - „Future Sound Of Egypt” oraz wytwórni o tej samej nazwie (będącej obecnie sub-labelem Armady) oraz Steven Helstrip - kiedyś twórca gier wideo, dziś wzór dla wielu producentów muzycznych, znany pod pseudonimem The Thrillseekers - złączyli swoje siły we wspólnym utworze.

Efekt pierwszej współpracy egipskiego duetu z brytyjskim producentem był niewątpliwie jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji w świecie trance. Kawałek "Es Vedra" swoją nazwę zawdzięcza niewielkiej skalnej wysepce, mieszczącej się w archipelagu Baleary, niedaleko 'wakacyjnej mekki klubowiczów' - wyspy Ibiza.

Mało Wam słońca? To dodajmy do tego zestawu dźwięki gitary zatopione w długim, przyjemnym breakdownie, który bez nieśpiesznie prowadzi do wspaniałej, euforycznej kulminacji, będącej pokazem nieskazitelnej techniki Aly'ego, Fadiego i Steve'a.

Aly & Fila vs The Thrillseekers "Es Vedra" (Extended Mix) *OUT NOW!*

Prawdziwa przyjemność ze słuchania, która może zaprocentować wysokim wynikiem w rankingach podsumowujących bieżący rok (choćby w głosowaniu na Tune Of The Year w audycji Armina van Buurena - A State Of Trance). Czy tak się stanie? Zobaczymy.

Kolaboracje między artystami nie są nowym zjawiskiem, jednak chciałbym zapytać Was nie tylko o wrażenia związane z „Es Vedra”, ale także o Wasz ulubiony ‘collab’ ostatnich miesięcy, jeśli chodzi o trance. Cosmic Gate z Alexandrem Popovem („Shine Forever”), lub  Armina van Buurena z Markiem Sixmą („Panta Rhei”), a może coś z krajowego podwórka -  utwór Mike’a van Fabio i Alexa van ReeVe z Geertem Huininkiem i wokalistką Kim Kioną„Hope”? Czekamy na Wasze propozycje.

A tymczasem - i na FTB.pl, i na stronach ‘Z Dobrej Woli’… Spodziewajcie się niespodziewanego. Właśnie Tak. http://zdobrejwoli.blog.pl/

Komentarze
 • DJ_Shell18 czerwca 2015, godz. 12:20
  Jak dla mnie najlepszy numer Egipcjan od czasu "Fireisland". Absolutnie magiczny numer!
 • Luc Deep19 czerwca 2015, godz. 16:22
  Fajny kawałek i ciekawy jestem co tam wymyśli ZDobrejWoli na łamach FTB. Mam tylko jedno zastrzeżenie mianowicie:

  "chciałbym zapytać Was nie tylko o wrażenia związane z „Es Vedra”, ale także o Wasz ulubiony ‘collab’ ostatnich miesięcy, jeśli chodzi o trance. Cosmic Gate z Alexandrem Popovem („Shine Forever”), lub Armina van Buurena z Markiem Sixmą („Panta Rhei”)..."

  I pytanie: co te numery maja wspólnego z muzyką trance?????

  Ostatnio bardzo wkręcił mi sie ten transowy kolab:

  Splattered Implant vs. The Digital Blonde – The Weeping Willow

  Splattered Implant and The Digital Blonde - The Weeping Willow (Original Mix) • ZDobrejWoli19 czerwca 2015, godz. 20:50
  Luc Deep - po części masz rację, że jedyne, co łączy ich z Trance, to tagi na Beatport :D Ale w trakcie pisania tekstu to właśnie one wpadły mi do głowy jako przykłady ;) Dobrze, że do "Hope" nie ma żadnych zastrzeżeń :)

  Bardzo dobra propozycja od Ciebie, opisywałem ją ostatnio na stronie :) Facade Remix szczególnie mi się spodobał :) Adam wyrasta ostatnio na mojego faworyta :)

  Mi przypomniało się to dzieło:
  The Blizzard & Omnia - Metanoia (Original Club Mix) (SPC064)
 • Didek19 czerwca 2015, godz. 21:28
  Kolaboracja tych artystów nie mogła się nie udać, bardzo dobry utwór. Co do pytania zadanego w artykule - zbiór moich ulubionych kolaboracji ostatnich miesięcy znajduje się na TPOD3, na czele z 'City of Sound' i 'Guardian'.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (4)