To jeden z tych artystów, którzy po odniesieniu wielkiego sukcesu postanowili go nie dyskontować, nie nagrywać kolejnych hiciorów, tylko zrobić coś zupełnie odwrotnego. Schować się w studiu, szukać... 13 UserComments

Powrót Jamesa Holdena!

Artykuł dodano: 10 czerwca 2013, godz. 10:42
Odsłony: 4143x
To jeden z tych artystów, którzy po odniesieniu wielkiego sukcesu postanowili go nie dyskontować, nie nagrywać kolejnych hiciorów, tylko zrobić coś zupełnie odwrotnego. Schować się w studiu, szukać nowych brzmień i rozwiązań, eksperymentować, zaskakiwać samego siebie i innych. Ci, którzy przeżyli jego seta kończącego Audioriver 2009, doskonale wiedzą co mamy na myśli. 


Pierwszy album nagrał już jako 19-latek, było na nim sporo wciągających melodii. Nic dziwnego, że z pewnym opóźnieniem, ale jednak świat zakochał się w takich kawałkach, jak "Nothing" i "Break In The Clouds". Zwłaszcza ten pierwszy, dzięki trancowemu remiksowi "93 Returning Mix" dał mu dozgonne miejsce w kanonie klasyków. W 2003 utwót ten grali wszyscy najważniejsi trancowi DJ-e, to przecież Tiesto spopularyzował "Nothing", a za nim poszli inni. 
James Holden - Nothing


James Holden - Nothing (93 Returning Mix) HD


James Holden - A Break In The Clouds [Main Mix]

Holden i Tiesto? Dziś zetnkięcie się tych postaci wydaje się być już newyobrażalne. Holden bowiem wycofał się z nagrywania chwytliwych kawałków, założył wytwórnię Border Community, która kojarzona jest głównie z wydawanie produkcji Nathana Fake'a i jego samego. W 2006 wydał album o wiele mówiącym tytule "The Idiots Are Winning" ("Idioci wygrywają"). To na tej płycie znajdziecie 2 poniższe tracki, które można powiedzieć stały się swoistymi przebojami, ale już tylko i wyłącznie w mocno undergroundowych kręgach. To świadomy wybór artysty - gdyby pewnego dnia postanowił inaczej, mógłby zamiast 17 tysięcy fanów na FB mieć co najmniej pół miliona. Na szczęście dla fanów muzyki niesamowitej, stało się inaczej i mogły powstać takie perełki, jak te:

James Holden - 10101


JAMES HOLDEN - Lump


Już 17 czerwca ukazuje się długo oczekiwany nowy album Holdena, z którego poznaliśmy już dwa świeże kawałki. Najpierw na Souncloudzie pojawił się eksperymentalny, ostro wkręcający i momentami dosłownie obezwładniający numer "Gone Feral", a w ostatnich dniach mieliśmy premierę intrygującego teledysku do utworu "Renata". Sześć minut niełatwej na pierwszy rzut ucha muzycznej podróży, ale jakże fascynującej! Polecamy, sprawdźcie koniecznie:

Holden - Gone Feral (41BC) by Border Community


Holden - Renata

Komentarze
 • Timber10 czerwca 2013, godz. 11:39
  Holden to artysta bezkompromisowy, nie oglądający się na panujące trendy czy modę, tworzy co mu w duszy gra i i idzie własną ścieżką. Większości pewnie jego twórczość się nie podoba, to muzyka bardzo ambitna, wymagająca od słuchacza zrozumienia, za to dla tych którym się podoba to prawdziwa gratka. Z niecierpliwością czekam na album, zobaczymy czy w mojej prywatnej liście przebije dja Koze i jego Amygdale.
 • daroz10 czerwca 2013, godz. 14:28
  Holden w wersji (93 Returning Mix) jest niesamowitym utworem, ten gleboki przygnebiajacy klimat i cudowny wokal Julie- perelka. Strasznie brakuje mi dzis takich kawalkow <3
  Holden-Horizons to rowniez bardzo fajna pozycja ;)
 • GUMOL9210 czerwca 2013, godz. 17:12
  'Renata' + wideo = totalny odjazd ;o
  czekam na album! :D
 • DJ SD-X10 czerwca 2013, godz. 18:41
  co było pierwsze? 'James Holden - Nothing' czy 'Perasma - Swing To Harmony' bo oba kawałki mają CHYBA te same melodie (lub bardzo podobne)...
 • maciejo1110 czerwca 2013, godz. 19:06
  Accadia - Into The Dawn (James Holden Remix)

  Jeśli Holden to należy wymienić jeszcze ten klasyk :) Co do jego powrotu to raczej nie mój klimat, aczkolwiek jak już się ten album ukaże to odsłucham z ciekawości.
 • Jerycho198810 czerwca 2013, godz. 19:08
  Ale mu ta "Renata" wyszła... Świetny, nieszablonowy kawałek ;) Odważę się powiedzieć, że teraz tworzy o wiele lepszą muzykę aniżeli kiedyś jak "romansował" z transami :P Czekam na płytę :D
 • Timber10 czerwca 2013, godz. 19:09
  obstawiam że raczej Perasma była pierwsza, ale melodie moim zdaniem takie same nie są
 • Timber10 czerwca 2013, godz. 19:11
  A jeżeli robimy konkurs życzeń to dla mnie top Holdena to remix Safari, no wałek z 2005 roku a dziś ciągle miażdży i pewnie dalej będzie miażdżył
 • Luc Deep10 czerwca 2013, godz. 22:57
  Accadia - Into The Dawn (James Holden Remix)---wspaniały klasyk, oryginalnie chillowy w genialnym remiksie Holdena:):) bardzo podobna wydaje się być "Arcadia" która pojawiła się kilka lat później spod ręki Gabriel & Dresden.

  Heh taka ciekawostka: Accadia to jeden z aliasów Michael'a Woodsa, który wiadomo co teraz tworzy:):)

  "Renata", cóż za za nieziemskie cudo, zaraz po remiksie Egberta dla Kierana (La Carrousel) i "Fly With Ebola" naszego DUSS to trzeci najlepszy numer jaki słyszałem na łamach FTB. Z niecierpliwością czekam na album!!!
 • Trix1111 czerwca 2013, godz. 08:37
  Jak dla mnie Nothing (93 Returning Mix) ani trochę nie jest podobny do Perasmy ale jak już coś to Swing To Harmony ukazało się jako 2 gdyż wyszło w 2005 roku :)
  Nowa odsłona Holden-a to zupełnie nie moje klimaty.
 • CROSSROADS11 czerwca 2013, godz. 12:03
  Właśnie słuchałem sobie Nothing, lubię do tego wracać. Nathan Fake - The Sky Was Pink (James Holden remix) - moim zdaniem najlepszy remix James'a. Teraz zakochałem się w Renacie, kwaśne wideo. :o
 • Chris Casper11 czerwca 2013, godz. 21:01
  Holden wrócił nowy kawałek wkreca ale i tak moi zdaniem nic nie przebije tego cuda
  James Holden - I Have Put Out The Light (Original Mix)
 • piter007112 lipca 2013, godz. 12:36
  Renata mistrzostwo świata
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (13)