Miłośnicy najpopularniejszego w tej chwili na świecie software’u do produkowania muzyki już od jakiegoś czasu czuli w powietrzu nadchodzącą premierę nowego Abletona Live 9... 11 UserComments

Producenci Abletona narobili apetytu!

Artykuł dodano: 25 października 2012, godz. 17:47
Odsłony: 10777x
Miłośnicy najpopularniejszego w tej chwili na świecie software’u do produkowania muzyki już od jakiegoś czasu czuli w powietrzu nadchodzącą premierę nowego Abletona Live. Jeszcze nie czas na premierę, ale pojawił się pierwszy film, który pokazuje niektóre nowe funkcje i wygląd popularnego Abla.


2-minutowy film prezentuje kilka nowych opcji Abletona, które już robią furorę wśród miłośników. Nowe możliwości automatyzacji (nie trzeba będzie zaznaczać wielu punktów), łatwość szukania odpowiednich dźwięków, nowe możliwości efektów plus całkiem nowe efekty, nowy sposoby wyświetlania, lepszy dźwięk (ciekawe, czy faktycznie?), nowy kompresor „Glue” i nie tylko.

Chyba najbardziej ciekawie i wręcz rewolucyjnie zapowiada się opcja konwertowania gotowej perkusji (ale też harmonii czy melodii) z danego sampla prosto w MIDI! Jeżeli to faktycznie będzie tak proste, jak pokazano na filmie, muzykę będzie można tworzyć jeszcze łatwiej niż do tej pory! W Abletonie czegoś takiego jeszcze nie było, podobne opcje można znaleźć za to w Melodyne i Logicu.Do tego Ableton zapowiada pojawienie się kontrolera Ableton Push, z którego niewiele na razie odkrywa, ale na wyświetlaczu widzimy w pewnym momencie kręcenie pokrętłem i napis „swing amount”, co może sugerować możliwość wpływu na „globalny swing” – jak to wypadnie w rzeczywistości, przekonamy się niebawem. Trzeba jednak przyznać, że producenci Abletona Live narobili apetytu!

New in Ableton Live 9

Komentarze
 • kadetrzy25 października 2012, godz. 17:49
  ehhh ile mozna jeszcze czekac :( ja chce juz... ale moze to i dobrze.,.. zdaze kase odlozyc ;]
 • piter0071125 października 2012, godz. 18:47
  Ludzie raczej na Bitwiga czekają
 • Marcin Żyski25 października 2012, godz. 18:55
  też, ale czy raczej? :)
 • FuDiTraNceBOY25 października 2012, godz. 21:34
  Tylko żeby soundcloud nam się po premierze nie zapadł po "zalaniu" go przez wszystkich tymi szybkimi produkcjami bo będzie koniec świata ;-)
 • cocacolumbia25 października 2012, godz. 23:26
  Ja na Bitwiga czekam z ciekawości ale przesiadać się " raczej" nie będę. Fajnie, że na pokładzie będzie mój ulubiony The Glue no i mam nadzieję split screen z prawdziwego zdarzenia.
 • E.F.G.26 października 2012, godz. 09:41
  no zapowiada się ciekawie, ale to przerabianie perkusji na midi to już dawno było :) np slicex w FL Studio
 • piter0071126 października 2012, godz. 14:06
  Przerabianie perkusji na midi już w abletonie 8 jest, a w starszych było wcześniej.
  Harmonii i Melodii nie było.

  Myślę, że fani Abletona mają raczej większą chrapkę na bitwiga niż na dziewiątkę.
 • Deliano Carl27 października 2012, godz. 09:45
  wygląda ciekawie.. aczkolwiek żadnej rewolucji ukazanej w filmiku nie widzę ;) ale na pewno wypróbuję... i zobaczymy co w trawie piszczy..
  póki co zostaję przy swoim Cubase.. :)
 • Astral Forteness28 października 2012, godz. 00:24
  Kamieniem milowym będzie zapewne przystosowanie Abletona do pracy w trybie 64-bit, co niesie za sobą obsługę wtyczek 64 bitowych, a przede wszystkim umożliwia korzystanie z większej ilości pamięci ram. Wersja 8.4 beta Abletona pracuje już w 64, dlatego, choć nie było o tym słowa w filmach pokazowych jestem pewien, że dziewiątka również będzie i na to głównie czekam.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (11)