Zarówno młodsze, jak i starsze kluby w czasie pandemii nie miały łatwo, jednak jak widać, i bez niej czasami mogą się wkraść spore problemy. Tak też było w przypadku Paki Karpicko. 1 UserComments

Przebudowa dawnej dyskoteki na szkołę? Tego chcą mieszkańcy Karpicka

Artykuł dodano: 18 maja, godz. 13:23
Odsłony: 858x
W przeciągu ostatnich kilku lat, ze względu na problemy spowodowane pandemią, bardzo duża liczba klubów czy dyskotek nie przetrwała. Zarówno te młodsze, jak i starsze nie miały łatwo, jednak jak widać, i bez pandemii czasami mogą się wkraść spore problemy. Tak też było w przypadku Paki Karpicko.


Wymieranie klubów w modzie

Paka Karpicko, dawniej Disco 2000, to kultowa dyskoteka, która przyciągała do Karpicka tłumy z Poznania, Zielonej Góry, Wolsztyna i okolic i do dzisiaj jest bardzo ciepło wspominana przez dawnych uczestników imprez. Działający w latach 1999-2009 obiekt był w tamtych czasach jednym z najpopularniejszych klubów house w regionie, jednak z czasem coś poszło nie tak.

Przeczytaj także: Goldhill Festival 2022 zapowiada się naprawdę dobrze. W line-upie już dwie zagraniczne gwiazdy EDM

Ze względu na brak porozumienia właściciela klubu z dawnymi członkami ekipy, klub został zamknięty, a sam budynek stoi pusty i z każdym kolejnym tygodniem coraz bardziej widać, jak czas odciska na nim swoje piętno. Sołtys Karpicka chciałby, aby powstała tam szkoła podstawowa. Jakie są na to szanse?

Brak porozumienia drogą donikąd

W sąsiedztwie znajduje się szkoła podstawowa dla klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym. Sołtys Karpicka, Krzysztof Rozynek, chciałby, aby w miejscu dawnego klubu została wybudowana placówka, która przyjmie dzieci aż do dziewiątej klasy, co wraz z rosnącą migracją zza wschodniej granicy byłoby bardzo dyplomatycznym rozwiązaniem. Jak zauważa, w okolicznych miejscowościach budownictwo się rozwija i mieszkańców wciąż przybywa  zatem budowa nowego obiektu byłaby jak najbardziej uzasadniona.

Do szkoły mogłyby też uczęszczać dzieci z Ukrainy, których obecnie dużo przybyło do gminy Wolsztyn.
 zaznacza Krzysztof Rozynek

Analizując liczbę urodzin dzieci z poszczególnych roczników, uważam, że na chwilę obecną należy w pełni wykorzystać istniejącą bazę lokalową szkół podstawowych" - odpowiada jednak burmistrz Wojciech LisMamy na tę chwilę pewną stałą sieć placówek oświatowych, liczba dzieci również jest stała. Jeżeli teraz mielibyśmy stworzyć coś nowego, to dzieci uciekną z pozostałych szkół. W efekcie będzie brakować pracy dla nauczycieli". (źródło: nowytomysl.naszemiasto.pl)

Brak porozumienia, jak widać, w każdym aspekcie życia może mieć swoje długotrwałe skutki, a budynek dawnego Disco 2000 na powrót do swojej młodości będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

Zobacz zachowany film prezentujący dawny klub Paka Karpicko

Sprawdź także:

The Chainsmokers ruszają w trasę. Gdzie wystąpią poza FEST Festival 2022?
Wiemy, przez ile lat Ultra Miami zostanie w słynnym Bayfront Park
Billboard Music Awards 2022 za nami. Kto zdobył statuetkę w kategorii „Najlepszy Album Taneczny"?
Komentarze
  • pvpzonevc24 maja, godz. 14:52
    Cześć wszystkim. Wszyscy prawdopodobnie wiedzą, że w naszych czasach trzeba dużo pieniędzy, aby żyć pięknie, a następnie mogę polecić stronę https://cadabrus.com/pl/games/slots to na niej można zarobić dużo pieniędzy, aby mieć wystarczająco dużo życia żyli pięknie na pewno będziesz zadowolony, jeśli przyjdziesz na ten link
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (1)