Pierwszy solowy singiel Márió Égető (Myona) po rozpadzie węgierskiego duetu Myon & Shane 54 pojawił się już w sierpniu. Na "odpowiedź" Előda Császára przyszło nam czekać nieco dłużej. 8 UserComments

Shane 54 zaprasza do swojego 'Raju'!

Artykuł dodano: 20 grudnia 2016, godz. 13:34
Odsłony: 3379x
W 2008 roku węgierscy producenci Myon (Márió Égető) oraz Shane 54 (Előd Császár) - po pierwszych solowych sukcesach w zagranicznych wytwórniach - założyli wspólny projekt. Jako duet podbijali serca słuchaczy Armady i Anjunabeats. Byli znani jako twórcy wyjątkowych mashupów. Z początkiem 2013 roku założyli własny label - Ride Recordings. W czerwcu bieżącego roku zaskoczyli swoich fanów informacją o zakończeniu współpracy.
"Do naszych wiernych fanów i osób, którzy nas wspierają, po niemal dekadzie działalności Myon & Shane 54 jako drużyna, zdecydowaliśmy dać sobie trochę czasu na rozwinięcie naszych indywidualnych dróg. Księga nie zamyka się na MS54. To tylko nowy rozdział. Liczymy na waszą dalszą miłość i poparcie naszych nadchodzących przygód". (żródło: ms54.com)

Już dwa miesiące po powyższym oświadczeniu, Márió Égető (Myon) zaprezentował swój singiel "We Are The Ones" z amerykańską wokalistką Jenn Blosil. Jego kolejnym krokiem była współpraca z nominowaną do nagrody Grammy (w 2015 roku za remiks do utworu JES, Shanta i Clinta Maximusa - "Hold On") grupą Fatum i Marcusem Bently'm przy kawałku "Rain", wydanym 12 grudnia br. przez Ride Recordings.

Myon – We Are The Ones (feat. Jenn Blosil) (Official Audio)


Myon x Fatum featuring Marcus Bently - Rain [Teaser]


Drugi członek węgierskiego kolektywu, Előd Császár (Shane 54) pozostał osobą odpowiedzialną za prowadzenie cotygodniowej audycji radiowej "International Departures". Na jego własny singiel przyszło nam czekać aż pół roku. Długi czas oczekiwania zrekompensowała nam ogromna skala tego wydawnictwa.

"Paradise" z wokalem Jenny Jordan zostało zaprezentowane przez kanadyjską wytwórnię Nettwerk, znaną m.in. z wydań utworów BT, Sary McLachlan i projektu Delerium (w tym kultowego "Silence").

Paradise ft. Jenny Jordan by Shane 54


W odróżnieniu od nowch utworów Myona, singiel Shane'a 54 od razu przedstawił bardzo bogaty zestaw remiksów. Jeden z nich został wykonany przez doświadczonego trance'owego twórcę z Belgii, Mike'a Dierickxa, znanego pod aliasem M.I.K.E. Push. Jego interpretacja swoją światową premierę miała w audycji Armina van Buurena "A State Of Trance" na początku listopada.

Paradise Feat. Jenny Jordan (M.I.K.E. Push Transcental Remix) by Shane 54


Kolejna wersja powstała w studio Rafaëla Frosta, znanego głównie z wydań dla Flashover Recordings, a obecnie kierującego pracami labelu Frost Recordings, należącego do Raz Nitzan Music. Solidne, electro-trance'owe brzmienie, charakterystyczne dla tego holenderskiego muzyka.

Paradise ft. Jenny Jordan (Rafaël Frost Remix) by Shane 54


Fani mocnych, bigroomowych dźwięków powinni polubić remiks Maddixa, stałego bywalca wytwórni Hardwella - Revealed Recordings. Warto wspomnieć, że Holender - razem z Kaaze i Suyano - zmiksował jedną z płyt kompilacji "The Sound Of Revealed 2016". Jak poradził sobie z "Paradise"? Wysłuchajcie:

Paradise ft. Jenny Jordan (Maddix Remix) by Shane 54


Ostatnią pozycją na singlu jest interpretacja od Gaia Barone. Włoski producent jest coraz mocniej rozchwytywanym artystą; jego specyficzny styl docenili m.in. Armin van Buuren, Markus Schulz oraz Solarstone, z którym Barone coraz częściej występuje na eventach z cyklu "Pure Trance".

Paradise feat. Jenny Jordan (Gai Barone Remix) by Shane 54


Na koniec przypomnimy Wam kilka najbardziej znanych prac Mario i Eloda z czasów Myon & Shane 54:

Myon & Shane 54 - Not A Lot Left (Original Mix)


Velvetine - Safe [Wherever You Are] (Original Mix)


Andain - Promises (Myon & Shane 54 Summer Of Love Mix)


(HD) Myon & Shane 54 Feat. Aruna - Helpless (Monster Mix)


Above & Beyond & Gareth Emery pres. OceanLab "On A Good Day (Metropolis)" - OFFICIAL MUSIC VIDEO


Myon & Shane 54 with Late Night Alumni - Under Your CloudKtóra wersja "Paradise" spodobała się Wam najbardziej? Czy wybranie indywidualnych dróg wyszło Węgrom na dobre? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.
Komentarze
 • axel1920 grudnia 2016, godz. 14:25
  Szczerze mówiąc jako duet wspominam ich jeszcze za czasów International Departures i Futuristic :) reszta późniejszych ich projektów była bardzo średnia..obecnie mają nie wiele wspólnego z muzyką Trance. Co do solowych projektów przyjemnie się tego słucha i tyle .
 • axel1920 grudnia 2016, godz. 13:30
  International Departures, Futuristic, remix dla Andain i niezapomniany set z Godskitchen 2010 :)
 • Damian Paczek20 grudnia 2016, godz. 13:25
  Szkoda International Departures;/
 • UcieX20 grudnia 2016, godz. 16:28
  Najlepsze lata twórczości mają już za sobą. Byłem fanem ich brzmień i radio show, ale to przeszłość.
 • KT Kasia Barska20 grudnia 2016, godz. 14:55
  Najlepsi !
 • Michał Brzykcy21 grudnia 2016, godz. 06:11
  Czy razem czy osobno to i tak tworzą dno.
 • Slawek Cata22 grudnia 2016, godz. 00:27
  Shane 54 kiedyś był bardzo solidny
 • Slawek Cata22 grudnia 2016, godz. 00:27
  Shane 54 kiedyś był bardzo solidny
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (8)