Portal FTB.pl od początku swej działalności, czyli od samego początku XXI wieku stawiał na muzykę mniej lub bardziej kojarzoną z gatunkiem zwanym trance. Co się okazuje po dwóch dekadach? 0 UserComments

Słuchacze muzyki trance wśród najszczęśliwszych

Artykuł dodano: 24 marca 2021, godz. 20:38
Odsłony: 2106x
Portal FTB.pl od początku swej działalności, czyli od samego początku XXI wieku stawiał na muzykę mniej lub bardziej kojarzoną z gatunkiem zwanym trance. Co się okazuje po dwóch dekadach?

Że stawialiśmy na muzykę, która jest niezwykle skuteczna w dostarczaniu ludziom szczęścia. Z wszystkich tanecznych gatunków plasująca się na miejscu pierwszym. To wyniki najnowszych badań, które jednak nie powinny dziwić żadnego z użytkowników tego serwisu. Dlaczego? 

Przecież przeżyliśmy wspólnie dziesiątki, a w niektórych przypadkach nawet setki imprez klubowych, eventów halowych, festiwali i domówek, podczas których prezentowano takie właśnie rytmy i dźwięki - przeciwnicy muzyki trance często twierdzili, że ta muzyka zyskuje dopiero przy akompaniamencie laserów, feerii świateł i kosmicznej produkcji scenicznej, ale przecież Wy wiecie lepiej - macie w swojej kolekcji całe masy utworów, które równie wspaniale oddziałują na Wasze zmysły, gdy odpalicie je sobie na słuchawkach w domu, w pracy czy w samochodzie. 

Przy muzyce trance przeżywa się przecież nie tylko chwile imprezowej euforii, ale też swego rodzaju wzruszające uniesienie, w tym samym momencie jedni krzyczą i skaczą w rytm pędzącego beatu, a inni popłakują z przymnkiętymi oczami wczuwając się w poruszającą melodię. 

Wiemy to wszyscy od lat, a nawet dekad. A co wiemy z najnowszego badania OnBuy, które przeanalizowało ponad 2 miliony komentarzy z Reddita?

Na tapecie było 27 gatunków muzycznych, w kontekście reakcji słuchaczy. Policzono, ile razy zdarzały się pozytywne, wyrażające szczęście albo ekscytację emocje. Trance nie jest na samym szczycie, ale najwyżej z wszystkich gatunków elektronicznej muzyki tanecznej. Słuchacze trance’u aż 7 157 używali pozytywnych komentarzy i sformułowań na 14 198, a to daje 50 procent pozytywnych wzmianek. 

Oto lista gatunków, które wywołują najbardziej pozytywne reakcje:

1. JAZZ
2. METAL
3. OPERA
4. FOLK 
5. INDIE
6. ROCK
7. TRANCE 
8. BLUES
9. GRUNGE 
10. KLASYKA 

11. FUNK 
12. EMO
13. REGGAE
14. COUNTRY 
15. K-POP
16. POP
17. TECHNO
18. EDM
19. RNB
20. HOUSE 

21. HIP-HOP
22. PUNK
23. DUBSTEP
24. RAP
25. DRUM AND BASS
26. GRIME 
27. DRILL
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)