Jesteśmy już w połowie drugiego miesiąca nowego, 2013 roku i dopiero teraz dostajemy pierwsze muzyczne propozycje z dwóch technicznych labeli, którym na pewno warto się przyglądać i przysłuchiwać... 10 UserComments

Sven poleca vs. Cox poleca

Artykuł dodano: 18 lutego 2013, godz. 18:54
Odsłony: 7841x
Jesteśmy już w połowie drugiego miesiąca nowego, 2013 roku i dopiero teraz dostajemy pierwsze muzyczne propozycje z dwóch technicznych labeli, którym na pewno warto się przyglądać i przysłuchiwać. Pierwszy z nich - Intec - należy do Carla Coxa, drugi - Cocoon - do innego weterana sceny Svena Vatha (który właśnie rusza w trasę "Metamorphosis Tour 2013" - czyżby tytułowa metamorfoza dotyczyła zmiany wyglądu zewnętrznego?). 

Carl Cox po raz kolejny stawia na jedną ze swoich stałych podopiecznych, czyli Nicole Moudaber. Jej "Roar" to w ostatnich dniach jeden z najlepiej sprzedających się kawałków techno na świecie. To konkretny, pompujący i dość mroczny numer, który pewnie byłby bardziej mroczny, gdyby nie fakt, że użyto tu wokalnego sampla Florence Welch z Florence & The Machine, przez co całość wypada "delikatniej", i zapewne dzięki czemu również utwór zdobył odpowiednio większą popularność. Wokal Florencji jest tu jednek pocięty nader ciekawie i użyty bardzo skutecznie.Drugi track na epce "Brooklyn Hangover" to coś z zupełnie innej beczki - rzecz raczej tech housowa, bardziej perkusyjna, kołysząca tribalowymi rytmami i krótkim klawiszowym samplem, nieco przypominającym kultowy track innej kobiety - "Phunk" holenderskiej producentki Shinedoe. 

Nicole Moudaber Roar

Nicole Moudaber Brooklyn Hangover
Tymczasem w Cocoon ukazało się potrójne wydawnictwo świetnego producenta ze Szkocji - Harvey McKay wydawał już w takich labelach, jak Soma, Bek, Trapez i nie tylko, miał już też epizod z labelem Svena Vatha. Tym razem proponuje 3 bardzo różne numery - tak jak w przypadku epki Moudaber znajdziecie tu zarówno ciężkie i mocarne beaty, jak i tech housową rytmikę - "Shake" to typowy parkietowy banger, ale dwa pozostałe tracki już nie są takie oczywiste - jedno pozostaje bez zmian: doskonałe groove'y i ciekawe, organiczne brzmienie, sporo ciekawych sampli. Warto się wkręcić!Harvey McKay Shake

Harvey McKay Move

Harvey McKay Mind's Eye

Komentarze
 • R218 lutego 2013, godz. 19:47
  Roar jest świetny.
 • PlasticSociety18 lutego 2013, godz. 21:13
  Shake najlepszy kawałek z tego zestawienia świetny groove
 • Szozu18 lutego 2013, godz. 22:37
  Harvey McKay jest świetny,wydał sporo ciekawych kawałków,Nicole też ma parę pożądanych wałów ale z tego zestawienia Harvey wypada lepiej.

  [Soma] Harvey McKay - Occam's Razor


  Nicole Moudaber - The Road To Transformation
 • simongates18 lutego 2013, godz. 22:43
  Obie EP'ki są znakomite, jednak Cocoon nieznacznie wygrywa :)
 • Jerycho198818 lutego 2013, godz. 23:15
  Ja bym to w sumie porównał tak:
  Roar = Shake
  Brooklyn Hangover = Move
  No a Mind's Eye raczej bez porównania... Jednakże na tę chwilę mojego nastroju chyba najlepiej do mnie przemawia Shake ;) Więc jestem raczej za Harveyem choć Nicole też niczego sobie ;)
 • mospin19 lutego 2013, godz. 10:24
  ...i już 6 kwietnia obaj weterani zagrają nam na TimeWarp oh yes, oh yes, oh yes :-)
 • djbprzemo19 lutego 2013, godz. 10:58
  Wszystkie utwory są świetne ! :)
  Roar Mistrzostwo !
  mind's eye Mistrzostwo !
  Warto mieć obie Epki :)
 • Qtek20 lutego 2013, godz. 21:18
  Dobre wkrętki... zwłaszcza Roar ;)
 • DeeJay ija...21 lutego 2013, godz. 17:03
  wszystkie 5 utworów dały mi konkretną porcję energii w niezbyt szalone, a raczej mizerne popołudnie...
  :)
  Nicole Moudaber - kontynuacja wyrobionej klasy:)
  Harvey McKay - dopiero poznałem tego Pana szczerze mówiąc...
 • wojciecho31 lipca 2013, godz. 19:55
  Sven to dla mnie dj numer uno,rewelacja,jeden z niewielu ktorzy sa wierni vinylowi,temu cudnemu brzmieniu...jak mozna grac z mp3??????tfu.ogolnie cocoon wydaje cudne smaczki...wszystko na czarnych plackach,swietnie brzmia...Sven odwala kawal dobrej roboty dla sceny techno...brawa!!!!!!!!oby tak dalej. tak apropo to scena w Deutch jest niesamowita,Polska sie chowa,zreszta u nas jest jakas scena????pozdro.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (10)