Szwedzkie trio producenckie w 2019 roku skontaktowało się z Jacobem Muhlradem, żeby stworzyć coś zupełnie innego niż EDM, a co za tym idzie wyjątkowego. Możemy tylko powiedzieć, że opłacało się czekać 0 UserComments

Swedish House Mafia z orkiestrowym wydaniem 'One'

Artykuł dodano: 3 stycznia, godz. 15:44
Odsłony: 742x
Szwedzkie trio producenckie w 2019 roku skontaktowało się z Jacobem Muhlradem, w celu stworzenia utworu zupełnie innego niż EDM, a co za tym idzie wyjątkowego. Możemy tylko powiedzieć, że opłacało się czekać te 3 lata, bo czegoś takiego od Swedish House Mafii jeszcze na pewno nie słyszeliście. Oto One w wykonaniu orkiestralnym. 


One - oryginał sprzed 12 lat

Oryginalna wersja utworu One od szwedzkiego tria ujrzała światło dziennie dokładnie 22 marca 2010 roku. Kompozycja do sprzedaży trafiła trzy miesiące później. Następnie pojawił się wariant z wokalami amerykańskiego wokalisty - Pharella Williamsa, który napisał słowa do tejże produkcji. Warto wspomnieć, że piosenka ta była pierwszym singlem z debiutanckiego albumu kompilacyjnego grupy pt. Until One oraz znajdowała się na kolejnej odsłonie albumu - Until Now. Oba krążki zostały jednak zmasakrowane przez krytyków muzycznych otrzymując od Clash Music notę - 1/10 oraz od brytyjskiego The Guardian dwie gwiazdki na pięć możliwych, ale jak tak naprawdę przyjął się singiel One?
Utwór zadebiutował w rozgłośniach radiowych za pośrednictwem BBC Radio 1. Piosenka nie potrzebowała dużo czasu, żeby zdobyć serca fanów i miesiąc po wydaniu została wybrana Najgorętszym wydaniem kwietnia 2010 roku. Pojawiła się ona także na listach przebojów w Holandii, gdzie trafiła na sam szczyt listy Dutch Top 40. Oprócz tego została też doceniona w Polsce, ponieważ znalazła się na drugiej pozycji na liście ZPAV Dance Top 50. Kompozycja uzyskała w Szwecji status siedmiokrotnej platyny co równa się 280 tysiącom sprzedanych egzemplarzy.

One do tej pory pozostaje jedną z najbardziej znanych piosenki Swedish House Mafii. Utwór przez wielu uznawany jako legendarny, rozpoczynający nową erę, kawał EDM-u. Aktualnie statystyki produkcji oscylują w setkach milionów wyświetleń na YouTube oraz odtworzeń na Spotify. Jest to po dziś dzień numer uznawany za jeden z wielu hymnów nowoczesnej muzyki elektronicznej.

Posłuchaj jak brzmiało One dwanaście lat temu

Wersja One jakiej jeszcze nie słyszeliście

W pierwszy dzień 2022 roku ukazała się orkiestralna wersja utworu. W produkcję tego dzieła zamieszany jest młody, szwedzki kompozytor - Jacob Mühlrad, który już trzy lata wcześniej potwierdził, że pracuje ze Swedish House Mafią nad stworzeniem, tej jakże cudownej wersji. Po tak długim czasie w końcu się doczekaliśmy. Pierwszego stycznia na świat wydane zostało One Symphony, które jest ukoronowaniem osiągnięć nieśmiertelnego singla.

Nie nam oceniać jak brzmi ta kompozycja, lecz wiemy jedno - jest przepięknie. Naszpikowana wyniosłymi emocjami orkiestralna wersja jest podróżą do najznamienitszych szwedzkich filharmonii. Według nas, utwór powinien pojawiać się w filmowych produkcjach fantasy czy sci-fi, a wszystko przez niesamowity klimat jaki za sobą niesie.

Utwór One Symphony to pozycja MUST LISTEN dla fanów Swedish House Mafii. Jest to dla trio ze Szwecji wymarzony start 2022 roku, a pamiętajmy, że ich kolejny krążek czyha już za rogiem.

One Symphony, czyli Swedish House Mafia w wydaniu orkiestralnym

Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)