Martin Garrix to jedna z największych gwiazd w całej historii muzyki EDM. Dwa dni temu Holender skończył 26 lat i z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć Wam najważniejsze kawałki z jego dyskografii! 0 UserComments

Sześć najbardziej ikonicznych numerów na 26. urodziny Martina Garrixa

Artykuł dodano: 16 maja, godz. 16:45
Odsłony: 576x
Martin Garrix to jedna z największych gwiazd w całej historii muzyki EDM. Dwa dni temu Holender skończył 26 lat i z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć Wam kawałki z jego dyskografii, które są znane na całym świecie. Jakie są jego największe przeboje i czy w przyszłości otrzymamy ich jeszcze więcej? Sprawdźmy!


Martin Garrix & Brooks - Byte

Pierwsza oficjalna współpraca na linii Martin Garrix  Brooks została wydana 7 kwietnia 2017 roku, a więc już ponad pięć lat temu. Za produkcję utworu odpowiadają tylko i wyłącznie Martijn i Thijs, więc nie możemy tutaj mówić o ghost producingu. Po raz pierwszy numer został zaprezentowany podczas festiwalu Ultra Miami 2017. Na premierę nie trzeba było długo czekać, bo tylko dwa tygodnie.

Piosenka ta okazała się sukcesem komercyjnym, ale tylko w Internecie, ponieważ Byte pojawiał się jedynie na listach przebojów w Holandii oraz Belgii. Warto jednak wspomnieć, że na krótką chwilę kompozycja zadebiutowała na amerykańskiej liście Billboard Dance/Electronic Songs. Oficjalny teledysk do utworu uzbierał na YouTubie ponad 115 milionów wyświetleń, a na Spotify o połowę mniej. Nadal jest to bardzo dobry wynik w porównaniu do innych produkcji z gatunku future house. Rok później ukazał się kawałek Like I Do również z udziałem Brooksa, a ostatnio Martin wydał Quantum, które również zostało stworzone razem z Thijsem. Myślę, że ta znajomość będzie trwała jeszcze bardzo, bardzo długo.

Posłuchaj pierwszego wspólnego projektu Martina Garrixa oraz Brooksa


Martin Garrix & Bebe Rexha - In The Name Of Love

Do tej pory jeden z największych hitów, które kiedykolwiek wyprodukował Martin Garrix. W utwór In The Name of Love byli zaangażowani tacy artyści jak np. Steve James, Matt Rad, Bebe Rexha oraz CMC$. Wydany pod koniec lipca 2016 roku numer stał się komercyjnym przebojem praktycznie od razu. Największą popularność zyskał między innymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedał się w ilości około trzech milionów kopii. W Polsce kompozycja uzyskała status poczwórnej platyny.

In The Name of Love dotarło nawet na prestiżową listę Billboard Hot 100, gdzie w najlepszym momencie zajmowało wysokie 24. miejsce. Po raz pierwszy kawałek zaprezentował oczywiście Martin Garrix podczas swojego występu na Ultra Miami 2016. Warto wspomnieć, że piosenka była hitem na taką skalę, że nawet remiks od DallasaK zdobył 20 milionów wyświetleń. To tylko pokazuje jakim sukcesem okazała się kooperacja z Bebe Rexhą.

In The Name Of Love to do tej pory jeden z największy hitów Garrixa


Dimitri Vegas & Like Mike & Martin Garrix - Tremor

Track uznawany za jeden z hymnów muzyki festiwalowej oraz jeden z najczęściej granych utworów w setach na całym świecie. Tremor jest niewyobrażalnej wielkości przebojem, którego premiera zrewolucjonizowała przemysł EDM-owy. Wydany 21 kwietnia 2014 roku kawałek zadebiutował na listach przebojów w całej Europie, a największe uznanie zdobył w Belgii, czyli ojczyźnie braci Thivaios.

Numer pod swoim oficjalnym teledyskiem uzbierał ponad 620 milionów wyświetleń, a zagrany został w ponad dwóch tysiącach miksów na całym świecie. Zremiksowaniem tego dzieła zajęli się np. Quintino, Brennan Heart, duet Wolfpack czy nawet Riot Ten oraz Sullivan King. Do tej pory Tremor jest uznawany jako jeden z najważniejszych numerów w historii muzyki EDM i całkowicie się z tą opinią zgadzam. Kawałek Vegasów i Garrixa to przebój jakich mało.

Posłuchaj jednego z hymnów muzyki EDM, czyli Tremor


Martin Garrix feat. Bonn - High On Life

High On Life to numer, który całkiem niedawno przebił barierę 200 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Utwór ten był pierwszą kooperacją na linii Martin Garrix  Bonn, która była początkiem wspaniałej znajomości. Martijn wydał z Kristofferem jeszcze dwie piosenki, o tytułach No Sleep i Home, jednak to właśnie High On Life jest jednym z najpiękniejszych utworów w karierze Holendra.

Warto wspomnieć, że w procesie produkcyjnym utworu uczestniczyli bracia Parkhomenko, czyli duet Matisse & Sadko. Mimo swojego wkładu pracy nie zostali wpisani obok Martina do oficjalnego tytułu. Wydany 29 lipca 2018 roku kawałek zyskał największe uznanie ponownie w Belgii, a w naszym kraju uzyskał status platynowej płyty, sprzedając się w ilości 20 tysięcy sprzedanych kopii.

High On Life to jeden z najbardziej emocjonalnych tracków Martina Garrixa


Martin Garrix & Dua Lipa - Scared To Be Lonely

Scared To Be Lonely to drugi po In The Name of Love wydany w tym stylu track Martina Garrixa. Zaprezentowany został w pierwszy dzień 2017 roku podczas występu Martijna na imprezie AVA Yangon NYE 2017 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wydano go ponad trzy tygodnie później za pośrednictwem STMPD RCRDS. Warto w tym momencie wspomnieć, że był to jeden z debiutanckich singli Duy Lipy na międzynarodowej scenie, dzięki któremu zyskała ona jeszcze większą rozpoznawalność. Niektórzy uznają samego Garritsena za głównego promotora serbsko-albańskiej piosenkarki.

Zremiksowaniem tego przeboju zajęli się np. duet DubVision, LOOPERS czy projekt Loud Luxury. Oprócz Duy Lipy w procesie produkcyjnym Scared To Be Lonely uczestniczyła jeszcze jedna znana piosenkarka, a mianowicie Georgia Ku, która pomogła w napisaniu tekstu piosenki. Mimo że jest to kawałek, który na YouTubie przekroczył barierę 650 milionów wyświetleń, to nigdy nie znalazł się on nawet w pierwszej 50. zestawienia Billboard Hot 100. Na osłodę mogę dodać, że produkcja ta uzyskała status platynowej w prawie dwudziestu krajach.

W styczniu 2017 roku Martin Garrix wydał jeden ze największych hitów


Martin Garrix - Animals

Dla Martina Garrixa utwór Animals otworzył drzwi do międzynarodowej sławy. Dla świeżo upieczonego 17-letniego Holendra był to prawdziwy szok, że tak wcześnie wyprodukowana produkcja stała się hitem na skalę światową. Do tej pory jest to kawałek, który w całej karierze DJ-a uzbierał najwięcej wyświetleń. Mówa tutaj o ponad miliardzie wyświetleń na YouTubie plus prawie 500 milionach odsłuchań w serwisie Spotify.

Był to numer całkowicie stworzony przez Martina Garrixa. Wydany dokładnie 17 czerwca 2013 roku track zapewnił Garrixowi pojawienie się na szczycie trzech różnych list przebojów w Belgii oraz dwóch w Wielkiej Brytanii. Warto wspomnieć, że w naszym kraju Animals znalazło się w dwóch zestawień, a w tym na Dance Top 50, gdzie zajęło 2. miejsce. W sumie utwór pokrył się piętnastokrotną platyną na całym świecie, a największy sukces komercyjny dzieło osiągnęło w Hiszpanii, gdzie sprzedało się w ilości czterech milionów kopii.

Posłuchaj największego przeboju w karierze Garrixa, czyli Animals


Sądzę, że większego hitu niż Animals Martin Garrix w swojej karierze już nie wyprodukuje. Można tutaj tylko gdybać, ale przebicie ilości półtora miliarda wyświetleń będzie nie lada wyczynem. Jaki jest według Was najbardziej ikoniczny utwór skomponowany przez Holendra? Czy jest to któryś z wymienionych powyżej, czy macie zupełnie odmienne zdanie na ten temat? O tym wszystkim poinformujcie nas na naszej stronie na Facebooku!

Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)