VII edycja  Festiwalu Tauron Nowa Muzyka jednorazowo w innej lokalizacji - Dolina Trzech Stawów w Katowicach! Pragniemy przekazać Państwu bardzo ważne informacje dotyczące tegorocznej, siódmej edycj 2 UserComments

Tauron Nowa Muzyka jednorazowo w innej lokalizacji!

Artykuł dodano: 25 kwietnia 2012, godz. 10:46
Odsłony: 2816x

VII edycja  Festiwalu Tauron Nowa Muzyka jednorazowo w innej lokalizacji - Dolina Trzech Stawów w Katowicach!

Pragniemy przekazać Państwu bardzo ważne informacje dotyczące tegorocznej, siódmej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2012, które podane zostały do wiadomości publicznej podczas konferencji prasowej mającej miejsce na terenie budowy nowej siedziby Muzeum Śląskiego, z udziałem dyrektora Muzeum Śląskiego Pana Leszka Jodlińskiego, wiceprezydenta miasta Katowice Marcina Krupy oraz organizatorów festiwalu.

Planując tegoroczną edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka, po długotrwałych konsultacjach z dyrekcją Muzeum Śląskiego w Katowicach, na terenie którego od roku 2008 festiwal Tauron Nowa Muzyka był ulokowany, oraz władzami miasta Katowice, podjęliśmy decyzję o jednorazowym przeniesieniu festiwalu na teren Doliny Trzech Stawów w Katowicach ze względu na bezpieczeństwo naszych widzów i zaproszonych artystów.

Decyzja ta podyktowana była niezwykle poważnymi i zakrojonymi na szeroką skalę pracami budowlanymi, jakie prowadzone są obecnie na terenach należących wcześniej do Kopalni Węgla Kamiennego Katowice (znanej również jako Ferdynand). Na terenie tym już za rok powstanie siedziba Nowego Muzeum Śląskiego. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić wszystkich naszych gości, że tegoroczna edycja Tauron Nowa Muzyka będzie jedyną odbywającą się w nowej lokalizacji. Trzy kolejne edycje festiwalu (w latach 2009-2011) pokazały, że teren KWK Katowice / Nowe Muzeum Śląskie, poza niesamowitym potencjałem architektonicznym, a co za tym idzie historycznym dziedzictwem regionu Górnego Śląska, stanowi również idealne miejsce do organizacji imprez muzycznych. Doskonale zdajemy sobie również sprawę z sentymentu jakim wszyscy odwiedzający nas goście festiwalowi darzą teren KWK Katowice. Również dla Nas, jako organizatorów, związek ten (na płaszczyźnie estetycznej i muzycznej) jest nierozerwalny.

Najważniejszym argumentem przemawiającym za przeniesieniem tegorocznej edycji festiwalu stała się chęć zapewnienia wszystkim naszym widzom maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa podczas pobytu w Katowicach. Niestety, nawet z wykorzystaniem wszystkich dostępnych technologii i nakładów pracy, na terenie KWK Katowice w obecnym stanie budowy nowego gmachu Muzeum Śląskiego nie byłoby to możliwe. Jako organizatorzy mamy całkowitą pewność, że nasza decyzja spotka się z pełnym zrozumieniem zarówno tych, którzy na festiwalu Tauron Nowa Muzyka byli już wcześniej, jak i tych, którzy w tym roku odwiedzą nas pierwszy raz.

W ostatni weekend sierpnia Katowice ponownie zamienią się w muzyczną stolicę Polski. „Najlepszy Mały Europejski Festiwal” – bo takim prestiżowym tytułem może poszczycić się ten cykl imprez, odbędzie się już po raz siódmy i jak co roku nie zabraknie na nim wykonawców, którzy mimo braku obecność w mediach, przyciągają pod scenę tłumy oddanych wielbicieli.

Aby móc wyraźnie przedstawić wszystkim zainteresowanym skalę prac budowlanych prowadzonych na terenach byłej KWK Katowice / Nowe Muzeum Śląskie przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych na tym terenie w kwietniu 2012. 

Festiwal Tauron Nowa Muzyka | Katowice | 23-26.08.2012


Karnety dwudniowe:
130 zł 

Do nabycia:

www.wlotki.pl

Uwaga! 
Ceny biletów ulegną zmianie od 01.05.2012 roku.

Więcej informacji na:

www.festiwalnowamuzyka.pl


Sponsorem głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia. 

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce, największym dystrybutorem energii oraz jednym z największych jej sprzedawców (według danych za lata 2007-2009). Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 27,8 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. Grupa posiada aktywa we wszystkich elementach łańcucha wartości charakterystycznego dla sektora elektroenergetycznego (wydobycie, wytwarzanie, odnawialne źródła energii, dystrybucja, sprzedaż).

Komentarze
  • toudi2625 kwietnia 2012, godz. 15:03
    nieeeeeeee:((((((((
  • k325 kwietnia 2012, godz. 15:10
    Zapewne szukali innej miejscówki niż 3 stawy, bardziej industrialnej.. szkoda, że nie znaleźli/wybrali. Zobaczymy jak będzie na stawach ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (2)