Dzisiaj swoje 22 urodziny obchodzi kawałek „Tell Me Why" Paula Van Dyka i Saint Etienne, który do dzisiaj jest bliski wspomnieniom wielu osób! 0 UserComments

„Tell Me Why" Paula van Dyka świętuje urodziny. To już ponad 2 dekady od premiery

Artykuł dodano: 12 maja, godz. 11:51
Odsłony: 345x
Obserwując obecną twórczość Paula Van Dyka, mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, ile włożył on do świata dzisiejszej muzyki i jak wiele konkretnych brzmień było zainspirowanych jego kawałkami. Dzisiaj swoje 22 urodziny obchodzi kawałek Tell Me Why wraz z Saint Etienne, który do dzisiaj jest bliski wspomnieniom wielu osób!


Niespełna dwie dekady na szczycie

Wielu uważa, że jego album Out there and back, zaprezentowany 1 stycznia 2000 roku, jest jednym z najbardziej ikonicznych w historii rozwoju muzyki trance, a tym samym był pierwowzorem dla wielu artystów, których okazję mamy obecnie słuchać na największych scenach świata. 

Przeczytaj także: Paul van Dyk, Aly & Fila, Ferry Corsten i inne gwiazdy na Ibizie w każdy czwartek

Nawet w tak świetnym albumie społeczność ma swoich faworytów. Jednym z dwóch jest utwór Pikes, który okazał się mocną podstawą dla dzisiejszego tech house'u i wyraźnie słychać, jak przez ten czas styl brzmienia ewoluował. Tak samo jest z Out There And Back, stawiającym na styl trance'owy, który dzisiaj kojarzy każdy sympatyk EDM.

Paul Van Dyk - Out there and back, posłuchaj

Tell Me Why do dziś nieodłącznym elementem festiwali

Cały album do dzisiaj przez wielu nazywany jest najlepszym krążkiem z kategorii trance", jednak kawałki wydane niedługo po nim spotkały się z równie dużym rozgłosem. Dobrym tego przykładem jest Tell Me Why stworzony wraz z brytyjskim zespołem Saint Etienne, skupiającym się głównie na muzyce indie. Dzisiaj utwór kończy 22 lata i tym samym pokazuje, ile tak naprawdę poświęcenia można znaleźć w historii rozwoju Paula. Aby nie przegapić najnowszych newsów ze świata EDM, zaobserwuj nas na Facebooku.

Paul Van Dyk Feat. Saint Etienne - Tell Me Why (The Riddle), sprawdź

Sprawdź także:

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)