Forum FTB.pl / Sound Fiction feat. Kate Cameron – Alive (Captured Music)

Świeża muza
klubowicz
compod 19 marca 2007, godz. 17:26

Sound Fiction to duet producencki z Rosji : Dimitri Filatov i Vadim Soloviev. Grupa istnieje od 2002 roku, jednak eksperymentować z dźwiękiem zaczęli wcześniej, w 1997 roku. Teraz prezentują nam swoje nowe dzieło muzyczne - utwór "Alive"

Nowa produkcja Sound Fiction została wydana nakładem labelu Captured Music jako dwunasty release w tej wytwórni. Wokalnie w tym utworze udziela się Kate Cameron która śpiewała w utworach takich producentów jak: Chakra, Space Brothers, Judge Jules, Danny Rampling oraz Above & Beyond (utwór „Far From In Love”).

 

Czego możemy się spodziewać po płytcie ?...

Mike Shiver’s Catching Sun Mix -  Właściwe wszystko powinno być jasne dla tych, którzy kiedyś mieli styczność z produkcjami Mike’a spod znaku Catching Sun. Moim zdaniem najlepsza wersja z całego singla, przemycająca emocje i pewną dozę tajemnicy. Wokale Kate idealnie współgrają z upliftingowymi dźwiękami, a breakdown z główną melodią powodują, że chyba żaden fan klasycznego trance nie zawiedzie się na tym utworze.

Dimitri Filatov Remix - Ciekawa perkusja na wstępie, dobry bas, klimat troszeczkę bardziej „proggy” od wersji A1, bez tej dawki uczuć. Dobra produkcja

Matias Lehtola Remix – Senny klimat gdzie głos Kate Cameron może służyć za bajkę na dobranoc. Wersja Matiasa jest progresywna, bliżej jej do remixu Dimitria niż Mike’a. Ciężki bas płynie po kolejnych sekwencjach utworu, nabierając rozpędu po breakdownie.

Soliquid Remix – Młody talent z Węgier po swoich releasach dla Anjunadeep po raz kolejny pokazuje niebanalność w produkowanej przez siebie muzyce. Dziwaczne dźwięki pojawiające się w utworze dodają tej wersji specyficznego uroku. Po breakdownie następuje seria ostrych dźwięków co moim zdaniem wprowadza nieco chaosu. Jednak jeżeli jakaś wersja ma „pompować” na imprezowym nagłośnieniu to może to być właśnie wersja Soliquida.

Vadim Soloviev Remix – Obok wersji Mike’a Shiver’a druga najbardziej emocjonalna na singlu. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że pan Soloviev stworzył nieco wakacyjny klimat, naprawdę sympatycznie się słucha. Podpis ze strony internetowej Sound Fiction – „Emotional vision of music” – nabiera tutaj znaczenia.

Podsumowując – dobre wydawnictwo. Różnorodne, ale bez przesady. Fani ostrzejszych brzmień nie mają czego szukać na tym singlu. Zadowoleni będą ci, którzy jeszcze wierzą w starą szkołę uplifting i vocal trance. Wielbiciele lekko progresywnych brzmień także nie będą zawiedzeni. Swoją drogą o producenatach z Rosji jest coraz głośniej (patrz Alex Monakhov, Vadim Zhukov czy chociażby Bobina). Recenzja ta jest tylko wskazówką, musicie ocenić sami czy utwór się Wam podoba. Myślę że w dzisiejszym zalewie produkcji wskazówki są potrzebne, żeby nie tracić pieniędzy i czasu na coś co nie jest tego warte… A ten singiel? Słuchajcie sampli na stronie wytwórni i oceniajcie.

TRACKLISTA:

Winyl::
A1 Alive (Mike Shiver’s Catching Sun Mix)
A2 Alive (Dimitri Filatov Remix)
B1 Alive (Matias Lehtola Remix)
B2 Alive (Soliquid Remix)
Digital::
Alive (Vadim Soloviev Remix)
Alive (Soliquid Extended Mix)
Dostępne są również wersje dub.

tekst: Piotro
edycja: Roman COMPOD Majewski

klubowicz
Mike Ramor 22 marca 2007, godz. 21:47
Ciekawe ciekawe:D trzeba bedzie zapodac sobie nutencje w uszy:D
@@@ Mike Ramor @@@
FTB
DJMAG
klubowicz
Mikus19 22 marca 2007, godz. 22:10
Posluchamy, zobaczymy :)
klubowicz
Bartiiiii79 23 marca 2007, godz. 08:31
No no no coś sie dzieje na wschodzie Ładnie. Wiecej więcej :)
eF jak Wszystko
klubowicz
djsilver1 23 marca 2007, godz. 11:17
czyżby Bobina rozpoczął atak rosjan na taneczne parkiety ? trance z Rosji ? czemu nie !!!
djsilver1
klubowicz
G-flux 3 kwietnia 2007, godz. 15:23
Kawałek przeciętny, jakich wiele. Produkcja przyzwoita jednak.
klubowicz
Capslock 3 kwietnia 2007, godz. 18:08
Track ma swój Capture'owy klimat. Jest o.k.
klubowicz
Genek 22 kwietnia 2007, godz. 22:42
Wspanialy kawalek!! Brawo!!

8 wpisów

1