Forum FTB.pl / Dj Tiesto - Just Be

Świeża muza
moderator
Marcin Żyski 9 czerwca 2004, godz. 11:34

"W dzisiejszych czasach DJ to nie tylko ktoś, kto puszcza płyty-to ktoś tworzący spektakl" twierdzi jeden z najpopularniejszych didżejów i producentów muzyki tanecznej na naszej planecie. Tiesto, bo o nim mowa, pochodzi z Holandii, która w ostatnich latach stała się niekwestionowaną światową stolicą muzyki tanecznej (zwłaszcza odmian zwanych Trance i House). W swoim kraju za swoją twórczość uhonorowany został już na wiele sposobów: w ostatnich latach odbierał nagrody holenderskiego przemysłu muzycznego, holenderskiej sceny tanecznej, tamtejszej MTV, a ostatnio doczekał się zaszczytnego wyróżnienia od holenderskiej królowej : jako pierwszy didżej w historii otrzymał przyznawany tylko raz w roku specjalny medal-za zasługi w rozsławianiu Holandii. Jest najbardziej znanym holenderskim artystą, większą część roku spędza doprowadzając do szaleństwa tłumy miłośników zarówno w Europie, jak i Ameryce, w Chinach czy RPA. Eksperci prestiżowego "DJ Magazine" tworzący rokrocznie zestawienie stu najlepszych didżejów świata, właśnie wybrali Tiesto drugi rok z rzędu, co jest wydarzeniem bez precedensu. Jest też oficjalnie pierwszym didżejem, który zapełnił stadion, grając samotnie dla ponad 25 tysięcy słuchaczy.    

Prezentując ostatnie osiągnięcia Tiesto, nie można pominąć ogromnego sukcesu utworu "Traffic"-to pierwsza od 23 lat kompozycja instrumentalna, która sięgnęła szczytu list bestsellerów, mimo, że nie należy do lekkich, łatwych,przyjemnych i dla każdego. Jeden charakterystyczny motyw powtarzany w różnych tonacjach i brzmieniach (bardzo charakterystycznych, sprawiających wrażenie wcześniej nie słyszanych), właściwie niepozorny, dzięki znakomitemu wyczuciu dynamiki i repetycji stał się natychmiast kanonem muzyki klubowej, parkietowym klasykiem, o którym wiadomo, że pozostanie aktualny i świeży przez długie lata. Podobnie jak kilka innych utworów Tiesto, "Traffic" to dzieło o bardzo uniwersalnym muzycznym języku-gdyby jego główny motyw z sercem i zaangażowaniem zagrać na przedpotopowej fujarce, prawdopodobnie zrobiłby równie duże wrażenie jak aranżacja Tiesto, do której holenderski producent zaprzągł nowoczesną technologię. Już na swojej pierwszej płycie Tiesto udowodnił, że pomimo faktu, że od rozpoczęcia miksowania muzyki w 1985 roku kojarzony jest ze sceną Trance, jego zainteresowania i ambicje muzyczne wybiegają poza ograniczenia gatunkowe. Oprócz tego udało mu się uzyskać własne, rozpoznawalne brzmienie-by uzyskać brzmieniową spójność podczas swoich sławnych, sześciogodzinnych setów, wplata między swoje kompozycje własne remiksy utworów innych wykonawców (ich lista jest bardzo długa : od U2, Dave Matthews Band do Sary McLachlan i Delerium, których utwór "Silence"w interpretacji Tiesto został odnotowany jako pierwsze nagranie house'owe zauważone i lansowane przez amerykańskie stacje radiowe).  

Tiesto - Just BeNowy album Tiesto pt.: "Just be" jest potwierdzeniem jego własnej opinii, że muzyka taneczna to bardzo szerokie pojęcie, a  podporządkowywanie własnej inwencji panującym schematom czy trendom to niekoniecznie warunek konieczny osiągnięcia sukcesu. Zamiast tego artysta proponuje własne rozwiązania, zamiast naśladować innych tworzy nowy muzyczny obszar, który już stał się inspiracją dla setek innych producentów. Ryzykuje (choćby kontrowersyjnym flirtem z muzyką poważną na początku i końcu albumu albo ewidentnie nawiązując-zreszta jak większość wykonawców sceny Trance-do dokonań Jean Michela Jarre'a) i dobrze na tym wychodzi, bo jego osobista artystyczna satysfakcja potęgowana jest przez zachwyt milionów słuchaczy z całego świata, dla których jest królem. Scenarzystą i reżyserem spektakli zwanych setami didżejskimi, a także kompozytorem i producentem muzyki, dzięki której spektakle mają moc zostającą na długo w pamięci. "Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie" mówi Tiesto. Trudno, żeby czuł się inaczej. Robi to, co kocha, a świat twierdzi, że wszystko, co robi, robi lepiej od innych. 

Tracklista:

01. Forever Today
02. Love Comes Again
03. Traffic
04. Sweet Mysery
05. Nyana
06. Ur
07. Walking On Clouds
08. A Tear In The Open
09. Just Be
10. Adagio For Strings

klubowicz
M.I.X.E.R. 9 czerwca 2004, godz. 14:32
Z miłą chęciąbym sobie posłuchał bo zapowiada się dobrze ;)
klubowicz
cichy_86 9 czerwca 2004, godz. 14:34
Zdecydowanie nr 1 obecnie na swiecie, a plytka boska, wszystkie utwory genialne na czele z Walking on Clouds
Moze by tak wpadl kiedys do nas? Watpie...:(
klubowicz
szymek 9 czerwca 2004, godz. 14:40
nio chcialbym przesluchac wszytskie kawalki z plytki wiec bedzie trzeba skombinowac sobie plyteczke
Mysle o Tobie caly czas,stracony czas bo ja nie mam u ciebie szans
klubowicz
Misi3k 9 czerwca 2004, godz. 14:41
Płytka piękna. A koncert Just Be release Party ... no comment !!!!!
...
klubowicz
szatoszatewicz 9 czerwca 2004, godz. 16:13
Jak dla mnie jeden z lepszych dj.A co powiecie o Mauro Picotto??:)
Pozdraiwam
klubowicz
radar 9 czerwca 2004, godz. 17:27
Płyta cudowna... poprostu można odpłynąć... ahhh przepiękna muzyka poprostu. Już sobie wyobrażam jak gra Tiesto... taka muza, lasery.... masakra.
Pozdrawiam !
klubowicz
Carousel 10 czerwca 2004, godz. 09:24
płytki całej jeszcze nie słuchałem ....ale "Traffic" po prostu genialny...:)
chetnie posłuchałbym całego albumu......Pozdrawiam :)
klubowicz
ORBitalnie 10 czerwca 2004, godz. 12:57
No nie bądźcie komiczni!To jest recenzja, to jest zwykły opis postaci an ie opinia co do albumu! Napisane bez uczucia, tak jakby za karę lub w formie zadania domowego. Typówka i nic więcej. Lepszą opinią znalazłam na www.infomusic.pl . Wiara się naczyta czegoś takiego i myśli,ża ma do czynienia z Tschaikovskym.
klubowicz
Lukash 10 czerwca 2004, godz. 15:51
Tiesto zawsze byl moim guru... I serdecznie polecam nowy album
moderator
Marcin Żyski 10 czerwca 2004, godz. 17:42
/do ORBITalnie/ masz dużo racji-to jest zwykły opis postaci..przepraszam:) zwykły opis postaci plus słów kilka na temat nowego albumu..dodam jeszcze tylko, że nie było moją ambicją napisanie artykułu, który mógłby konkurować z rzeczywiście kompleksowym opisem płyty z przytoczonego adresu-wprost przeciwnie:chciałem "w słowach kilku" zastanowić się nad fenomenem DJ'a, fenomenem Tiesto i jego muzyki..prawdopodobnie po to, by przekonać kogoś spoza hermetycznego klubowego środowiska..moze zrobiłem to dla samego siebie:) POZDRAWIAM SERDECZNIE
moderator
Marcin Żyski 10 czerwca 2004, godz. 18:01
/do ORBITalnie/ masz dużo racji-to jest zwykły opis postaci..przepraszam:) zwykły opis postaci plus słów kilka na temat nowego albumu..dodam jeszcze tylko, że nie było moją ambicją napisanie artykułu, który mógłby konkurować z rzeczywiście kompleksowym opisem płyty z przytoczonego adresu-wprost przeciwnie:chciałem "w słowach kilku" zastanowić się nad fenomenem DJ'a, fenomenem Tiesto i jego muzyki..prawdopodobnie po to, by przekonać kogoś spoza hermetycznego klubowego środowiska..moze zrobiłem to dla samego siebie:) POZDRAWIAM SERDECZNIE
klubowicz
Czerwień 10 czerwca 2004, godz. 18:11
Jego muzyka zawsze doprowadzala mnie do dreszczy ;]]] a jego ostanie produkcje sa pokazaniem wysokiej klasy tego Dj ;D
..::d(-_-)b::.. Czerwień vel Dj Rosso
FTB Community ;)
klubowicz
Kuri 10 czerwca 2004, godz. 18:23
Nie no rotfl, to jest poprostu komedia, sami fani Tiesto, ktorzy go od lat sluchaja pewnie - tylko ze jeszcze nie tak dawno, to na tym forum nawet nikt o nim slowem nie wspomnial...
The eye sees only what mind is prepared to comprehend.
klubowicz
WaWa 10 czerwca 2004, godz. 18:33
N/C
You call it played out. It's gone it's over. It's not it's still here and bigger than ever!
Retreat, surrender, defeat, pretenders.
I shall not retreat, I shall not surrender, I'm here to defeat, those who are pretenders.

76 wpisów

123456następne