Już wiemy, że rok 2022 będzie okresem stojącym pod znakiem czwartego studyjnego albumu The Chainsmokers - elektronicznego duetu, który znalazł się w czołowej trójce najpopularniejszych zespołów ostatn 0 UserComments

The Chainsmokers trzecim najpopularniejszym zespołem ostatniej dekady

Artykuł dodano: 8 stycznia, godz. 10:07
Odsłony: 634x
Już wiemy, że rok 2022 będzie okresem stojącym pod znakiem czwartego studyjnego albumu The Chainsmokers - elektronicznego duetu, który znalazł się w czołowej trójce najpopularniejszych zespołów ostatniej dekady. Kto jest popularniejszy?


The Chainsmokers - kariera w pigułce

Wypowiadając się o największych gwiazdach popularnej muzyki tanecznej ciężko nie wspomnieć o The Chainsmokers. Duecie, który przebił szklany sufit mainstreamu kawałkiem #SELFIE i od tamtego czasu pnie się tylko wyżej - w zasięgach, wyświetleniach, umiejętnościach produkcyjnych i coraz większych gażach za występy.

Od premiery singla, którego sami przyznają, że już nienawidzą mija ósmy rok. Od tamtego czasu Alex i Drew prowadzą karierę-marzenie usłaną platynowymi płytami, rezydenturami w najlepszych klubach Las Vegas i zabijającymi się o ich booking promotorami festiwali na całym świecie.
Albumowa ścieżka The Chainsmokers rozpoczęła się w 2017 roku krążkiem Memories...Do Not Open, rok później ich nieotwierane wspomnienia odwiedził Sick Boy, który doprowadził do World War Joy. Co później? Brak jakichkolwiek muzycznych nowości zarówno w 2020 jak i 2021 roku.

The Chainsmokers wracają po dwóch latach

Już wiemy, że w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy usłyszymy czwarty studyjny krążek The Chainsmokers. Pierwszym singlem promujących wydawnictwo będzie numer HIGH, który od kilka można już pre-save'ować na wszystkich streamingach. Do dnia pisania artykułu nie dostaliśmy informacji o konkretnych datach poszczególnych premier.

Krótka zapowiedź TC4

The Chainsmokers jednymi z najpopularniejszych w ostatniej dekadzie

Ostatnio przeprowadzone badanie przez firmy 24/7 Tempo i Chicago Tribune polegało na dokładnym przyjrzeniu się statystykom muzycznych zespołów w celu określenia które z nich były najpopularniejszymi w ostatnich 10 latach. 

Głównymi faktorami były: ilość zdobytych wyróżnień (złote / platynowe / diamentowe płyty), wyniki na listach przebojów, ilość sprzedanych singli, ilość miesięcznych słuchaczy na platformach jak Tidal i Spotify oraz ilość wyświetleń stron w Wikipedii pomiędzy sierpniem 2011, a wrześniem 2021 roku. 

Sprawdź także: Calvin Harris i Swedish House Mafia na najnowszym albumie The Weeknda

Siedemnaście najpopularniejszych kawałków The Chainsmokers utrzymywało się łącznie na liście Billboard Hot 100 przez 291. tygodni, a wspólny kawałek z Halsey - Closer, okazał się ich najbardziej udanym w ciągu ostatnich 10 lat.

Okazuje się, że popularniejszymi zespołami od Alexa i Drewa byli, a w zasadzie są tylko Imagine Dragons i One Direction. Fair enough. Na liście znalazło się łącznie czterdzieści zespołów, a autorzy Don't Let Me Down mogą poszczycić się przebiciem m.in. Linkin Park, One Republic czy Blink-182.

The Chainsmokers - Closer (Lyric) ft. Halsey

Sprawdź także

- Blinders z mocnym akcentem na rozpoczęcie 2022 roku
- Poznaliśmy najlepszy hardstyle'owy utwór 2021 roku
- ZHU przedstawia wersję Deluxe krążka "Dreamland"
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)