Impreza The Cookers odbędzie się 26 maja 2018 (Sobota), w klubie Blue Note Poznań. Start imprezy: godz. 20:00. .
0 The Cookers

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

The Cookers

26 maja 2018, Blue Note Poznań, start: 20:00

Zagrają na imprezie:
Siedmiu wspaniałych amerykańskiego jazzu! Każdy z nich ma status gwiazdy i na koncie występy z najwybitniejszymi jazzmanami na świecie!

"Drużyna marzeń współczesnego hard-bopu!" - Nate Chinen, The New Your Times

Grupa wykonuje nowe wersje, klasycznych kompozycji Billy'ego Harpera oraz innych członków zespołu. Każdy z nich ma za sobą co najmniej 40 lat gry.

Billy Harper - amerykański saksofonista, od połowy lat 60., mieszkając w Nowym Jorku, nagrywał i koncertował z takimi muzykami, jak Gil Evans, Max Roach, Thad Jones, Mel Lewis, Lee Morgan czy Art Blakey and the Jazz Messengers. Od połowy lat 70. staje na czele własnych zespołów, lokujących go w czołówce przedstawicieli loft jazzu i tzw. new black tradition.

Eddie Henderson - amerykański trębacz, grał z sekstetem Herbiego Hancocka, a później z Art Blakey's Jazz Messengers, koncertował z Mikiem Nockiem oraz Charlesem Earlandem.

Donald Herrison - amerykański saksofonista, najbardziej znany z gry z Royem Haynesem, Jackiem McDuffem, Jazz Messengers i Donem Pullenem w latach 80., a w 90. z Headhunters. Został wybrany "człowiekiem roku" przez magazyn Jazziz w 2007 roku.

David Weiss - amerykański trębacz, założyciel The New Jazz Composers Octet. Występował przede wszystkim z Terencem Blanchardem, Royem Hargrovem i Winardem Harperem. W latach 90. grał w zespole saksofonisty - Craigiem Handy.

Cecil McBee - amerykański basista, który jest uznawany za jedno z najważniejszych w historii jazzu. Karierę rozpoczął w latach 60., od tamtego czasu grywał z Milesem Davisem, Jackiem McLeanem czy Yusefem Lateefem. Jest zwycięzcą nagrody Grammy w 1988.

Danny Grissett - amerykański pianista jazzowy. Najmłodszy z całego zespołu, który swoją karierę rozpoczął na początku 2000 roku.

Billy Hart - amerykański perkusista, karierę rozpoczął w latach 60. Był członkiem zespoły Herbie Hacock sextet oraz Quest. Grał u boku McCoya Tynera, Stana Getza i Milesa Davisa.extet oraz Quest. Grał u boku McCoya Tynera, Stana Getza i Milesa Davisa.

Billy Harper - saksofon, Eddie Henderson - trąbka, Donald Harrison - saksofon, David Weiss - trąbka, Cecil McBee - kontrabas, Danny Grissett - fortepian, Billy Hart - perkusja

Cykl Jazz Top w Blue Note jest dofinansowany ze środków Miasta Poznania.
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)