Bez wątpienia był to najbardziej udany występ DJ Tiesto w historii i jednocześnie najlepszy solowy koncert jednego DJa na świecie. Organizatorom udało się stworzyć niepowtarzalny klimat i atmosferę trudną tak naprawdę do opisania... 38 UserComments

Tiesto In Concert 2 - Relacja

Artykuł dodano: 8 listopada 2004, godz. 23:00
Odsłony: 17850x

Tiesto - to człowiek, którego zna każdy klubowicz na całym świecie. Dla jednych jest to DJ przereklamowany (przede wszystkim dla tych którzy mu zazdroszczą), dla innych wzór do naśladowania - tak czy inaczej po raz trzeci z rzędu udało mu się zająć pierwsze miejsce w ogólnoświatowym rankingu TOP 100 DJs organizowanym przez kultowy magazyn "Dj Mag" uzyskując zdecydowaną przewagę nad Paul Van Dyk'iem który znalazł się oczko niżej.  Prawdą jest to, iż bardzo ciężko na to pracował nie tylko przez ostatni rok, pojawiając się w większości największych klubów na całym globie, ale przez cały okres swojej kariery. Ubiegłoroczny TIESTO IN CONCERT ukazał artystę z niecodziennej strony. To wielkie wydarzenie poświęcone jednej osobie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów i umocniło pozycję TIESTO na arenie międzynarodowej, a sukces koncertu zainspirował organizatorów do powtórzenia tego przedsięwzięcia w tym roku. Wiele miesięcy przygotowań dało oczekiwane efekty. Scena została przygotowana niemal perfekcyjnie, pionowe videoekrany umieszczono z tyłu, na pierwszym planie widoczna była futurystyczna konsola, w której pojawić się miał glówny bohater imprezy, a pomiędzy widać było ogromną scenę na której pojawiać się mieli zaproszeni przez artystę goście. Widać było pełen profesjonalizm i czuło się, iż to miejsce jeszcze dzisiejszej nocy zaskoczy nas czymś  wyjątkowym. Bilety na TIESTO IN CONCERT 2 rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki i Geiredome w Holandii wypełnił się po brzegi. Niestety nie dla wszystkich starczyło biletów, alternatywnym rozwiązaniem było jednak oglądanie koncertu na żywo w internecie (po uiszczeniu stosownej opłaty).

Godz: 23:00

Punktualnie w tym czasie specjalny kilkunastometrowy ekran video zsunął się na scenę i zaczęła się projekcja specjalnego Videoseta Tiesto 3D, co było małym zaskoczeniem. Każdy uczestnik koncertu odpowiednio wcześniej dostał specjalne okulary 3D, aby w pełni uczestniczyć w tym niewiarygodnie ekscytującym pokazie, który na tą okazję przygotował Klein Mischa - najlepszy holenderski VJ. Całość rozpoczął utwór "Way Out West" wprowadzając głodną muzyki publiczność w godzinny trans. Perfekcyjne połączenie surrealistycznego obrazu wypełnionego efektami 3D z potężnym i czystym dżwiękiem dało porządany efekt.  Ta niecodzienna rozgrzewka przed głównym daniem wieczoru była niesamowita. Piękne utwory, sumiennie wyselekcjonowane i idealnie dobrane wraz z obrazem tworzyły całość godną podziwu. Czas w tej atmosferze minął szybko i przyjemnie. Przyszedł czas na oficjalny start występu gwiazdy wieczoru..

Godz: 0:00

Rozjuszony tłum ludzi skandował: TIESTOOOOOO!! TESTOOOOO!!  TIESTOOOO!!.  Nagle potężne uderzenie połączone z wizualnymi efektami pirotechnicznymi opanowało futurystyczną konsoletę. Wrzask ludzi był w tym momencie jeszcze większy. Na scenie pojawił się TIESTO i przywitał się ze swoimi fanami. Koncert rozpoczął się "żywą" elektryczną gitarą, której ostre dźwięki wzmocnione profesjonalnym i baaardzo mocnym nagłośnieniem przeszyły serca tysięcy zgromadzonych ludzi.  Tiesto zaczął i od razu czuć było pełen entuzjazm i swego rodzaju "połączenie" pomiędzy publiką a DJem. Pierwszym utworem jaki zawładnął publicznością był "Pound" Armin Vs. M.I.K.E'go. Tiesto zaczął  dynamicznie i podobne tempo utrzymywał w pierwszej godzinie występu, gdzie między innymi zagrał najnowszy singiel Kyau vs Albert'a - "Made Of Sun". Pozycja ta  wzbudziła zauważalne zainteresowanie wśród bawiących się ludzi, jednak nie tylko ona. Do uszu napływały same smakowite kęsy muzyczne, które w połączeniu z super dżwiękiem, super światłami i niepowtarzalną atmosferą przyprawiały o szybsze tętno. Czas przestał być ważny :)

Podczas kolejnej godziny występu Tiesto, w momencie kiedy w głośnikach zaczęły płynąć dźwięki utworu "Walking On Clouds", na scenie ujrzeliśmy Bibi. Zaczął się pierwszy tego wieczora występ wokalny na żywo do muzyki prezentowanej przez Tiesto. Efekt był zdumiewający lecz dało się wyczuć, że oszalały tłum bawiłby się do wszystkiego. Spoglądając na pierwsze rzędy bawiących się ludzi było to wyjątkowo odczuwalne. Taką niesamowitą atmosferę mógł wprowadzić tylko Tiesto, a było wiadomo, że to jeszcze nie wszystko co czeka zgromadzoncyh klubowiczów. Można się było o tym przekonać niebawem, gdy wszyscy usłyszeli kawałek Euphoria, któremu towarzyszył klasyczny instrument - skrzypce. Było to niesamowite, gdy dźwięki klasycznego instrumentu przeszywały elektroniczną melodię nadając jej niebywałej głębi. Usłyszeliśmy to ponownie podczas utworu Lethal Industry (2004 Mix).

Kolejną ciekawą i według wielu ludzi, najbardziej zaskakującą, a przy tym najbardziej udaną kombinacją podczas Tiesto In Concert 2 było pojawienie się "The Children Of Orpheus Choir" w momencie kiedy Tiesto zaczął grać swój utwór "Suburban Train". To połączenie wokalnego chóru z elektronicznym utworem wywołało niebywałe poruszenie, było naprawdę bardzo imponujące i na długo zostało w pamięci. Nie było jednak czasu na przemyślenia, show trwał nadal. Była już późna godzina występu kiedy w głośnikach rozległ się hit "Smack My Bitch Up" - The Prodigy. Tiesto zaprezentował go w oryginalnym miksie i poruszył tym samym wszystkich klubowiczów, którzy zareagowali na ten kawałek wyjątkowo żywiołowo. Taki napór emocji, dobrej muzyki i niebywałego spektaklu muzycznego całkowicie wyparł jakiekolwiek myśli o zmęczeniu. Rozbawiony tłum ani na chwilę nie przestawał szaleć a sam Tiesto nie dawał po sobie poznać zmęczenia utrzymując wszystkich zgromadzonych ludzi jak w transie. Mało tego, w ostatniej godzinie występu podkręcił jeszcze tempo. Sander Van Doorn - Dark Roast w oryginalnym miksie, Jesselyn - Omnia w specjalnym miksie Techtrance czy Michael Burns - Forwards zagrany w nieco szybszej wersji, to utwory, które królowały w ostatniej godzinie koncertu. W tej godzinie także mogliśmy zobaczyć i usłyszeć dwóch perkusistów, którzy w fascynujący sposób "zabębnili" do klasycznego utworu techno Plastikman - Spastik. Było to bardzo fascynujące przeżycie. Tiesto swój występ zakończył utworem:  Push - Universal Nation nawiązując tym samym do roku 1999 w którym pojawił się jego set Innercity.

Podsumowanie.

Bez wątpienia był to najbardziej udany występ DJ Tiesto w historii i jednocześnie najlepszy solowy koncert jednego DJa na świecie. Organizatorom udało się stworzyć niepowtarzalny klimat i atmosferę trudną tak naprawdę do opisania. Nagłośnienie wprawiało w zdumienie - mocne, głośne i wyjątkowo czyste i krystaliczne zarazem. Muzyka rewelacyjna a w połączeniu z wokalnymi występami na żywo i innymi - rewelacyjnymi  atrakcjami - nie do powtórzenia. Od strony technicznej całość przygotowana była w perfekcyjny sposób. Zastosowanie nowych technologii do urozmaicenia spektaklu oraz upublicznienia występu zostało przez ludzi przyjęte w bardzo pozytywny sposób i zamierzone cele zostały osiągnięte. Sami ludzie przyszli się pobawić i przeżyć coś niesamowitego. Nie widać było ani agresji, ani konfliktów. Mimo iż było dość ciasno, jeżeli ktoś chciał poszaleć i potańczyć inni odsuwali się udostępniając nieco więcej miejsca. Ceny podczas koncertu też nie były za wysokie (np. piwo - 2 Euro). Jedym słowem można powiedzieć, że Tiesto znów udowodnił, że nadany mu po raz kolejny tytuł najlepszego DJa na świecie bardzo mu się należy...

Tracklisty:

Warm-Up
01. Way Out West - Killa
02. Calmec - Tangerine (Jozo & Ozgur Can Dub)
03. Nathan Fake - The Sky was Pink (James Holden Remix)
04. Delerium feat. Leigh Nash - Innocente (DJ Tiesto Remix)
05. The Beloved - Sweet Harmony (Kosmas Epsilon & Zorz Northern People Bootleg Mix)
06. Interstate - I Found U
07. Gabriel & Dresden - Arcadia
08. Oliver Moldan - Beauty in LA (Main Mix)
09. De Nuit - All That Mattered (Junior Jack Dub)

Tiesto in Concert 2
01. Tiesto - Forever Today [Live Electric Guitar Performance]
02. Armin Vs. M.I.K.E. - Pound
03. Vercetti - In Control
04. Hemstock & Jennings - Crimson Soil (John O'Callaghan Remix)
05. Kyau Vs. Albert - Made of Sun (Kyau Hard Dub)
06. Progression - Ocean Green
07. Ridgewalkers feat. El - Find (Andy Moor Remix)
08. Carl B - All Day
09. Primolux - The Wall
10. Dark Alliance - Vibration (edit)
11. ID (sounds like Estuera aka Propylon)
12. Lolo - Why?
13. Terry Bones Vs. Fred Baker pres. Water Planet - Introspection (Original Mix)
14. Luke Chable Pres. Quest - The Shepherd
15. Portishead - Roads (Sultan & The Greek Mix)
16. Tiesto & Josh Gabriel - Walking on Clouds [Live performance by Bibi]
17. Tiesto - Sweet Mysery [Live performance by Bibi]
18. Tiesto - Breda 8PM (Montana Edit)
19. Tiesto - Ancient History
20. Thomas Datt - 2v2 (Robert Nickson Remix)
21. Ferry Corsten - Sweet Sorrow (The Thrillseekers Remix)
22. BT - The Great Escape (Arctic Quest Remix)
23. Tiesto - Euphoria [Live Violin Performance]
24. Primer - Everlast (Original Mix)
25. John O'Callaghan pres. Mannix - Mercury (Original Mix)
26. Mojado feat. Mr. Sam - El Toro
27. Aqualung - Easier to Lie [Live performance by Matt Hales]
28. Tiesto - UR [Live Performance By Matt Hales]
29. ID
30. ID (sounds like Plastic Boy aka Push, M.I.K.E.)
31. DJ Ernesto - Stop 9.5 (Phynn's Salvation Remix)
32. Randy Katana - One Solid Wave (Sam Sharp Remix)
33. Rob Rolefes - Mel Percuetek
34. Tiesto feat. BT - Love Comes Again (Original Mix)
35. ID
36. Tiesto - Traffic (Montana 12" Edit)
37. Nickelson - Yin (Solid Globe Remix)
38. Plastic Boy - Twixt 2004
39. Phynn - Lucid
40. Albert Vorne - A Leaden Day (M.I.K.E. Remix)
41. DJ Tiesto - Suburban Train (Original Mix/edit) [Live Performance By The Children Of Orpheus Choir]
42. ID (Riley & Durrant track)
43. Remy & Roland Klinkenberg - Till Ya Drop!
44. Tiesto - Heroes
45. Darren Tate - Prayer for a God
46. Tiesto - Just Be (Antillas Remix) [Live Performance By Bibi]
47. Schiller - Das Glockenspiel (Humate Remix)
48. The Prodigy - Smack My Bitch Up (Original Mix) /w DJ Tiesto - Flight 643 (Original Mix)
49. Tiesto - Lethal Industry (2004 Mix) [Live Violin Performance]
50. ID (sounds Tiesto)
51. Tiesto - Slice
52. Sander Van Doorn - Dark Roast (Original Mix)
53. Michael Burns - Forwards
54. Plastikman - Spastik [Live Percussion Performance]
55. Tiesto - Adagio for Strings
56. Jesselyn - Omnia (Techtrance Mix)
57. Kay D Smith & Marc Tall pres. Passive Resistance - Praiseworthy Tunes (Hoipolloi Mix)
58. ID
59. ID
60. Marcos - Just for a Day
61. Miller & Fijneman - San Pedro
62. Dark Alliance - Vibration
63. Paul Vernon - Mind Decay
64. Matti Laamanen - Live (Original Mix)
65. Push - Universal Nation

Komentarze
 • grzesko j-l9 listopada 2004, godz. 00:04
  heh a ja tam wole balety w Pieckach :]]
 • SeBo9 listopada 2004, godz. 00:11
  2 euro za piwo? A W DUPE NIECH SE WSADZA TAKI KONCERT :)
 • Morphik9 listopada 2004, godz. 00:12
  juz w najblizsza sobote jade do Pragi na koncert DJ Tiesto -juz nie moge czekac ..ani dnia wiecej... :))
 • DJ KiNioll9 listopada 2004, godz. 08:10
  JEdnak Tiesto jest gośćiu >>szacunek<<
 • Pacias9 listopada 2004, godz. 08:50
  Pewnie było zajebiście :P !!
 • pHiL*9 listopada 2004, godz. 12:04
  jak to czytałem to az mnie ciarki po plecach przeszły ... imprezka musiala byc cudowna i załuje ze mnie tam nie było mimo to ze nie przepadam za nim, podziwiam go za to ze wspioł sie tak wysoko i ze na jego imprezy tyle osob sie zjatuje...
 • Cloudiver9 listopada 2004, godz. 12:23
  "Jednak Tiesto jest gościu" no pewnie, że TAK ! ! ! Mam nadzieję, że zamknie to niewyparzone pyski krytykom Tiesta :P
 • Gregor___9 listopada 2004, godz. 14:05
  no i tak to jest conajleprze to daleko!:( i czemu Wy jeszcze tak ekspresjonistycznie piszecie te relacje, normalnie smutno się robi że mnie tam nie było:)
 • Dami9 listopada 2004, godz. 15:23
  Jak oni zrobili tą sztuczke magiczną ?:P z tiesto w pudełku ;] ? Moze ktos mi ją opisać bo chce na swoim wystepie zrobic taką samą :D ?
 • !$eba9 listopada 2004, godz. 16:07
  "że Tiesto po raz kolejny udowodnił, że nadany mu po raz kolejny tytuł najlepszego DJa na świecie bardzo mu się należy..." Wszyscy słuchają jego Trencowych kawałków nie tylko klubowicze z takich wortali jak My tylko nawet Ci co się nieznają na muzyce klubowej poprostu wszystkim się podoba Jestem ciekaw ile osób było na Tiesto in Concert. Musiała byc to bardzo fascynująca impreza ;) A piwo za 2 Euro to niedrogo bo dla Europejczyka z zachodu 2 euro to co dla nas 2 zł :)
 • xendoR9 listopada 2004, godz. 16:46
  Ale była MASAKRA!!!! Żałuje że nie było mnie na tym koncercie. Koleś jest niesamowity:) Byłem na jego koncercie w Relaksie w tym roku i nie zapomne tego przeżycia do konca zycia. :) Pozdrawiam wszystkich klubowiczow:P Narka:)
 • [email protected]:)9 listopada 2004, godz. 16:55
  Ja pierdziele no masakra!!! Xendor czujesz co by bylo jak bysmy tam byli??? Jedna wielka masakra!!! Nie no nie moge na to patrzec... Ale spoko pojedziemy jeszcze na Tiesto!!!:) Zobaczysz hehe!!! Pozdro dla klubowiczow:)!!!
 • blomer9 listopada 2004, godz. 19:40
  Pewnie bym tam usnął z nudów ;-P
 • Shelby Lane9 listopada 2004, godz. 19:54
  showmen sie z niego niezly robi ;]
 • e-Tommi9 listopada 2004, godz. 20:14
  Compod cudowny artykuł czytałem go i az mnie ciarki przechodzily, ojj marzy mi sie taki koncert. Marzenia marzenia ale kiedys moze sie spelnia :D
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (38)