Niedawno fani Tiesto mocno podzielili się przy okazji wydania 'Red Lights' - utworu, który zupełnie nie przypominał nowego, electro-housowego oblicza Holendra, tylko wykorzystywał brzmienie... 25 UserComments

Tiesto popowy jak nigdy

Artykuł dodano: 17 kwietnia 2014, godz. 09:51
Odsłony: 7010x
Niedawno fani Tiesto mocno podzielili się przy okazji wydania 'Red Lights' - utworu, który zupełnie nie przypominał nowego, electro-housowego oblicza Holendra, tylko wykorzystywał brzmienie i stylistykę znaną z przebojów Aviciiego. 

Jak się okazuje był to dopiero wstęp do tego, co miało się zdarzyć. Najnowszy numer sugeruje, że zbliżający się album Tiesto będzie po prostu płytą popową. I to bardzo możliwe, że bardzo odległą od pamiętnej 'Kaleidoscope' - tam mieliśmy wspólne kawałki z Jonsim z Sigur Ros czy z duetem Tegan & Sara, w większości był to album z popem w wersji alternatywnej. 


W roku 2014 Tiesto celuje już najwyraźniej w szczyty list przebojów na całym świecie - nie mamy wątpliwości, że utwór 'Wasted' wałkowany będzie do bólu przez wszystkie możliwe komercyjne rozgłośnie radiowe na całym świecie - rytmiką i brzmieniem przypomina mocno 'Anything Could Happen' Ellie Goulding i na pewno spodoba się tej samej publiczności. Chcielibyśmy zobaczyć miny starych fanów Holendra, którzy po wysłuchaniu tej piosenki w radiu po raz pierwszy usłyszą od prezentera, że 'to był najnowszy przebój Tiesto'...

Kilka słów od artysty: 'Od wielu lat chciałem zrobić kawałek, który będzie na granicy między indie/alternatywnym rockiem a muzyką taneczną. Więc gdy spotkałem Matthew Komę zaczęliśmy pracę nad kawałkiem i czułem, że to jest ten odpowiedni moment. Może brzmieć to inaczej, niż się spodziewaliście, ale ja zawsze robiłem taką muzykę, na jaką miałem ochotę. Jestem dumny z tego numeru i bardzo podekscytowany! Spodziewajcie się niespodziewanego.'


Tiësto - Wasted (Lyric Video) ft. Matthew Koma

P.S. Dla równowagi załączamy przyjemny remiks dla Coldplay:
Coldplay - Midnight (Tiësto Remix)
Komentarze
 • Seba211017 kwietnia 2014, godz. 09:53
  Oho,zaraz się zacznie...
 • machal17 kwietnia 2014, godz. 10:00
  szczerze to chcę na razie odpocząć od "ostrzejszego" big roomu bo ciut mi się znudził, więc niech idą na czas wakacji w lżejsze klimaty wszyscy, bo jest na to czas i takie lajtowe utworki mi się zdadzą na jakiegoś tam "plenera" na świeżym ;D
 • digitalusum17 kwietnia 2014, godz. 10:04
  jakby spotkał Roberta M to by razem hita w 10 minut wyklepali na sznarach...
 • greit17 kwietnia 2014, godz. 10:11
  no cóż… hit murowany :) zrobią jeszcze pewnie trochę remiksów w różnych odmianach i będzie zamiatał całe lato… :) mimo tego, że tiesto od kilku lat idzie inną niż moja drogą, to nadal cenię i szanuję tego artystę jako postać i dja… ale odnosząc się do jego obecnej muzyki, to posłużyłbym się najchętniej najbardziej znanym cytatem dj krisa :)
 • pwl2017 kwietnia 2014, godz. 10:16
  Początek brzmi jak jakiś podkład reklamy podpasek lub oranżady, ale potem robi się nawet fajnie, a przede wszystkim świeżo i tak niespotykanie, co zawsze cechowało muzykę Tiesto. Może będzie z tego nowy trend dla bigroomowców chcących powiększyć stan konta.
 • Jerycho198817 kwietnia 2014, godz. 10:17
  Nie da się połączyć indie rocka, synth popu czy indie popu z muzyką taneczną... Same wyżej wymienione gatunki są już w pewnym sensie taneczne... No ale jeżeli Tiesto zrobi coś w takiej manierze:
  The Faint - Unseen Hand

  Avey Tare's Slasher Flicks - Little Fang (Official Video)

  To będę mu bił brawo ;)
 • marcoss8117 kwietnia 2014, godz. 10:18
  "I like us better when we're wasted..." - życiowy tekst :D
 • Qtek17 kwietnia 2014, godz. 10:25
  Takie letnie ołołoło.... ;)
 • Pixik0717 kwietnia 2014, godz. 10:25
  Jak na kawałek radiowy to mi się podoba. Po tym wstępie, który zafundowaliście obawiałem się kompletnego niewypału...
 • UcieX17 kwietnia 2014, godz. 10:41
  Fajna aranżacja. Ogólnie jak na radiówkę to kawałek fajny do auta na ciepłe dni ;)
 • mospin17 kwietnia 2014, godz. 12:00
  Nawet nie wiem czy to odpalać... xD
 • artinho17 kwietnia 2014, godz. 13:37
  Właśnie podobnie do UcieXa uważam, jak na radiówkę dosyć przyjemne, słuchając tego numeru wyobrażam sobie aftermovie z festiwali typu Opener czy brytyjskie Global Gathering czy Creamfields :) Przyjemny numer :)

  EDIT: ale wszechobecny Khoma zaczyna mnie powoli irytować :)
 • AndroidMarket17 kwietnia 2014, godz. 15:32
  Myślę, że takie artykuły są nie na miejscu.
 • viking-k17 kwietnia 2014, godz. 17:38
  Dj Ciasto schodzi na psy :( Numery takie jak choćby Suburban Train odeszły do lamusa.......a szkoda.
 • Dave Stiller17 kwietnia 2014, godz. 18:12
  Szmatławiec...
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (25)