Kiedyś każdy najmniejszy ruch tego pana był na łamach FTB komentowany z dużym ożywieniem i wypiekami na twarzy - większość produkcji, remiksów, setów z imprez, kompilacji i albumów podpisywanych... 35 UserComments

Tiesto z hymnem UMF i nowymi remiksami

Artykuł dodano: 6 marca 2013, godz. 10:44
Odsłony: 6929x
Kiedyś każdy najmniejszy ruch tego pana był na łamach FTB komentowany z dużym ożywieniem i wypiekami na twarzy - większość produkcji, remiksów, setów z imprez, kompilacji i albumów podpisywanych jako DJ Tiesto czy później Tiesto zbierała same entuzjastyczne recenzje, w muzyce trance zdobył wszystko, co było do zdobycia.
Jako didżejska marka "Tiesto" poszybował tak wysoko, że nie przeszkodziła mu nawet radykalna zmiana stylu muzycznego - wszyscy wiemy, co produkuje i gra w tej chwili Tijs Verweest, z jakiego powodu odsunęła się od niego spora część starych fanów, i dzięki czemu udało mu się utrzymać na topie i przy okazji podbić Stany Zjednoczone.Nigdy się nie dowiemy, czy był to ruch typowo koniunkturalny, czy faktycznie trancowe brzmienia mu się znudziły i robi nowoczesne, big roomowe tracki z radością. Co jakiś czas przypomina o swoich trancowych korzeniach w breakdownach swoich numerów czy remiksów, co można wysłyszeć chociażby w oficjalnym hymnie Ultra Music Festival, który nagrał razem z Quintino i Alvaro. Z drugiej strony inspiracji nie trzeba tu szukać aż tak daleko w przeszłości, bo podobne dźwięki słyszeliśmy niedawno u Axwella w jego "Heart Is King".

Official Preview: Tiësto, Quintino, & Alvaro -- "United" (Ultra Music Festival Anthem)


Jeżeli nie jesteście na bieżąco z setami Tiesto, być może nie znacie jeszcze wydanych niedawno remiksów dla Passion Pit i Zedda. Czy różnią się one od ton innych, big roomowych produkcji, które zalewają aktualnie świat? Momentami mamy wrażenie, że jednak tak, że jest w nich coś więcej, ale nie jesteśmy pewni, czy to czasem szacunek dla starych rzeczy Tijsa nie zmusza nas do szukania pozytywów w jego nowej twórczości - są jednak fragmenty w remiksie "Clarity", które przypominają eventowe bomby sprzed paru lat, przy których na pewno większość z dzisiejszych krytyków Tiesto ostro szalałaby na parkiecie.

Zedd - Clarity feat. Foxes (Tiësto Remix)


Passion Pit - Carried Away (Tiësto Remix)


Na zakończenie mamy jeszcze minutowy fragment remiksu przygotowanego dla Dada Life - podobnie jak w przypadku tego dla Zedda, można tu znaleźć zarówno pozytywy, jak i negatywy - Tiesto w tej chwili nie ma wyjścia i musi w każdej produkcji udowadniać, że jest na czasie, ale przy okazji pokazywać coś więcej, czy tu pokazuje?Jedni powiedzą, że to typowa big roomowa nawalanka, ale z drugiej strony - czy drop nie przypomina tu masakratora parkietów "Monotone" Marcela Woodsa? Albo ostrych tracków Marco V czy Richarda Duranda z powiedzmy roku 2007? Jest w tym imprezowa moc, trudno się dziwić, że takie motywy mają powodzenie na dużych imprezach organizowanych na każdym z kontynentów.

Dada Life - So Young So High (Tiësto Remix) PREVIEW

Komentarze
 • Dj_miszel6 marca 2013, godz. 10:18
  Tiesto = $$$$$$$
 • digitalusum6 marca 2013, godz. 10:23
  ten UMF anthem....to ja przepraszam ale na serio to jest dno i 5 metrów mułu......
 • CK19866 marca 2013, godz. 10:34
  Hahhahahahahahha on sie cofa w rozwoju :D co bedzie nastepne sam bit?
 • machal6 marca 2013, godz. 10:39
  mi się hymn za***iście podoba wgniotło mnie w fotel mimo ledwo podkręconych głośniczków ;) remiks dla zedda też jak najbardziej mocny odnalazłbym się na jego bibce :)
 • Pixik076 marca 2013, godz. 10:44
  Każdy z tych kawałków mi się podoba. Najbardziej hymn i remix dla Zedda. CK1986-od kiedy zmiana gatunku świadczy o cofaniu w rozwoju? No chyba,że twoim;)
 • CK19866 marca 2013, godz. 11:00
  Przesledz prosze kariere Tiesto - od skomplikowanych brzmien i wielu linii melodycznych, dziewkow i ambientow, po coraz plytsze ledwo zachaczajace o rytmike, konczac na 4 taktach z poteznym basem dla kretynow.
 • UcieX6 marca 2013, godz. 11:28
  oo fakinszit.... jaka amatorka ten hymn xD
 • Jerycho19886 marca 2013, godz. 12:39
  Moim zdaniem nikt nie rezygnuje z oryginalności w imię nudnej powszechności z pobudek idealistycznych. Tiesto rozmywa swoją bogatą karierę na drobne. Według mnie jego muzyka jest po prostu nudna i powtarzalna. Niemniej po ludzku życzę mu powodzenia ;)
 • timi1236 marca 2013, godz. 12:52
  Tiesto był, jest i będzie moim bogiem nawet mimo że zmienił styl .On zawsze robił genialne nuty .i tak jak kolega wyżej ja też by się odnalazł na jego bibce :)
 • Pixik076 marca 2013, godz. 12:56
  Ja nie muszę śledzić kariery Tiesto. Bo ja ją bardzo dobrze znam. Słuchałem go kiedy wydawał płyty kawałki w okolicach roku 2000 do powiedzmy 2006/07? Bardzo mi się takowe podobały. Muzyka z gatunku Trance w jego wydaniu była dla mnie najlepsza. Jeśli chodzi o jego późniejsze wybory i przejście na big roomy i tym podobne gatunki to oceniam je pozytywnie-robi bardzo dobrą robotę. Z drugiej strony szkoda, że oddalił się od muzyki Trance-bo te jego imprezy były wg. mnie specyficzne. Jerycho1988-czy uważasz, że na muzyce Trance zarabiał mało? Skąd pomysł, że big roomy miałyby mu przynieść więcej hajsu? A jeśli tak to dlaczego nie robi popu-to jeszcze większa kasa. W jakimś wywiadzie stwierdził, że go już to znudziło i po części jestem w stanie w to uwierzyć. No i ten pomysł z tym, że big room czy inny gatunek nie może być oryginalny...;). W każdym razie co miałem powiedzieć powiedziałem. Zostawiam was w błotku-taplajcie się sami. Każdy ma prawo do swojego zdania, niektórzy wypowiadają je w miarę kulturalnie i z jakimiś argumentami jednocześnie nie obrażając nikogo i to rozumie, A reszta ...cóż;)
 • daniel_zerga6 marca 2013, godz. 13:46
  no robi akurat to co się sprzedaje :) mi tylko podchodzi remol dla zedd'a :P bo sam utwór w oryginale jest dobry
 • DjRules6 marca 2013, godz. 14:48
  @Pixik07 Tiesto w przeszłości zaczął od Hardcore'u,póżniej był Trance a teraz jest Trouse.Mówisz że Tiesto nie poszedł na kasę i tu się z tobą nie zgodzę ,ponieważ wiedział że w Trance już nic nie zrobi przełomowego jak to robił wcześniej to postanowił zwiększyć liczbę słuchaczy w Stanach zmieniając gatunek i myśląc że fani zostaną z nim a tu się srogo pomylił.A mówiąc nie robił Popu ,to podam ci jego kilka kawałków z którymi artystami tworzył...Bustha Rhymes,Sean Kingston,Nelly Furtado jakby się dogadał to jeszcze by zrobił być może z Eminem'em heheh Chciał zaistnieć i stać się medialnym więc to osiągnął,zostając w temacie to taki wielki Raper Snoop Dog obecnie Snoop Lion jest teraz dj'em Housowym obecnie a gdzie jego miłość do Rapu i guru Tupaca???Inny przykład bracia Showtek grali Hardstyle obecnie grają to samo co Tiesto przy notowaniu Dj Mag było widać ilu fanów stracili apropo ich wiesz że Allure to jest projekt ich z Tiesto więc dobrze wiedzieli że na tym skorzystają, nawet wypuścili filmik że liczy się tylko kasa,laski,popularność nie miłość do muzyki,smutne ale prawdziwe a Trance jest jedyną muzyką którą można przeżywać poprzez emocje w innych gatunkach to można się tylko bawić a Amerykanie nie są wybredni im wszystko można wcisnąć,większość nie lubi muzyki ambitnej.Pozdrawiam
 • greit6 marca 2013, godz. 14:52
  mam szacunek do Tiesto ale ten hymn to jakiś żart :)
 • DjRules6 marca 2013, godz. 14:56
 • savik6 marca 2013, godz. 16:24
  "Skąd pomysł, że big roomy miałyby mu przynieść więcej hajsu?"
  Pixik07 odpowiedź jest jedna- The United States of America. Wystarczy popatrzeć na bookingi aktualnie najpopularniejszych(nie najlepszych) dj-ów świata. Podobny kierunek obrał kiedyś np. David Beckham- bo tam właśnie są do zdobycia największe pieniądze. Czy na trance zarabiał mało? Nie istnieje takie pojęcie jak zarabiał mało, jak ktoś kocha pieniądze to zawsze będzie chciał zarabiać więcej, absolutnie każde pieniądze można "przejeść". Ale dla Tijsa wieczny szacunek, za to co robił kiedyś!
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (35)