Sprawdzamy, jakie kawałki popowo-elektroniczne okazały się najlepsze. Poznajcie ranking TOP 10! 0 UserComments

TOP 10 muzycznych połączeń na linii elektronika – pop

Artykuł dodano: 10 maja, godz. 19:12
Odsłony: 399x
Sprawdzamy, jakie kawałki popowo-elektroniczne okazały się najlepsze. Poznajcie ranking TOP 10!


Elektronika pod ramię z popem

Są na świecie kawałki, które zupełnie do siebie nie pasują. Często nawet fani dwóch konkretnych gatunków są ze sobą skłóceni. Było tak w przeszłości chociażby z hip-hopem i metalem. Dopiero współprace największych gwiazd obu gatunków pozwoliły zakopać topór wojenny. Analogiczne patrząc, są też gatunki, które pasują do siebie idealnie.

Jednym z takich połączeń jest to na linii muzyki popowej z elektroniczną. Oczywiście, nie wszystkie utwory z muzyki elektronicznej pasują do popu i vice versa. Znamy jednak mnóstwo utworów, które w wyniku połączenia obu tych gatunków kompletnie zdominowały listy przebojów. Warto zatem sobie to przypomnieć, tworząc mały ranking TOP 10.

10. Marshmello, Selena Gomez - Wolves

Naszą listę otwiera pozycja od słynnego producenta-pianki. Utwór Wolves to jeden z tych utworów, w których oba gatunki przeplatają się ze sobą niezwykle gładko. Świetny wokal Seleny Gomez oraz chwytliwa linia melodyczna sprawiają, że ciężko pominąć ten kawałek w tym zestawieniu.

9. Madonna - Bitch I'm Madonna ft. Nicky Minaj

Ciężko mówić o jakimkolwiek zestawieniu muzyki popowej i pominąć przy tym Madonnę. Utwór Bitch I'm Madonna jest z pewnością kontrowersyjny. To jeden z tych kawałków, których można nie lubić, a pomimo to nieświadomie nuci się jego melodię. Mimo wszystko połączenie cukierkowego popu z basowym dropem wyszło całkiem zgrabnie. Dzięki temu utwór na platformie YouTube liczy sobie grubo ponad 300 milionów odsłon.

Przeczytaj też: Avicii, Axwell i inni wielcy na nowym albumie Madonny. Oto wszystkie nazwiska i szczegóły


8. David Guetta - Lovers On The Sun ft. Sam Martin

Kawałek Lovers On The Sun to istny festiwalowy klasyk. Typowo dla Davida Guetty  oferuje on niezwykle chwytliwą melodię główną. Nieraz potrafi ona pozostać w głowie na cały dzień. Utwór ten może uchodzić za sztandarowe brzmienie zarówno popu, jak i EDM-u. W pewnym sensie kawałek ten nawet wygrał Eurowizję...

7. Dlerium - Silence ft. Sarah McLachan

Pora sięgnąć za jakąś produkcję z samych początków XXI wieku. Delerium, jako poboczny projekt Front Line Assembly, stworzył wraz z Sarah McLachan utwór Silence na swój album Karma z 1997 roku. Oryginalna melodyczna wersja jako singiel ukazała się dwa lata później. W 2004 roku zremiksowany utwór zupełnie dominował listy przebojów. To właśnie to brzmienie wprowadziło muzykę trance na listy przebojów w Stanach.

6. Zedd - Clarity ft. Foxes

Clarity to istna ikona połączenia muzyki elektronicznej z popową. Pełen energii electro house wraz z krystalicznym wokalem Foxes pozwolił artystom w 2013 roku zdobyć statuetkę Grammy. Do teraz utwór cieszy się niemałą popularnością, dzięki czemu na platformie YouTube liczy już ponad 320 milionów odsłon.

Zedd - Clarity ft. Foxes, posłuchaj teraz 


Topka muzyki popowo-elektronicznej

5. Martin Garrix - In The Name Of Love ft. Bebe Rexha 

Utwór In The Name Of Love to chyba wymarzona produkcja dla radiowych DJ-ów. Kawałek ten przedstawia bardzo nieśmiało muzykę elektroniczną, która dopełniona silnym wokalem Bebe Rexhy tworzy kompozycję, która szybko się nie nudzi. Dzięki wysokiej radiowości nagrania, In The Name Of Love nadal cieszy się sporym zainteresowaniem.

4. Skrillex & Diplo - Where Are Ü Now ft. Justin Bieber

Trzeba przyznać, że dzięki powszechnej sympatii kierowanej w stronę Jack Ü kawałek Where Are Ü Now został chyba jednym z najmniej hejtowanych spośród tych, w których brał udział Justin Bieber. Bardzo silna melodia w dropie sprawia, że utwór bardzo łatwo sobie przypomnieć nawet po latach. Trzeba też pochwalić kunszt Skrillexa i Diplo - mimo że utwór został wypuszczony już 6 lat temu, produkcja nadal trzyma bardzo wysoki poziom i bez problemu mogłaby zostać wypuszczona chociażby teraz.

3. Calvin Harris - Feel So Close

Utwór Feel So Close był jednym z pierwszych, w którym Calvin Harris zaprezentował nam swoje nowe, electro house'owe brzmienia. Dodatkowo popowy wokal producenta sprawia, że jest to kawałek, o którym ciężko zapomnieć. Produkcja ta kompletnie zdominowała listy przebojów w momencie publikacji. Zgrabna całość sprawia, że kawałek już teraz na platformie YouTube liczy ponad 200 milionów odsłon.


2. Major Lazer & DJ Snake - Lean On ft. MO 

Lean On jest pierwszym kawałkiem na naszej liście, który przekroczył granicę miliarda wyświetleń. Ciężko znaleźć produkcję, która lepiej łączyłaby ze sobą muzykę popową i elektroniczną. Wakacyjny vibe kawałka i zawsze dobra melodia sprawiają, że utwór ten musiał znaleźć się na tej liście.

1. David Guetta - Titanium ft. Sia

Ten ogromny hit od francuskiego producenta jest utworem kompletnym. Produkcja ta przecież zawsze odnajdzie swoje miejsce zarówno na radiowych listach przebojów, jak i w setach DJ-ów na największych światowych festiwalach. Genialny wokal tylko potwierdza, że utwór w pełni zasłużył na swój sukces. 

To już wszystkie utwory tego zestawienia. Produkcji popowo-elektronicznych jest tak dużo, że nie sposób wszystkich wymienić, a tym bardziej wybierać spośród nich tych najlepszych. Zachęcam was zatem do dzielenia się z nami w komentarzach na naszym Facebooku kawałkami, które równie dobrze mogłyby znaleźć się na tej liście. 

David Guetta - Titanium ft. Sia

Sprawdź także:

- Tomorrowland będzie miał nową lokalizację! Zaskakujący kierunek
- Armin van Buuren wraca na Ibizę. Sześć występów, dwa kluby
- Mamy wspólny track Davida Guetty i Robina Schulza. Będzie "On Repeat?"
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)