Na hiszpańskim Medusa Festival wydarzyła się tragedia, którą spowodowały niesprzyjające warunki atmosferyczne. Oto szczegóły i wyjaśnienie, co dokładnie zaszło. 0 UserComments

Tragedia na hiszpańskim festiwalu. Konstrukcja sceny zabiła człowieka – szczegóły

Artykuł dodano: 13 sierpnia, godz. 18:33
Odsłony: 1096x
Na hiszpańskim Medusa Festival wydarzyła się tragedia, którą spowodowały niesprzyjające warunki atmosferyczne. Oto szczegóły i wyjaśnienie, co dokładnie zaszło.


Medusa Festival - topowy hiszpański festiwal EDM

Medusa Festival to jeden z największych i najpopularniejszych festiwali z muzyką elektroniczną w Hiszpanii oraz Europie. Wydarzenie odbywa się od 2014 roku i nieprzerwanie od tego czasu ściąga do Walencji dziesiątki tysięcy fanów EDM i największe światowe sławy DJ-skie.

Pierwsza edycja festiwalu zgromadziła około 20 000 osób, natomiast ostatnia odbyta w 2019 roku  blisko 320 tysięcy. W tym roku na Medusa Festival miały wystąpić takie gwiazdy jak Afrojack, Steve Aoki, Timmy Trumpet, Carl Cox czy Paco Osuna. Niestety, część z gwiazd nie wystąpi, ponieważ festiwal został przerwany w wyniku tragedii. Co się dokładnie stało?

Medusa Festival 2019, obejrzyj aftermovie

Medusa Festival 2022 - jedna osoba nie żyje, 40 rannych

We wczesnych godzinach porannych w dniu dzisiejszym (sobota, 13 sierpnia) podmuchy wiatru w Walencji zaczęły osiągać prędkość nawet 80 km/h i spowodowały tragedię na festiwalu. W trakcie jego trwania zawaliła się część głównej sceny oraz wejścia.

W wyniku wypadku kilkadziesiąt osób zostało rannych – służby potwierdzają 40 przypadków, w których uczestnicy wydarzenia musieli zostać przetransportowani do szpitala oraz jedna osoba straciła życie  jest nią 22-letni mężczyzna. Podczas feralnego zdarzenia na terenie festiwalu znajdowało się, według tamtejszej Policji, około 50 000 osób.
Około godziny 9 rano organizator festiwalu podzielił się następującym oświadczeniem:
Jesteśmy całkowicie zdruzgotani i przerażeni tym, co wydarzyło się wczoraj wieczorem.

Kierownictwo Medusa Festival pragnie złożyć głębokie i szczere kondolencje rodzinom i przyjaciołom, których dotknęły fatalne skutki ostatniej nocy.

Kilka godzin temu miasto Cullera i inne okoliczne miejscowości zostały zaskoczone przez wyjątkowe warunki pogodowe, które spowodowały różne uszkodzenia infrastruktury naszego obiektu. Około godziny 4 rano niespodziewana i gwałtowna wichura spustoszyła niektóre obszary festiwalu, zmuszając kierownictwo do podjęcia natychmiastowej decyzji o ewakuacji obszaru koncertowego w celu zagwarantowania bezpieczeństwa uczestnikom, pracownikom i artystom zgromadzonym na Medusa Festival.

Niestety, zjawisko meteorologiczne o niszczycielskich właściwościach spowodowało, że niektóre konstrukcje sprowokowały niespodziewane zdarzenia. Przesyłamy całe nasze wsparcie i sympatię dla osób poszkodowanych w tych ciężkich i smutnych chwilach. Nasze myśli są z nimi przez cały czas.
W momencie wydawania pierwszego komunikatu kierownictwo festiwalu nie znało tragicznych informacji i dokładnych liczb o licznie poszkodowanych. Gdy te do nich dotarły, osoby odpowiedzialne za Medusa Festival postanowiły oficjalnie zakończyć tegoroczną decyzję: 
To bardzo bolesny moment. Trudne i łamiące serce. Ogromnie smutny i zniechęcający moment dla krewnych, przyjaciół. Chwila, której nikt nie powinien poznać.

Jest to również najtrudniejszy moment, przez który my wszyscy tworzący Medusa Festival przeszliśmy.
Nadal jesteśmy zdruzgotani. Złamani w środku. Tak bardzo, że słowa z trudem wychodzą z naszych ust. Nasze myśli są stale zajęte przez każdego z tych, którzy zostali dotknięci, bezpośrednio i pośrednio, przez nieszczęśliwy, nieoczekiwany i nieunikniony wypadek, który wydarzył się dziś wieczorem z powodu ekstremalnej i nieprzewidywalnej niesprzyjającej pogody podczas obchodów Medusa Festival.

Nasza publiczność jest ważna. Obdarzyli nas zaufaniem i byli podstawowym filarem, dzięki któremu jesteśmy tu dzisiaj. Bezpieczeństwo osób uczestniczących w naszej imprezie zawsze było dla nas absolutnym priorytetem. Także robotników i artystów.

Wierzymy, że wszyscy, którzy nas znają, wiedzą, że najważniejsza jest ochrona Was wszystkich. Z tego powodu, a także dlatego, że nadal jest to nasza maksyma, organizacja Medusa Festival podjęła decyzję o definitywnym odwołaniu naszego festiwalu.

Niekorzystne i niespodziewane warunki pogodowe, które mają się utrzymywać przez cały dzień, zobowiązują nas moralnie i odpowiedzialnie do zakończenia naszej edycji 2022. Jest to dzień żałoby. I dzień szacunku dla osób poszkodowanych.

Chcemy im towarzyszyć w ich żałobie. A oni będą mieli od nas wszystko, czego potrzebują. Ich nieznośne cierpienie jest również naszym. Jeszcze raz pragniemy złożyć głębokie i szczere wyrazy współczucia. Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość. 

Zobacz nagranie z Medusa Festival 2022

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także:

- Legendarne Transmission w Polsce tej jesieni! Znamy pierwsze szczegóły
- Numer Aviciiego i Martina Garrixa przebił barierę milliarda odtworzeń na Spotify
- Chris Lake skończył 40 lat. Oto 4 numery, którymi wyznaczył trendy muzyki house!
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)