Czy narkotyki na festiwalach powinny być dozwolone? Naukowcy zabrali głos. 0 UserComments

Uczestnicy festiwali zażywają więcej narkotyków przez obecność policji?

Artykuł dodano: 25 listopada 2021, godz. 03:07
Odsłony: 995x
Czy narkotyki na festiwalach powinny być dozwolone? Naukowcy zabrali głos.


Uczestnicy przyłapują się na bezwarunkowych zachowaniach

Mniej więcej połowa ludzi, którzy mieli dostęp do MDMA, przyznaje, że złapali się na nieracjonalnych ilościach spożywanych w obawie przed aresztowaniem. Według naukowców aktualna metoda sprawdzania używek podczas festiwalu przynosi odwrotne skutki do porządnych. Uczestnicy wyrządzają sobie wiekszą krzywdę w obawie o konsekwencje i złapanie na gorącym uczynku.

Co to właściwie jest ‚przedawkowanie paniki’?

Naukowcy z St Vincent’s Clinical School na University of NSW przebadali zjawisko „panika przedawkowania” na festiwalach muzycznych. Jest to zachowanie bezwarunkowe, które wpływa na człowieka w sposób ‚samoobronny’. Osoba, która boi się aresztowania przez organy ścigania zażywa w wyniku tego o wiele więcej substancji szkodzących.

Tak wyglądają statystyki z badań

The Guardian przekazuje, że badanie zaczynało się z ilością 1229 ludzi, poddanym badaniom, z których 30% przyznało się do zażywania narkotyków lub już to zrobiło. Najczęstszym wyborem konsumentów było MDMA. 

Czytaj dalej: Gdzie obejrzeć wszystkie sety z ASOT1000 Mexico?

Uczestnicy festiwali muzycznych wypowiadają się na temat konsumpcji narkotyków w większej ilości (najczęściej jeszcze przed wejściem na teren festiwalu). Zauważają u siebie panikę przedawkowania o większym stopniu ryzyka, próbując nie zostać zauważonym z ów substancją w posiadaniu. Osoby zgłaszające się z tym problemem to aż 48% biorących MDMA.

Skąd to zachowanie może wynikać? Wypowiadają się analitycy

Naukowcy zauważają, że wszystkie z tych zachowań mogą być spowodowane obserwacją przez uczestników działań policji podczas festiwali. Widząc stałe patrolowanie funkcjonariuszy, używanie psów wyczuwających narkotyki i dokładne sprawdzanie przy wejściach.

Jak mówią Naukowcy z St Vincent’s Clinical School na University of NSW:

Naprawdę mam nadzieję, że możemy porozmawiać, nie o całkowitym usunięciu policji, ale potencjalnie o innym podejściu do strategii policyjnych, które nie polega tylko na kryminalizacji użytkowników narkotyków... Wszyscy chcemy, aby ludzie byli bezpieczni i zdrowsi, więc musimy przedyskutować i jak najlepiej to osiągnąć – powiedział badacz z University of NSW, dr Jonathan Brett, dla The Guardian

Ultra 2019 najgorszym festiwalem?

Sprawdź także


Zdjęcie: SWNS
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)